DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Rzecznik praw dziecka: aborcja i eutanazja to nie żadne „dobrodziejstwo XXI wieku”

Rzecznik praw dziecka: aborcja i eutanazja to nie żadne „dobrodziejstwo XXI wieku”
Mikolaj Pawlak. Fot. Andrzej Hulimka/Forum

Nie można zabijania uznawać za dobrodziejstwo w XXI wieku. To zakrawa o aberracje. To jest coś, co nie przeszło by przez myśl największym zbrodniarzom, żeby tak nazywać tego typu działania – akcentował Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, odnosząc się do inicjatywy „Aborcja bez granic”.

 

Rzecznik Praw Dziecka zapowiedział zawiadomienie prokuratury w sprawie inicjatywy „Aborcja bez granic”. - To inicjatywa niezgodna z polskim prawem. Dotyczy nakłaniania do nielegalnej tzw. aborcji oraz jej organizowania i finansowania – mówił Mikołaj Pawlak na antenie Radia Maryja.

 

- Nie trzeba było długo czekać – skomentował kolejny atak na życie, którego spodziewał się RPD. Minął tydzień i mamy różne inicjatywy: „Aborcja bez Granic” albo „Aborcyjny Dream Team” wychwalające pod niebiosa aborcję, która nie jest w całości dopuszczalna w Polsce. To ewidentny kolejny atak w życie człowieka. W ustawie o Rzeczniku Praw Dziecka jest wprost napisane: „Dzieckiem jest osoba od poczęcia”. I kropka. Nie ma żadnych dodatków – podkreślał.

 

Mikołaj Pawlak odniósł się także do eutanazji, nazywanej coraz częściej „dobrodziejstwem XXI wieku”. Podał niechlubny przykład Holandii, gdzie proponuje się już „wspomagane zabójstwo” dla dzieci od 1 do 12 roku życia, a rodzice mają już prawo zabić w świetle prawa swoje dziecko do 1 roku życia.

 

- Takie pomysły rzekomej cywilizacji i rozwoju są niedopuszczalne od strony prawa naturalnego (…). Musimy to zwalczać. My, tutaj w Polsce, jesteśmy obrońcami. Jesteśmy obrońcami podstawowych praw i prawa naturalnego. Nie można uznawać za dobrodziejstwo zabijania w XXI wieku. To zakrawa o aberracje. To jest coś, co by nie przeszło największym zbrodniarzom, być może nawet teraz, przez myśl, żeby tak nazywać tego typu działania – wskazał.

 

Źródło: radiomaryja.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2019-12-13 08:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W takim razie faszyści robili przysługę a nie mordowali idąc tym tokiem rozumowania
7 miesięcy temu / Nina
 
Kto ma większą moc sprawczą : rzecznik praw obywatelskich czy rzecznik praw dziecka? Mi wychodzi na to że ten drugi został powołany tylko dla propagandy w Radio Maryja, ten pierwszy dla UE i USA. Każdemu dobre słowo socjalistycznie, według potrzeb. Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Cały PiS.
7 miesięcy temu / sk
 
Rzeczywiście, nigdy nikt nie doszedł do takiego absurdu. Popieram słowa rzecznika.
7 miesięcy temu / L
 
łaI takiej postawy, jaką reprezentuje RPD Pan Mikołaj Pawlak oczekuję, zapewne nie tylko ja, ale i zdecydowana większość Polaków i ludzi na świecie, od "możnych" tego świata, którym pod wpływem współczesnych ideologów totalnie odbiło. Pospolite ruszenie ???? Czekam na hasło .... !!!
7 miesięcy temu / odszkodowania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.