DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Rzecznik Praw Obywatelskich żąda ukarania małopolskiej kurator oświaty! Wysłał list do MEN

Rzecznik Praw Obywatelskich żąda ukarania małopolskiej kurator oświaty! Wysłał list do MEN
Adam Bodnar. FOT.Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org

„Wypowiedź małopolskiej kurator oświaty, że działalność na rzecz praw osób LGBT jest propagowaniem pedofilii, ma wymiar homofobiczny” – napisał w piśmie skierowanym do minister edukacji Anny Zalewskiej Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Jego zdaniem słowa Barbary Nowak to przejaw „mowy nienawiści” ze względu na „orientację seksualną” i dlatego uważa, że należy wyciągnąć konsekwencje dyscyplinarnych wobec małopolskiej kurator oświaty.

 

Rzecznik Praw Obywatelskich w przesłanym piśmie zacytował komentarz, jaki Barbara Nowak zamieściła na Twitterze 20 lutego 2019 roku, komentując podpisanie przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego tzw. Karty LGBT+.

 

„Czy Rafał Trzaskowski poinformował czym lgbt jest naprawdę? CZY WSPOMNIAŁ, ŻE TO PROPAGOWANIE MIĘDZY INNYMI PEDOFILII? Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o równe prawa dla homoseksualistów. WARSZAWIACY DLACZEGO GODZICIE SIĘ NA KRZYWDZENIE WASZYCH DZIECI?!”  napisała Barbara Nowak.

 

„Powyższa wypowiedź ma w mojej opinii wymiar homofobiczny, a użyte przez panią kurator porównania i sugestie są obraźliwe i wymierzone w godność osób LGBT”  napisał RPO w piśmie skierowanym do szefowej MEN. W jego ocenie istnieją przesłanki, aby ocenić tę wypowiedź jako przejaw „mowy nienawiści” ze względu na „orientację seksualną” i stanowi „niedopuszczalne naruszenie praw człowieka”.

 

„Brutalizacja języka, a także tendencja do porzucenia dialogu na rzecz radykalnych opinii opartych na stereotypach, mogą wywoływać i potęgować u odbiorców uczucie wrogości i nienawiści wobec określonych grup mniejszościowych. Szerzone w ten sposób uprzedzenia stanowią realne zagrożenie dla fundamentów demokracji i wymagają stanowczej reakcji”  zasugerował Bodnar.

 

W ocenie Rzecznika Praw Obywatelskich „uczniowie LGBT” są w polskich szkołach szczególnie narażeni na dyskryminację i przemoc motywowaną uprzedzeniami, a podstawowym zadaniem takich osób, jak kuratorzy oświaty, jest zapewnienie im, aby czuli się bezpiecznie i nie byli narażeni na „homofobię” i „transfobię”.

 

W piśmie do minister Anny Zalewskiej Adam Bodnar podkreślił, że zakaz dyskryminacji obywateli m.in. ze względu na „orientację seksualną” i „tożsamość płciową”, dotyczy także ujawniania osobistych poglądów w sferze publicznej, do której należy Internet. Osoby pełniące wysokie funkcje w organach administracji, w tym kuratorzy oświaty, powinni w sposób rozważny korzystać z prawa do wolności wypowiedzi, pamiętając, że prawo to nie ma charakteru absolutnego.

 

Na końcu swojego pisma RPO zwrócił się do minister Anny Zalewskiej o zabranie stanowiska i zastosowanie przewidzianych prawem środków dyscyplinarnych wobec Barbary Nowak.

 

Małopolska kurator oświaty znalazła się na celowniku środowisk lewicowych, gdy – nieoglądając się na poprawność polityczną – skrytykowała zapisy wprowadzonej przez Rafała Trzaskowskiego z PO tzw. Karty LGBT+. Elementem dokumentu jest edukacja seksualna zgodna z wytycznymi WHO. Owe standardy zakładają „edukowanie” w sprawach seksualności już bardzo małych dzieci. „Wiedza” dotycząca masturbacji ma trafić do dzieci jeszcze przed ukończeniem 4 roku życia!

 

 

Ponadto warto zauważyć, że terminy, którymi posługuje się Adam Bodnar, takie jak „orientacja seksualna”,  „homofobia” i „transfobia” w polskim prawie nie istnieją, zaś zapisy o nienawiści wyszczególniają nienawiść np. wobec osób innej rasy lub wyznania, nie wspominając o homoseksualizmie.

 

 

Źródło: rpo.gov.pl

TK

 

 

Stań w obronie odważnej kurator! Podpisz apel i poprzyj Barbarę Nowak!

  

  


DATA: 2019-03-15 15:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie zgadzam sie na szykany wobec pani Barbary
6 miesięcy temu / beta
 
rzadam wyrzucenia rzecznika ze stanowiska
7 miesięcy temu / zawiedzina
 
Gdzie jest nasz rząd, który twierdzi, że popiera wartości chrześcijańskie i rodzinę.
7 miesięcy temu / Halina
 
ile jeszcze musimy znosić tę pustą pacynę na stanowisku dobrze płatnym z naszych pieniędzy i nikomu do niczego niepotrzebną? ile jeszcze?
7 miesięcy temu / JARO
 
Nigdy nie miałam nic do gejów. Freddie Mercury był od zawsze moim ulubionym muzykiem. Wisiało mi, kto z kim sypia i dlaczego. Ale teraz już na to ostentacyjne pe....lstwo patrzyć nie mogę. Zohydzili normalnym ludziom homoseksualistów, którym raczej powinno się współczuć.
7 miesięcy temu / Samanta
 
Ty rzecznik praw obywatelskich, węże ty się z Trzaskowski mi walnij w cymbał. Może ci rozum wróci.
7 miesięcy temu / Gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.