DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@ma: tylko że zarzuty które słusznie stawiasz, dotyczą przywódcy(ów), a nie instytucji której on(oni) przewodzi. Dopóki Katechizm Kościoła Katolickiego (czyli, z punktu widzenia wiernych, najważniejszy dokument doktrynalny Kościoła) nie sprzeciwia się nauczaniu Pana Jezusa, Kościół Rzymskokatolicki nadal jest Kościołem Chrystusowym. Dlatego ciągle kwestionuję Twoje twierdzenie: "a teraz Kościół wierzy, że: "Nikt nie może być potępiony na zawsze, bo to nie jest logika Ewangelii! (AL 297)". Nie Kościół tak wierzy, tylko "są jacyś ludzie, którzy sieją wśród nas zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową".
ponad 3 lata temu / r
 
@r: Czyż brak odpowiedzi na "Dubia" przy jednoczesnym zmienianiu praktyki sakramentalnej w dodatku za aprobatą Watykanu, nie jest odpowiedzią? Od kiedy to heretyk mówi: tak, głoszę herezję poza momentem gdy uznaje swój błąd? Widzisz gdzieś uznanie błędu? A zmiany w praktyce sakramentalnej są i są dokonywane na podstawie wykładni doktrynalnej za jaką jest AL uznawana właśnie za tę podstawę do przeprowadzenia zmian. Czy może jednak tych zmian nie ma? Czy inne rozliczne twierdzenia współpracowników - nie przywoływanych do porządku - nie są heretyckie? Czy jeśli mój podwładny głosi bzdury, podważające wszystko co podobno jest słuszne a ja nie reaguję, choć o nich wiem, to to oznacza, że zgadzam się na nie czy może, że nie zgadzam się na nie?
ponad 3 lata temu / ma
 
@ma: przecież w historii Kościoła Katolickiego (i to tej średniowiecznej) zdarzały się herezje głoszone przez papieża, był na ten temat artykuł na PCh24. Jednak nie były one głoszone przez heretyków, jako że warunkiem bycia heretykiem jest nie tylko głoszenie, lecz także zaparte trwanie w herezji. Ponieważ głosiciele herezji w końcu się z nich wycofywali, doktryna nie została trwale skażona. We współczesnej sytuacji, dopóki brak odpowiedzi na dubia, trudno mówić o zapartym trwaniu w herezji. Proponuję cierpliwie czekać i ufać Panu Jezusowi, który przecież obiecał że bramy piekielne Kościoła nie przemogą.
ponad 3 lata temu / r
 
Tam gdzie jest herezja tam nie ma Kościoła, dlatego że Ten który jest Prawdą jest też i głową Kościoła a jak wiadomo nic nieczystego nie może być w Bogu. Każdy kto zgadza się na herezję wyłącza się ze wspólnoty Kościoła.
ponad 3 lata temu / ma
 
@ma. W związku z Twoim wpisem, spytam wprost: wierzysz w to co głosi AL297, czy nie należysz do Kościoła?
ponad 3 lata temu / r
 
"Wierzy w to, w co wierzy Kościół"... a teraz Kościół wierzy, że: "Nikt nie może być potępiony na zawsze, bo to nie jest logika Ewangelii! (AL 297). Zatem rzecznik jezuitów powiedział prawdę.
ponad 3 lata temu / ma
 
"Ojciec Sosa wierzy w to, co głosi Kościół" - ale który "Kościół"? Np. wierni Kościoła Latającego Potwora Spaghetti też twierdzą że szatan jest tylko symboliczną figurą.
ponad 3 lata temu / r
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.