DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

„Rzeczpospolita”: przybywa wątpliwości wokół śmierci posła Rafała Wójcikowskiego

„Rzeczpospolita”: przybywa wątpliwości wokół śmierci posła Rafała Wójcikowskiego
Rafał Wójcikowski. fot.Adam Chelstowski/FORUM

Okoliczności śmierci posła klubu Kukiz’15 wciąż nie są w pełni jasne. Co więcej, w sprawie pojawiają się kolejne wątpliwości. Zastrzeżenia do akcji ratowniczej mają niektórzy strażacy oraz świadek zdarzenia. Sprawą wypadku samochodowego w którym zginął broniący życia w Sejmie Rafał Wójcikowski zajmuje się łódzka prokuratura.

 

Strażacy z OSP z Woli Pękoszewskiej uważają, że to oni powinni zostać wezwani na miejsce tragicznego wypadku, gdyż dysponują specjalistycznym sprzętem medycznym umożliwiającym skuteczniejszą walkę o ludzkie życie. Zdaniem chcącego zachować anonimowość strażaka, jego jednostka przybyłaby na miejsce zdarzenia zaledwie o dwie minuty później niż wezwana ekipa z Paplina.

 

Rzecznik łódzkiego komendanta PSP widzi sprawę inaczej i przekonuje, że dyspozytor zachował się prawidłowo wzywając wyłącznie ochotników z najbliższej jednostki. – Miejsce, w którym doszło do wypadku, znajduje się na terenie tzw. obszaru chronionego właśnie tej jednostki – mówi cytowany przez „Rzeczpospolitą” St. kpt. Jędrzej Pawlak. Podkreśla, że ze zgłoszenia wypadku do dyspozytora nie wynikało, że wypadek miał tak tragiczne okoliczności.

 

Kolejne wątpliwości co do działań po wypadku ś.p. posła Rafała Wójcikowskiego dotyczą akcji reanimacyjnej. Po jednostce OSP z Paplina na miejsce przybyli zawodowi strażacy. Zdaniem dzwoniącego do Programu 1 Polskiego Radia świadka zdarzenia zbyt długo uruchamiali defibrylator. Stracili w ten sposób cenny czas, podczas którego parlamentarzysta klubu Kukiz’15 jeszcze oddychał. Jednak również w tej sprawie st. kpt. Pawlak uważa, że nie popełniono błędu i postąpiono zgodnie z procedurami. Rezygnacja z ich zastosowania mogłaby wzbudzić jeszcze większe zastrzeżenia.

 

Długo na miejscu nie pojawiała się również karetka - przybyła na tragiczny odcinek drogi S8 dopiero o godzinie 7:05. Do wypadku doszło po godzinie 6. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że jednostka dotarła dopiero po 40 minutach od zgłoszenia. Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi wyjaśnia jednak, że karetka musiała jechać okrężną drogą, gdyż nie zamknięto ruchu na drodze S8 i niemożliwe było jechanie pod prąd.

 

Obecnie sprawę bada łódzka prokuratura. Śledczy analizują, czy w akcji ratowniczej po wypadku tragiczne zmarłego posła Wójcikowskiego nie popełniono błędu. Jak donosi „Rzeczpospolita”, przesłuchano już świadka mówiącego o nieprawidłowościach.

 


Źródło: „Rzeczpospolita”

MWł
  


DATA: 2017-02-03 09:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie podano co było przyczyną wypadku i kto wypadek spowodował
ponad 3 lata temu / cichy
 
Tragedia śp. posła Wójcikowskiego pokazuje wielką patologię systemu który rządzi polską i polakami. Opłakany system drogowy który zawsze i wszędzie jest podstawą dobrego rozwoju gospodarczego a nie wielkie metropolie, stan psychiczny polaków który opiera się na miściwości i zawiści czyli antytezie chrześcijaństwa, rozdarcie służb mundurowych i ratowniczych pomiędzy wojny ideologiczno partyjniackie co powoduje ich nieudolność. Jednym słowem patologia ustroju etatystyczno-socjalistycznego z którym walczył śp. poseł Wójcikowski i chciał go zmienić. To ten system NIE CHCIAŁ go uratować bo pan poseł mu przeszkadzał. Ale przyjdą inni młodzi w tym samym duchu i będą kontynuować. Ja w to wierzę i sam się do tego dołączam bo "..wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobro w oczach ich i szczęście". Pozdrawiam, Z Bogiem.
ponad 3 lata temu / Krzysiek
 
Uwaga SM: Ciekawe, że opozycja nie domaga się energicznego śledztwa w sprawie wypadku drogowego, w którym zginął poseł Kukiz 15 Rafał Wójcikowski. Podobno przed tym wypadkiem odwiedzili go jacyś dwaj smutni panowie, którzy odradzali mu interesowanie się zakupem akcji pewnej spółki, a jakby tego było mało, to nieboszczyk poseł w dodatku gmerał przy ustawie hazardowej. Warto przypomnieć, że ta ustawa, której przez całe lata nie można było uchwalić, została uchwalona w ekspresowym tempie dwóch tygodni zaraz po zakończeniu ?afery hazardowej?, której ? jak się potem okazało ? wcale ?nie było? - a regulacje zostały tam tak pomyślane, że hazardem mogły zajmować się tylko stare kiejkuty, albo osoby przez nich wskazane. Lepsze jest wrogiem dobrego, więc jeśli poseł Wójcikowski chciał tę ustawę ulepszyć, to nic dziwnego, że miał wypadek. Energiczne śledztwo będzie prowadzone, a jakże, ale myślę, że zakończy się umorzeniem z powodu nie stwierdzenia działań ?osób trzecich?
ponad 3 lata temu / wmo
 
@woys.prawdę mówisz.I wszelkie procedury zostały zachowane.
ponad 3 lata temu / Fela
 
Hahaha! Czyli wszystko wg. starego powiedzenia: Operacja się powiodła ale pacjent zmarł.
ponad 3 lata temu / woys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.