DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Rzecznik Praw Dziecka pyta, kto dostarczał dzieci do sopockiej „Zatoki Sztuki”

Rzecznik Praw Dziecka pyta, kto dostarczał dzieci do sopockiej „Zatoki Sztuki”
Fot. Andrzej Hulimka/Forum

Ujawnione w filmie „Nie się nie stało” informacje wskazują na to, że nie zbadano w śledztwie najprawdopodobniej wielu wątków, np. tego, że dziewczynki wychodziły do tego klubu z domu dziecka. Nikt nie weryfikował okoliczności, skąd te dziewczyny się tam wzięły, dlaczego miały możliwość wychodzenia, jakie były ich dalsze losy, co się z nimi stało. To wymaga wnikliwej analizy – powiedział w niedzielę na antenie Telewizji Republika Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.

 

RPD skomentował dwa filmy dokumentalne o pedofilii. Chodzi o „Zabawę w chowanego” braci Sekielskich oraz „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego. Według Pawlak obie produkcje dotyczą „wielkiej zbrodni, wielkiego zła, jakie jest czynione wobec dzieci”.

 

Niezależnie od grupy zawodowej trzeba takie sytuacje zwalczać. To nie jest tak, że dopiero w ostatnim czasie, po tych filmach, zareagowaliśmy, czy prokurator generalny, czy biuro Rzecznika Praw Dziecka. Prace trwały od lat, od 2015 r. w sposób systemowy przeprowadzane były konkretne zmiany na rzecz obrony dzieci. Po pierwsze, rejestr pedofilów, zaostrzenie kar za przestępstwa, teraz podjęta inicjatywa z państwową komisją, która ma zbadać te przypadki [pedofilii - red.]. Nasze działania muszą się uzupełniać – powiedział Rzecznik Praw Dziecka.

 

Na pytanie prowadzącej dotyczące problemu, że „w niektórych kręgach społecznych pedofilia w pewnym zakresie albo jest akceptowalna, albo nie budzi takiego sprzeciwu, jaki budzić powinna, jest zbyt łatwo rozgrzeszana”, Pawlak stwierdził, że jest to „degrengolada”.

 

Ta akceptacja jest niedopuszczalna. Musimy sobie uświadomić, że dziecko pokrzywdzone tego typu czynem, całe życie będzie ponosiło tego skutki. Niezależnie od grona, w jakim się to dzieje, a szczególnie artystycznym, które ma szczególny wpływ na kształtowanie postaw ludzi, nie może być to akceptowane. Będziemy robili wszystko, by świadomości społecznej przedstawić obraz dziecka jako tego, które ma być chronione, a nie jako tego, które ma być przedmiotem czynności seksualnej. Po to jest wzmocnienie prawa, po to jest ten stanowczy odzew wymiaru sprawiedliwości, który do tej pory faktycznie sobie nie radził. Było nastawienie na pomoc sprawcy, a nie pokrzywdzonemu – podkreślił Rzecznik Praw Dziecka.

 

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-05-24 13:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biedne dzieci... aż mnie skręca na myśl o tym, co przeżyły... gdzie prawo??? gdzie sprawiedliwość????
3 miesiące temu / Lila
 
Generalizując, trudno powiedzieć coś dobrego o państwie, w którym dla obrony praw dzieci czy ogólnie obywateli, konieczne jest powoływanie ich rzeczników. Wynika z tego jedno, że zarówno prawnie jak i instytucjonalnie państwo takie nie jest w stanie, lub nie chce, zapewnić ochrony swoim obywatelom, w tym dzieciom, bez powoływania ekstraordynaryjnych instytucji.
3 miesiące temu / UPS
 
Dwa filmy traktujące o różnych środowiskach ale muszą być wątki łączące je. Nie bezpośrednio. Samo zjawisko pedofili wszędzie musi być podobne np. w różnych krajach.
3 miesiące temu / pr
 
A co robiła policja i prokuratura, skoro wiedziała o tym procederze?
3 miesiące temu / remrotS
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.