DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Rzecznik KEP o aborcyjnej ofensywie prezydenta: Kościół nie zgodzi się na żaden sposób przerywania życia

Rzecznik KEP o aborcyjnej ofensywie prezydenta: Kościół nie zgodzi się na żaden sposób przerywania życia
Andrzej Duda. FOT.:Sejm RP from Polska, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ w rozmowie z Wirtualną Polską odpowiedział na pytanie o aborcyjną inicjatywę Andrzeja Dudy. Kapłan jednoznacznie stwierdził, że jeśli Kościół zostanie zapytanie o zdanie, to na pewno nie zgodzi się na jakąkolwiek formę aborcji.

 

Jakakolwiek by była ta propozycja, jeżeli Kościół zostanie zapytany o swój głos, to powie, że nie zgodzi się na żaden sposób przerywania życia, przerywania ciąży, przerywania istnienia ludzkiego w jakiejkolwiek formie – powiedział ks. Gęsiak zastrzegając, że nie zna szczegółów prezydenckiego projektu aborcyjnego. Rzecznik KEP dodał, że biskupi wydadzą swoją opinię na temat propozycji Andrzeja Dudy.

 

Na uwagę prowadzącego program „Newsroom” w wp.pl, że bardzo duża część wiernych – w tym także praktykujących katolików – popiera krwawy kompromis aborcyjny, ksiądz Leszek Gęsiak przypomniał słowa św. Jana Pawła II, które w środę cytował także papież Franciszek: „zawsze Kościół wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”.

 

Nie ma tu zatem żadnego miejsca na kompromis. W sprawie życia ludzkiego, o czym zresztą też wielokrotnie mówili polscy biskupi, w sprawie życia nie ma kompromisu, bo życie jest życiem i to życie należy chronić – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

 

 

Źródło: wp.pl

MWł

 

 

Polecamy również:

 

 

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-30 22:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"... jeżeli Kościół zostanie zapytany o swój głos,..."Czyli przekaz do ustawodawcy:wy róbcie co chcecie ale nas o zdanie nie pytajcie.
21 dni temu / Krzysztof
 
żyjemy i umieramy dla Pana,w życiu i śmierci należymy do Pana-przypomina św.Paweł. Niech Pan o tym pamięta,Panie Prezydencie Andrzeju Dudo;niech Pan nie przebiera nogami,by się przypodobać satanistycznym lewakom,ubierając się w fartuch "dr" Mengele,roszcząc sobie prawo do określania,kto ma być bestialsko rozszarpany,a kto nie.Te bestialsko porozrywane dzieci będą Pańskimi sędziami na Sądzie Ostatecznym, Panie Prezydencie.Niech Pan wycofa projekt swej zbrodniczej ustawy i opowie się,jak Pan wcześnie zapewniał,za życie.Życie i śmierć zostaw Pana Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi,dla którego żyjemy i umieramy i to niech On decyduje o naszym życiu i śmierci nie Pan,Panie Prezydencie.
23 dni temu / marek
 
Zawiodłam się na P. Dudzie...
23 dni temu / Katoliczka
 
Można też zapytać złodziei w referendum czy mogą kraść bez kary, a alkoholików czy chcą pić za darmo. A zdegenerowane kobiety czy chcą mordować. Wynik jest łatwy do przewidzenia, bez referendum. Można pytać ludzi, którzy odróżniają zło od dobra. Ale takich ludzi już mało.
23 dni temu / DNA
 
Zdegenerowany naród nie ma nic do gadania w referendum. Państwo nie będzie finanowało zabójstw. Mordercze kobiety są wolne. Chcą zabijać niech torobią na własny koszt.
23 dni temu / DNA
 
Rzecznikowi KEP można odpowiedzieć krótko - to, że się nie zgodzi, wszyscy wiemy. Dlatego nikt nie będzie w tej sprawie fatygował KEP. Konstytucję uchwala cały naród w referendum.
23 dni temu / Krotko na temat
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.