DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ciekawe kto Polakom podsunął słowo "niezawisły" w stosunku do sądu, które wszyscy bezmyślnie powtarzają jak nakręconi? Co to słowo znaczy? To jakaś przykrywka dla zamataczenia faktu, że sądy wydają niesprawiedliwe wyroki. Sądy mają być sprawiedliwe, a nie niezawisłe! Od czego mają być niezawisłe? Te obecne są niezawisłe od czegokolwiek, a najbardziej od sprawiedliwości!
ponad 4 lata temu / zgred
 
Panu rzeczniku praw obywatelskich trzeba by dodać jakiejś roboty. Najlepiej, żeby zaczął bronić Polaków przed brukselskimi przekroczeniami praw wszelkich.
ponad 4 lata temu / Jurek
 
No tak, już to widzę, jak szalikowcy napiszą na murze "polonia pedały" to będzie to mowa nienawiści ścigana z urzędu i nie będzie można zamalować, żeby śladów nie stracić i dowodu przestępstwa.
ponad 4 lata temu / stoLica
 
Należy zlikwidować stanowisko rzecznika praw obywatelskich.Te sprawy powinno bronić dobre prawo. Dlaczego obywatel ma płacić za pozorowaną działalność , przecież nie pracę ?
ponad 4 lata temu / wróg szkodnictwa
 
instytucja ma sens, powinien wychwytywać rzeczywiste problemy obywateli - czy to jednostek np bezpodstawne długotrwałe przetrzymywanie w areszcie czy np niedawne aresztowania rolników, czy to ogółu - gdyby instytucja RPO działała jak powinna ludzie nie zbierali by podpisów pod przywracaniem obowiązku szkolnego od 7 lat, powinien mieć też aktywne jakieś dyżury pomocy prawnej i telefon interwencyjny służace wczesniejszemu wychwytywaniu problemów aniżeli z mediów, ten obecny bawi się w jakieś dyrdymały, zgodnie z logiką obywatele mają prawo go usunąć, nie wiem jednak czy jest mozliwosc by np kilka milionów ludzi wyrażeniem swojej woli mogła go odwołać:-)
ponad 4 lata temu / tomek
 
ponawiam swoje pytanie, gdyż mój poprzedni komentarz został usunięty, co to lub kto to lewak? gdyż żaden ze słowników nie posługuje się takim pojęciem
ponad 4 lata temu / andrzej buda
 
Każda taka istytucja rzeczników jest ostoją lewactwa, zatruwania prawa, podważania władzy np. rodzicielskiej, niszczenia tradycji. Naprawiać Polskę, to przede wszystkim zastąpić lewo prawem, pisać je od nowa!
ponad 4 lata temu / John Galt
 
W państwie prawa żaden rzecznik "czegoś/kogoś tam" nie jest potrzebny, to jakaś proteza praworządności. Oznacza że jakaś grupa lub wszyscy obywatele jak w przypadku RPO muszą być chronieni specjalnie, że zwykłe procedury nie wystarczają. Powoływanie rzeczników to przyznanie się do porażki w zakresie ochrony praw. Wszelkie sporne sprawy powinien rozpatrywać prawdziwie niezawisły sąd.
ponad 4 lata temu / kw
 
Czy ten NIE-rzecznik mógłby się wreszcie zająć jakąś właściwą robotą? Np. dyskryminowaniem osób niepełnosprawnych poprzez ODEBRANIE IM wbrew przepisom Konstytucji RP kart parkingowych, które posiadali od wielu lat? A powodem odebrania była "za mała liczba miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych". To też MNIEJSZOŚĆ społeczna, a prześladowana przez poprzednio rządzących.
ponad 4 lata temu / Baśka
 
Nie ma potrzeby, ani sensu go usuwać ze stanowiska. Co to zmieni? Inny RPO będzie robił to samo. Tu trzeba tak gruntownie poprawić prawo, żeby nawet najbardziej lewacki RPO nie mógł się doszukiwać jakichś tam "mów nienawiści" - po prostu nie powinno być ku temu podstaw prawnych. Ale można też zastanowić się czy w ogóle takie stanowisko jak RPO ma sens.
ponad 4 lata temu / Jakub Majewski
 
Po co w ogóle taka instytucja? To jest sianie propagandy humanitaryzmu władzy i wygodne miejsce przy żłobie dla kolesi! W Państwie ma być sprawiedliwe prawo, sprawiedliwe sądy, a jeżeli tego nie ma, to państwo jest opanowane przez bandę łotrów i żadne RPO tego nie przykryje! Czymże dotychczas wykazał się RPO, RPD? Obciąć fundusze do minimum!
ponad 4 lata temu / zgred
 
@oburzona Nie ma takiej możliwości.
ponad 4 lata temu / Robert
 
Z panem rzecznikiem rzekomo obywatelskim chyba czas się pożegnać. POlszewia wszędzie gdzie się tylko zostawiła takie kukułcze jaja i teraz trzeba to wszystko porządnie wyczyścić jeśli mamy budować normalną Polskę.
ponad 4 lata temu / abc
 
PIS powinien natychmiast zmienić tego lewaka. Nie reprezentuje on głosu Polaków i katolików tylko jest z namaszczenia groźnej fundacji Batorego, opłacanej przez międzynarodowego Żyda Sorosa a promującej multikulti.
ponad 4 lata temu / oburzona
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.