DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Rzecznik Praw Dziecka: nie stoję po żadnej ze stron, ale prawa dzieci są ponad prawem do strajku

Rzecznik Praw Dziecka: nie stoję po żadnej ze stron, ale prawa dzieci są ponad prawem do strajku
fot. YouTube / Fakty RMF FM

Nie jestem po stronie ani związku, ani rządu - w tym momencie mnie to nie interesuje, dzieci mają być ochronione, dzieci mają mieć oceny. (...) Prawo dzieci nie może być bojkotowane przez inne prawo do strajku – mówił na antenie radia RMF FM Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak.

 

Gość Roberta Mazurka odniósł się do trwającego od poniedziałku strajku nauczycieli. Jego zdaniem, niedopuszczalna jest sytuacja, w której nauczyciele nie wystawią w terminie ocen końcowych uczniom, a zwłaszcza maturzystom. - Dzisiaj jest piątek, 12 kwietnia, do 16 kwietnia trzeba przeprowadzić rady kwalifikacyjne i wystawić oceny. Jeśli nie będzie podwyżek dzisiaj, to oznacza, że maturzyści nie będą mieli ocen? Które prawo jest ważniejsze? – pytał.

 

- Nie jestem po stronie ani związku, ani rządu - w tym momencie mnie to nie interesuje, dzieci mają być ochronione, dzieci mają mieć oceny. (...) Prawo dzieci nie może być bojkotowane przez inne prawo do strajku – wyraźnie zaznaczył swoje stanowisko Rzecznik Praw Dziecka.

 

Mikołaj Pawlak odniósł się także do dyskusji jaka narosła wokół wprowadzenia w Warszawie karty LGBT+. Zapytany, czy popiera adopcję dzieci przez pary homoseksualistów, oznajmił, że „Jestem rzecznikiem praw, a nie światopoglądów. W wielu krajach tak jest, mieli taką większość, takie przełożenie na system legislacyjny i tam to wprowadzono i już się o tym nie dyskutuje. U nas takiej większości nie ma i w tym systemie prawnym jaki mamy, przy tych rzecznikach”.

 

W swojej argumentacji odniósł się także do przykładów z krajów gdzie takie związki już funkcjonują. -A to, czy i jakie skutki one przynoszą, to uczmy się na skutkach, jakie są  innych krajach – podkreślił. Rzecznik Praw Dziecka ponadto oznajmił, że „nie ma takiej opcji” żeby posłał swoje dzieci na lekcje edukacji seksualnej w myśl standardów WHO.

 

Źródło: rmf24.pl

PR


DATA: 2019-04-12 10:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Można wiele wybaczyć nauczycielom, oprócz jednego: WZIĘLI DZIECI JAKO ZAKŁADNIKÓW. To jest niewybaczalne. Po prostu.
10 miesięcy temu / rozbawiony
 
Do 123: Tak, niejedna osoba pracująca w handlu ma studia i stosowne wykształcenie, a część z nich chętnie zamieniłaby się z pracującymi obecnie nauczycielami. Może początkowo będzie zarabiać mniej, ale po latach pracy nauczyciel jest praktycznie nie do ruszenia, bez względu na jakość pracy - to przywilej ogromny i niesprawiedliwy, bo czasami jest to kosztem jakości kształcenia. Nie ma żadnego powodu, aby dawać podwyżki wszystkim nauczycielom. A pozwalanie na długotrwały strajk sprzeciwia się dobru dzieci. Moim zdaniem nadmierne oczekiwania pewnej grupy zawodowej są sprzeczne z Ewangelią, która przecież nakazuje bycie sługą, a nie postawę: dajcie wszystkim podwyżkę, bo nam się należy. Nie sprzeciwia się to dobrym zarobkom, wręcz przeciwnie: dobry nauczyciel będzie zarabiał dużo lub bardzo dużo nawet jeżeli jest krótko po studiach, jeśli tylko uzależnimy ich pensje od rynku. A zły nauczyciel albo się zmobilizuje, albo pójdzie do innej pracy, albo będzie liczył na zasiłek
10 miesięcy temu / BP
 
Szanowni Państwo miło słuchać ludzi rzeczowych. Skoro jest prawo po stronie dzieci to kto to prawo ma wyegzekwować i go pilnować same dzieci nie wiele moga
10 miesięcy temu / Agata
 
Idea ideą, misja misją, ale za coś trzeba wyżywić rodzinę - katecheta też musi mieć co do garnka włożyć. Rodzi się pytanie, dlaczego księża pobierają wynagrodzenie za nauczanie religii? Czyż nie powinni tego robić dla idei? Dlaczego wielu z nich podaje cennik przy zamawianiu intencji - czyż nie jest to misja? A czy katechetów i księży nie boli kłamstwo, które PiSowska telewizja podaje do wiadomości społeczeństwu o niebotycznych sumach, które rzekomo zarabiają nauczyciele? Rząd traktuje nauczycieli niepoważnie. Są takie zawody, jak lekarz, czy np. nauczyciel, których nie da się zastąpić. Co z tego, ze górnik zasiądzie w komisji egzaminacyjnej. Czy jednak sprawdzi prace uczniów? Nauczyciel może pójść do sklepu na kasę, ale czy Pani kasjerka przyjedzie pouczyć matematyki lub angielskiego? Albo górnik stanie przy stole operacyjnym? Pewnym zawodom należy się godziwa płaca. Nie mówiąc już o dyskusji na poziomie dotyczącej całego systemu oświaty, który doprowadza wszystkich do frustracji
10 miesięcy temu / 123
 
maturzyści to nie dzieci - rzecznik praw nic tu nie ma do gadania
10 miesięcy temu / podajNICK
 
Po co opowiadać ludziom, że zarabiają 8000? Lub, że będą skoro to są plany. Powtarzam mgr inż. Budownictwa zarobi ok. 1800 zł. Po 15 latach pracy będzie miał 2900. A jeśli myslicie, że praca w szkole to tylko godziny przy tablicy to znaczy, że nie wiecie o czym mówicie. Wyobraźcie sobie, że są zawodowcy, którzy na rynku mają kilkukrotnie wyzsze pensje. Oczywiscie w szkole są sami nieudacznicy, prawda? Bo jak nazwać inżyniera, który chce przynosić 1800 zł.
10 miesięcy temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.