DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Rzecznik jednej opcji? Adam Bodnar chce uchylenia zakazu dla gorzowskiego „marszu równości”

Rzecznik jednej opcji? Adam Bodnar chce uchylenia zakazu dla gorzowskiego „marszu równości”
fot.Simona Supino / FORUM

Rzecznik Praw Obywatelskich chce uchylenia decyzji prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego zakazującej organizacji tzw. marszu równości. Adam Bodnar złożył w tej sprawie wniosek w gorzowskim sądzie.

 

Tęczowa manifestacja miała odbyć się 24 sierpnia. Jednak prezydent miasta nie zgodził się na jej organizację – podobnie jak ponad dwudziestu innych imprez zgłoszonych tego dnia. Pod uwagę wzięto kwestie bezpieczeństwa. Zgodę otrzymało jedynie wydarzenie pn. „Informacja o współczesnych zagrożeniach” – jako zgłoszone w pierwszej kolejności.

 

Organizatorzy „marszu równości” zaskarżyli decyzję prezydenta do sądu. We wtorek ich głos wsparł RPO. Sąd ma 24 godziny na rozpoznanie odwołania. Od jego decyzji można jeszcze odwołać się do sądu apelacyjnego, który też musiałby rozpoznać sprawę w 24 godziny.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2019-08-21 07:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ja chcę uchylenia rzecznika, który nigdy nie powinien być rzecznikiem.
6 miesięcy temu / panda
 
Niestety ale Bodnar słusznie robi. Skoro uznaliśmy dewiatów za normalnych to jak zakazywać normalności? Należy nazywać rzeczy po imieniu - lgbtq to zboczenia seksualne. Dopiero nazwanie sodomitów sodomitami otwiera możliwość obrony przed promocją ich patologii. Należy koniecznie wpisać te zboczenia na listę chorób psychicznych - dewiacji. I mało mnie interesuje czy są uleczalne albo jakie mają podłoże. Sa nieuleczalne formy raka i nikt nie mówi że ludzie na to chorzy sa zdrowi. Nie są. Tu jest analogiczna sytuacja.
6 miesięcy temu / Jot
 
a kilka dni temu pch24 opublikował wywiady morawieckeigo i kaczyńskiego o tym, że trzeba chronić polską rodzinę. Oni gadają a po cichu robią zupełnie co innego. hipokryci.
6 miesięcy temu / Rocky
 
Jak we wszystkich miastach odbędzie się w pełnej krasie. Nie będzie jednak burd ponieważ cały zachód Polski jest zlewaczony. Rok w rok wybory wygrwyają tam pogrobowcy PZPR. Nikt tam nie będzie robił poważnych kontrmanifestcji jak np. w Białymstoku. Kiedy sodomici maszerowali na dzień dziecka w Zielonej Górze to miasto udekorowało im trasę tęczowymi flagami. W całym mieści przez 3 dni trwały "rownościowe" imprezy w tym dla dzieci. Lubuskie jest stracone.
6 miesięcy temu / koli
 
Dlaczego PiS nie zdejmie ze stanowiska tego kogoś? Tak samo jak nic nie robi w sprawie ochrony życia od poczęcia. Albo PiS się boi, albo oszukuje
6 miesięcy temu / R.
 
Czy to jest już ingerencja w suwerenność władz lokalnych? Nie zgodzili się to nie. może Pan Bodnar sam zabezpieczy i sfinansuje ochronę czerwonego marszu. To wszystko z pieniędzy podatników. Druga kwestia czy to że tęczowi czegoś chc? musi oznaczać że zawsze dostaną.
6 miesięcy temu / Pytanie
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.