DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Rzecznik PiS o „Zatrzymaj Aborcję”: wiemy, że większość Polaków jest za kompromisem aborcyjnym

Rzecznik PiS o „Zatrzymaj Aborcję”: wiemy, że większość Polaków jest za kompromisem aborcyjnym
Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Fot. tvn24.pl

Będziemy wsłuchiwać się we wszystkie głosy dotyczące przepisów w sprawie aborcji; wiemy, że wśród Polaków panuje przekonanie, iż obecny stan prawny powinien zostać utrzymany - powiedziała w czwartek podczas konferencji prasowej rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

 

Polityk została zapytana o wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie lewicowych mediów. Wynika z niego, że 75 proc. badanych opowiada się za utrzymaniem tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku, a 17 proc. popiera wprowadzenie zakazu aborcji eugenicznej.

 

Wiemy o tym, że wśród Polaków panuje przekonanie co do tego, że obecny stan prawny powinien zostać utrzymany i w mojej ocenie przy pracach nad obywatelskim projektem powinniśmy brać to pod uwagę – powiedziała rzecznik PiS.

 

Zapytana przez jedną z dziennikarek, czy oznacza to, że prawo dotyczące mordowania nienarodzonych dzieci nie zostanie zmienione odparła: „Nie, proszę pani. To znaczy, że trzeba w dyskusji, która będzie podczas prac komisji polityki społecznej czy też podkomisji – bo nie wiem, jak to się skończy – też te argumenty brać pod uwagę. Nie udawajmy, że ich nie ma, bo one są”.

 

Mazurek dodała, że z jednej strony polityki „nie prowadzi się pod sondaże”, ale z drugiej strony „nie wolno udawać”, że nie zna się „innych opinii” w sprawie aborcji. – My znamy te opinie, dlatego we wszystkie głosy będziemy się wsłuchiwać – zaznaczyła.

 

Wicemarszałek Sejmu powiedziała również, że PiS jest „partią katolicką” oraz że „nie jest tajemnicą, że jej przedstawiciele opowiadają się za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci”. Zaraz jednak dodała, że w tzw. sprawach światopoglądowych w partii rządzącej „nie ma dyscypliny”.

 

Mazurek nie była w stanie odpowiedzieć na pytanie, kiedy projekt „Zatrzymaj Aborcję” zostanie wyciągnięty z sejmowej „zamrażarki”. Poinformowała jedynie, że „zadecyduje prezydium Komisji Polityki Społecznej i Rodziny”. – Jaka będzie decyzja, jakie będą rekomendacje naprawdę trudno dziś powiedzieć – zakończyła.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2018-03-30 07:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale czy aborcja eugeniczna jest przepraszam obowiązkowa? Dajcie spokój z tą katolicką "moralnością". Chcecie być bohaterami - bądźcie, w swoich wąskich gronach, oazach i wspólnotach harcerskich. Nie narzucajcie swojej spaczonej pseudo moralności całemu światu. Życia na szczęście nie definiują kościelni hierarchowie, ani niewidzialny bóg, definiuje je wiele lat zdobyczy nauki.
10 miesięcy temu / baqs
 
Aborcja jest straszną, obrzydliwą zbrodnią ale należy pamiętać że Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Żeby skutecznie walczyć z aborcją to trzeba odpowiednio wychowywać w rodzinach, w kościele i w szkole. Otaczać wszystkie ciężarne matki troską i szacunkiem bez względu na to w jakich okolicznościach zostały poczęte ich dzieci. Musi się zmienić nastawienie całego społeczeństwa w traktowaniu każdego życia jako najwyższej wartości. Aby skutecznie zatrzymać aborcję to niestety nie wystarczy podpis pod ustawą i koniec i niech się inni martwą bo to jest hipokryzja bardzo grubego kalibru!
10 miesięcy temu / elak
 
Nie rządzą Polacy w Polsce. Nie maja się rodzic Polacy a żydowski przemysł zabijania musi być. Przecież jak robią in vitro to co drugie dziecko chore. Odechciałoby się Polkom in vitro szybko. Więc musi być przemysł zabijania chorych a przy okazji zdrowych dzieci. Nikt po aborcji nie udowodni, ze zabite dziecko było zdrowe.
10 miesięcy temu / maria
 
Niestety. W sprawach najwyższej wagi ujawnia się brak odwagi partii rządzącej. To przykre. Zwłaszcza kiedy raz widzimy ich w pierwszych ławach kościelnych. Przystępują gremialnie do Komunii Świętej. Z drugiej strony zasłanianie się niby to sondażami, niby opiniami. W tak ważnej sprawie, jak ludzkie życie nie powinno być mowy o jakimkolwiek kompromisie ! DYSCYPLINA PARTYJNA TO MOIM ZDANIEM NAJPOWAŻNIEJSZE NARUSZENIE KONSTYTUCJI. Przecież poseł reprezentuje swoich wyborców a nie partyjnych wodzów. Do tego powinien się kierować wolnym sumieniem i wolną wolą. Dyscyplina partyjna to gwałt na woli wyborców, posłów i Konstytucji !
10 miesięcy temu / west
 
Albo się jest katolikiem albo nie. Co za katolicy w tym PIS-ie? Normalnie wstyd i zgorszenie przynoszą!
10 miesięcy temu / Ela
 
Nie ma czegoś takiego jak kompromis aborcyjny. Aborcja eugeniczna była stosowana w hitlerowskich Niemczech, także w Szwecji przez 20 lat po wojnie. Nie ma dla niej moralnego usprawiedliwienia. To zwykła selekcja ludzi: jednym pozwala się żyć innym nie. W takiej sytuacji o życiu lub śmierci człowieka decyduje inny człowiek, podczas gdy o tym może decydować tylko Bóg. Pytanie: ilu polityków, także w PiS-ie, naprawdę wierzy w Boga (niezależnie od tego, że wszyscy do kamer wygniatają ławki w Kościele)? Człowiek nie może decydować, i to mocą stanowionego przez siebie prawa, o życiu i śmierci innego człowieka. Tu nie wolno czynić żadnych wyjątków. Dziś się zezwala na aborcję eugeniczną, a jutro się ogłosi ustawę, że wobec ludzi obłożnie chorych (leczenie starych ludzi dużo kosztuje, ogromnie obciąża budżet państwa) należy stosować przymusową eutanazję. Świat w szybkim tempie zmierza ku coraz większym zbrodniom, ktoś musi się temu przeciwstawiać.
10 miesięcy temu / Bezwzględnie chrońmy życie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.