DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Rzecznik Praw Dziecka o sprawie małego Szymona: lekarze stwierdzili fakt śmierci

Rzecznik Praw Dziecka o sprawie małego Szymona: lekarze stwierdzili fakt śmierci
Mikolaj Pawlak. Fot. Andrzej Hulimka/Forum
#ŻYCIE    #WALKA O ŻYCIE    #PRO-LIFE    #SZPITAL    #ZDROWIE    #RODZINA    #DZIECKO

- Po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów lekarze nie zdecydowali o tym, czy Szymon ma żyć, czy ma nie żyć. Oni stwierdzili fakt śmierci – skomentował na antenie Polsat News sprawę śmierci małego Szymona Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak. Rodzice chłopca złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie decyzji podjętej przez lekarzy.

 

- To była bardzo trudna sytuacja. Staliśmy w obliczu namacalnej śmierci – ocenił Pawlak sprawę odłączenia od aparatury podtrzymującej życie niespełna rocznego Szymona. Zdaniem Rzecznika lekarze „stwierdzili fakt śmierci” a „rodzice mogą się z tym nie zgadzać”. – Bardzo przykra sytuacja, składam kondolencje i wyrazy współczucia całej rodzinie Szymona – powiedział Pawlak.

 

Przypomnijmy, że mały, 11-miesięczny Szymon przebywał w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Cierpiał na nieodwracalne uszkodzenie układu nerwowego. We wtorek pracownicy szpitala poinformowali o śmierci Szymona.

 

Lekarze, podczas jednego z konsyliów, stwierdzili u dziecka śmierć mózgową i odłączyli go od aparatury podtrzymującej życie. Decyzja ta miała zapaść bez wiedzy rodziców. To nie jedyny zarzut, jaki wysuwają rodzice wobec szpitala. – Byli przygotowani, że będą mogli porozmawiać z lekarzami, otrzymać dokumentację. Chcieli się skonsultować z innymi lekarzami. Dopiero wtedy mieli podjąć decyzję o zmianie sposobu leczenia dziecka albo wydać zgodę na jego zakończenie – dodał.

 

„Na każde z konsyliów Rodzice mogli zaprosić wybranych lekarzy specjalistów. W pierwszym przypadku nie skorzystali z tego prawa. W kolejnych konsyliach wziął udział lekarz rekomendowany przez Rodzinę. O wynikach konsyliów Rodzice zostali drobiazgowo poinformowani, o czym świadczą ich podpisy” – odpiera zarzuty szpital.

 

Przedstawiciele placówki twierdzą, że wszystkie informacje o stanie zdrowia dziecka „są w posiadaniu rodziców”.

 

Rodzice Szymona podtrzymują jednak, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa przez lekarzy i złożyli zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Warszawie.

 

Źródło: polsatnews.pl/wpolityce.pl

ged


DATA: 2019-06-18 21:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wiele ludzi nie rozumie czegoś ważnego - lekarze nie zabili tego chłopczyka. Jestem studentką medycyny i stwierdzenie śmierci mózgu to nie jest procedura wykonywana na odwal. Przeprowadza się się kilka badań i czynności mających potwierdzić śmierć mózgowia, żeby mieć pewność, że jest ono zwyczajnie martwe. Co więcej, są one wykonywane ponownie w obecności lekarzy różnych specjalizacji i każdy z nich musi podpisać oświadczenie, iż potwierdzają śmierć mózgu. Odłączenie od aparatury w takim przypadku to nie zabójstwo. Lekarze może mogli poczekać na rodziców z czystej przyzwoitości, ale nic by to nie zmieniło i żaden zagraniczny lekarz nie mógłby nic zrobić.
4 miesiące temu / Zetka
 
Ot tak sobie zabili dzieciaka, bez powiadomieniaa rodzicow To jest niewyobrazalne co dzis wyprawiaja ci pseudolekarze !S?./syny .
5 miesięcy temu / SZOK
 
Tlumaczenie takie samo jak w sprawie seksdeprawacji w przedszkolach, że to rodzice mają pilnować co się dzieje. Żenada, a PIS i powolane na urzedzy przez nich osoby mialy bronić rodziny
5 miesięcy temu / Oszukany
 
państwo w kleszczach " wielkiego brata" WYKONUJE POLECENIA
5 miesięcy temu / QW
 
finka wysłuchałam tego i włos sie na głowie jeży.Sam poseł Skutecki przyznaje ,ze nad szczepieniami w Polsce nie ma praktycznie żadnej kontroli.
5 miesięcy temu / strach sie bac
 
Prezydent Duda na samym początku swych rządów podoisal akt prawny o obowiązku szczepien dzieci. W CZYIM INTERESIE?
5 miesięcy temu / Teodor
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.