DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2019 r.

Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Rzecznik KEP: Episkopat nie zajmował stanowiska w sprawie księdza Glasa

Rzecznik KEP: Episkopat nie zajmował stanowiska w sprawie księdza Glasa
Fot. Roman Koszowski / Foto Gość / Forum

Biskup Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w swoim piśmie skierowanym do biskupów w żaden sposób nie zajmował stanowiska ws. działalności ks. Piotra Glasa – głosi wydane we wtorek oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski.

 

Komunikat jest reakcją na szereg zapytań, które pojawiły się po informacji opublikowanej na stronie diecezji płockiej. Kanclerz tamtejszej kurii, ks. Piotr Grzywaczewski napisał 7 grudnia: „Na prośbę ks. biskupa Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski przekazujemy informację dotycząca ks. Piotra Glasa. Ten były członek Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, a obecnie pracujący w diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii, w ostatnim czasie prowadzący w Polsce wiele sesji rekolekcyjnych, dni skupień oraz warsztatów – nie posiada formalnej zgody na pełnienie posługi egzorcysty. Ponadto, podając się za egzorcystę, dopuszcza się on praktyk, których nie wolno stosować”.

 

We wtorek rzecznik KEP oświadczył natomiast:
„Informacja jakoby Episkopat Polski zajął stanowisko ws. ks. Piotra Glasa jest nieprawdziwa. W związku z napływającymi pytaniami o ks. Piotra Glasa, na prośbę Rady Stałej KEP, bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w dn. 1 grudnia 2017 r. przesłał księżom biskupom pismo ks. prał. Stefana Wylężka, który jest rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Ks. prał. Stefan Wylężek przytacza w piśmie różne opinie nt. działalności ks. Piotra Glasa, zaznaczając, że obecna praca duszpasterska ks. Glasa w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii nie podlega jego ocenie, ponieważ – pracując w parafii angielskiej – jest on księdzem należącym do tej diecezji.

Trzeba podkreślić, iż bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w swoim piśmie skierowanym do biskupów w żaden sposób nie zajmował stanowiska ws. działalności ks. Piotra Glasa” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez księdza dr. Pawła Rytel-Andrianika, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski.

 

Ksiądz Piotr Glas w swych wystąpieniach publicznych wielokrotnie odwoływał się do swych doświadczeń z okresu, w którym sprawował posługę egzorcysty.

 

 

Źródła: diecezjaplocka.pl, KAI

RoM

 


DATA: 2017-12-12 20:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No widać jak diablisko próbuje dobrać się do ks Piotra. Tam właśnie jest ich najwiecej. Trzymaj się Piotrze modlę się za Ciebie
ponad 1 rok temu / Olga
 
Ks. Glas pełni posługę w Anglii i to tam był egzorcystą, więc nic dziwniego, że nie ma polskiego papierka. Nie za bardzo rozumiem, o co się go oskarża, ale pewnie chodzi tylko o szum i zasianie wątpliwości.
ponad 1 rok temu / BP
 
Z odsłuchiwania audio nagrań egzorcyzmów ks. Glasa domyślam się, że diabły rzadko kiedy mają czas by mu sprawdzić certyfikat, najczęściej co najwyżej go zwyzywają od najgorszych i robią wypad ;) Co do sprawy, to jakie są zarzuty, jakie jest ich uzasadnienie? Odwoływanie się do czasów posługi egzorcyzmami? Przecież ten człowiek to prawdziwy fachowiec w tej dziedzinie, on powinien uczyć tej posługi. Można z nim polemizować w różnych innych sprawach, ale tu jest ekspertem. A warto przypomnieć, że formalnie egzorcystą jest każdy biskup (czyli potencjalnie członek KEP), to jest ich robota, która spoczywa w 99% przypadków na barkach mianowanych do tego księży. Nawoływanie do nawrócenia kapłanów w książce? W kilku filmach na yt czyni to jeszcze dosadniej. Kolejny dowód na to, że kapłan ten obrywa w zasadzie z każdej strony (bo nie myślcie sobie, że od strony modernistycznej tego nie doświadcza, swego czasu podpadł pewnemu młodzieżowemu kapłanowi aktywnemu na yt).
ponad 1 rok temu / incuss
 
Bo diabeł podczas egzorcyzmu zapyta najpierw księdza czy ma on aktualnie ważny certyfikat ;)
ponad 1 rok temu / zabba
 
Sprawa zupełnie jak z ks. Dolindo Ruotolo. A ksiądz Glas mówił kiedyś o nim, że nie wie czy wytrzymał by takie prześladowania.
ponad 1 rok temu / Major Major
 
Zostawcie to w spokoju
ponad 1 rok temu / Jjj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.