DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Rzecznik rządu: każdy wariant jest możliwy – i rząd mniejszościowy, i przyspieszone wybory

Rzecznik rządu: każdy wariant jest możliwy – i rząd mniejszościowy, i przyspieszone wybory
Fotograf: Andrzej Hulimka/Archiwum: Forum

Każdy wariant jest w tej chwili możliwy – i rząd mniejszościowy, i przyspieszone wybory. Każdy, kto obserwuje scenę polityczną wie, że takie sytuacje mają miejsce na świecie. W Polsce od kilku lat mamy stabilną sytuację. Szkoda, że nasi partnerzy spowodowali, że ona uległa zmianie – powiedział w piątek w programie „Graffiti” na antenie Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller.

 

Obserwatorzy życia politycznego wczorajszy dzień ocenią, jako pewnego rodzaju zmianę, która raczej nie jest dobra, jeśli chodzi o stabilność Zjednoczonej Prawicy. Mówię to z przykrością, bo dla PiS był to projekt kluczowy, a nasi koalicjanci zachowali się w sposób nieprzystający do zasad, które panowały dotychczas w Zjednoczonej Prawicy – mówił rzecznik rządu na antenie Polsat News, odnosząc się do nocnego głosowania w sprawie projektu noweli o ochronie zwierząt.

 

Zapytany czy rozpatrywny jest scenariusz rządu mniejszościowego, Müller odpowiedział: „myślę, że to jest sytuacja, w której taki scenariusz powinien być brany pod uwagę”. – W historii takie sytuacje miały już miejsce, był rząd Jerzego Buzka czy Marka Belki. Można w tym czasie rządzić i przegłosowywać poszczególne ustawy – podkreślił rzecznik.

 

To nie jest kwestia deklaracji, tylko faktów, które miały wczoraj miejsce. Nasi koalicjanci zachowali się w sposób taki, który stawia obóz Zjednoczonej Prawicy w sytuacji być może konieczności realizacji rządu mniejszościowego – zaznaczył Piotr Müller.

 

Źródło: Polsat News

TK


DATA: 2020-09-18 10:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Konia z rzędem temu kto to wszystko "rozkmini"?
1 miesiąc temu / Apostoł
 
A KTO NA TE KOLEJNE WYBORY ZAPRACUJE, SKĄD PIENIADZE ? CO POLITYCY PiS skladaja się ? Dla waszej fanaberii, raczej waszego prezesa bepdziecie znowu nas pchac do urn.wyborczych ? TA KADENCJA MIALA BYC DLA GOSPODARKI A WY CO ZROBILISCIE ? R9ZWLALACIE WSZYSTKO CO SIE DLA DKA EGI JEDNEGO CZLOWIEKA. TO DRUGI TAKI PRZYPADEK "WIELKOSCI" PO BOLKU.
1 miesiąc temu / retro
 
W wyborach powinno się głosować w III turach, najpierw na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i na końcu wybory do Sejmu i Senatu czy na Prezydenta. Każde województwo mogłoby wprowadzić do III tury taką samą ilość kandydatów. Aby zostać kandydatem na najniższym szczeblu wystarczyłoby 100 podpisów i tyle, najlepsi przechodzą do II i podobnie najlepsi do III etapu. Na szczeblu powiatu powinna być też możliwość inicjowania referendum o usunięciu kandydata. A tak jak obecnie to mamy zabetonowane na stołkach "elity" jak nie z PO to z PIS, a wyborcą się nie poprawia od lat ! Rządzą partie i ich prezesi i obsadzają się na państwowych stołkach wg. partyjnych kluczy, a nie kwalifikacji.
1 miesiąc temu / nilko
 
Tak oczywiście chrońmy zwierzęta a dzieci nienarodzone mozna zabijać. Panie Kaczynski ma Pan krew na rękach i za to Pan będzie odpowiadał po śmierci przed Bogiem a podobno uważa się Pan za człowieka wierzącego.
1 miesiąc temu / Damian
 
PIS da sobie radę ma dobre stasunki z tęczowymi i lewactwem. Posłowie prawicowi powinni przejść do KONFEDERACJI....
1 miesiąc temu / Grabowski
 
PRZEGRACIE. WYBORY. ! Z KACZYNSKIM DZISIAJ WSZYSTKO PRZEGRACIE OD TEJ PORY. TO CZLOWIEK KTORY W 2 DNI.ZNISZVZYL SWOJA REPUTACJE.
1 miesiąc temu / retro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.