DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Rzecznik Praw Dziecka proponuje obowiązkowe leczenie dla alkoholiczek w ciąży. Lewica oburzona

Rzecznik Praw Dziecka proponuje obowiązkowe leczenie dla alkoholiczek w ciąży. Lewica oburzona
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.3D4Medical.com /FORUM

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, nie jest osobą kojarzoną ze środowiskami pro-life. Mimo tego jego inicjatywa dotycząca głębszej ochrony dzieci poczętych rozwścieczyła feministki i lewaków. Dlaczego?

 

RPD zasugerował prezydentowi rozważenie inicjatywy ustawodawczej, zgodnie z którą kobiety w ciąży uzależnione od szkodliwych dla dziecka substancji (narkotyki, alkohol), musiałby poddać się obowiązkowemu leczeniu.

 

9 września obchodzony był Światowy Dzień FAS. Miał on na celu uświadomienie ludziom, a w szczególności kobietom, jak szkodliwe dla dziecka jest picie alkoholu. Stąd też inicjatywa Michalaka.

 

„Mając na celu ochronę dobra dziecka nieurodzonego, w ocenie Rzecznika Praw Dziecka, należy uruchomić procedurę, na podstawie której kobieta będąca w ciąży, działająca na szkodę swojego dziecka poprzez spożywanie alkoholu, narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych, może zostać skierowana przez sąd na leczenie szpitalne we wskazanym zakładzie leczniczym. Procedura ta powinna być uregulowana na poziomie ustawowym, a odpowiednim miejscem dla nowych przepisów – zdaniem Rzecznika – jest Kodeks rodzinny i opiekuńczy, jako podstawa materialna oraz Kodeks postępowania cywilnego, jako podstawa procesowa” – napisał Michalak do prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Ochrona dzieci w proponowanej formie nie podoba się lewicy, która na wszystkie strony świata głosi, jakoby była „wrażliwa społecznie”. Partia Razem na Facebooku wyraziła oburzenie propozycją, a z braku poważniejszych racji zastosowano tzw. argumentum ad hitlerum, czyli porównanie propozycji przeciwników do działań nazistów – tym razem Himmlera.

 

Zdaniem lewicowej formacji wprowadzenie takich rozwiązań sprowadzi kobiety do roli „narodowych inkubatorów”, a okazję do ochrony poczętych dzieci lewacy wykorzystali do promocji… mordowania nienarodzonych.

 

„Osoba chora na alkoholizm, oprócz leczenia, powinna też mieć możliwość przerwania ciąży – często nieplanowanej lub z gwałtu” – czytamy na FB partii Razem. Ponadto towarzysze Zandberga, zamiast ochrony poczętych dzieci, którym grozi poważny uszczerbek na zdrowiu z powodu karygodnych zachowań ich matek, woleliby w Polsce prowadzenia „całościowej polityki alkoholowej”.

 

Stanowisko w podobnym duchu zabrała Inicjatywa Feministyczna. Propozycję Rzecznika Praw Dziecka na swojej stronie IF określiła mianem „ponurego aktu skierowanego przeciw wolności i godności Polek”.

 

„Kobieta w ciąży pozostaje człowiekiem, a spożycie przez nią alkoholu i użycie środków psychoaktywnych nie pozbawia jej praw i wolności” – twierdzą przedstawiciele Inicjatywy Feministycznej w liście otwartym skierowanym do Marka Michalaka. Feministki piszą również, że w Polsce nie istnieje obowiązek leczenia się z alkoholizmu oraz narkomani i – ich zdaniem – zaistnieć nie powinien, nawet jeśli ceną jest zdrowie i życie dzieci. Również w tym tekście pojawił się termin „inkubatorów”, który zawsze stosowany jest przez środowiska lewicowe pragnące obrzydzić kobietom stan błogosławiony, a także zdezawuować wszelkie działania obrońców życia próbujących ratować nienarodzonych.

 


Źródło: Facebook / inicjatywafeministyczna.pl / polsatnews.pl / gosc.pl

MWł
 


DATA: 2017-09-11 15:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@mk: a jeśli to nowoczesny samochód który sam się prowadzi, to też może legalnie jechać zatankowany alkoholem? ;)
9 miesięcy temu / r
 
r W Brazylii ,to zdaje się są stacje benzynowe ,gdzie tankuje się alkohol etylowy z trzciny cukrowej . A tak zatankowany pojazd jedzie absolutnie legalnie . Cóż za kraj :-) .
9 miesięcy temu / mk
 
A gdzie inicjatywa lewactwa, by znieść zakaz prowadzenia samochodu po alkoholu? Toż ten zakaz ogranicza prawa i wolności obywatelskie!
9 miesięcy temu / r
 
ja popieram ten pomysł
9 miesięcy temu / obserwator
 
"...przeciw wolności i godności kobiet"? Zachlana jest "wolna i godna", wyleczona nie?
9 miesięcy temu / Eulalia
 
lewica przeciez zostala zrobiona pod wplywem alkoholu...nikogo normalnego na umysle tam spotkac nie mozna
9 miesięcy temu / co sie dziwic
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.