DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Rzecznik Episkopatu przed Halloween: Zamiast straszyć, świętujmy ze świętymi

Rzecznik Episkopatu przed Halloween: Zamiast straszyć, świętujmy ze świętymi
Fot. Roman Koszowski / Foto Gość / Forum

Halloween to zwyczaj, obcy naszej kulturze, tradycji i wierze. Zamiast straszyć, świętujmy ze świętymi. Zachęcam do włączenia się w akcję Holy Wins, czyli „Święty zwycięża”. Promuje ona świętość, radość i dobroć – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 

Dodał, że głównym adresatem akcji Holy Wins są dzieci, młodzież i całe rodziny. Podkreślił też: „W korowodach i balach świętych chodzi o łączność między pokoleniami i dzielenie się radością”. Ks. Rytel-Andrianik zaznaczył: „Właśnie teraz, tuż przed dniem Wszystkich Świętych, warto przypomnieć, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości”.

 

Rzecznik Episkopatu podkreślił: „Chrześcijanie nie świętują Halloween. Świętujemy uroczystość Wszystkich Świętych, oraz pamiętamy o tych, którzy odeszli, szczególnie w Dzień Zaduszny”.

 

Akcja Holy Wins to pozytywna alternatywa dla Halloween. W ramach Holy Wins w całej Polsce odbywa się wiele różnorodnych wydarzeń, m.in. Bale Wszystkich Świętych, Orszaki Świętych, procesje i nabożeństwa.

 

Źródło: KAI

luk


DATA: 2019-10-30 07:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

zwyczaj, obcy naszej kulturze, tradycji i wierze jest NOM.
8 miesięcy temu / bella
 
@Europejczyk Pewnie, że nie! Pytanie tylko CO TU ROBISZ na tym portalu?...
8 miesięcy temu / Elle
 
A pro po ROŻNORODNOŚCI ALTERNATYW i braku wiedzy współczesnych postępowych chrześcijan w temacie MEMENTO- MORI. A także z powodu BRAKU KATECHEZY Kościoła Katolickiego w Nowym ekumenicznym/ wieloreligijnym kościele chrześcijan uprzejmie prosimy Redakcję PCH o wnioskowane materiały . Nie wszyscy czytali IOTA UNUM Amerio i Katechizm Piusa X. Braki w temacie WAŻNYCH ZMIAN maja nie tylko wierni ale POSOBOROWI KSIĘŻA różnych szczebli. Katolik za życia WOJUJE z grzechami i namiętnościami POSKRAMIAJĄC ŻĄDZE a nie BALUJE - no chyba , że jest oddelegowany z "misją" na SALONY.?.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Korzystajac z obecnosci ksiedza Rzecznika KEP na portalu pch24 w nawiazaniu po trosze do nie ostrej wypowiedzi w kwestii Halloween,chcialem zapytac Ekscelencje,jak dlugo ks.profesor filozofii Tadeusz Guz bedzie przetrzymywany w dosc dziwacznym i nie typowym dla Niego miejscu, czyli w Katedrze Matematyki i Ksztaltowania Krajobrazu KUL. Wiadomo ze bylo to ustepstwo wobec nahalnej akcji ekumenicznej ku uciesze protestantow,jednakowoz drzacych o Jego uwolnienie i powrot do prac naukowych nad herezja Marcina Lutra oraz publicznego gloszenia o niej niewygodnej dla wielu prawdy?
8 miesięcy temu / stan
 
Nie obchodzę Halloween. Dla mojej rodziny 31.10 to dzień upamiętniający przejście do życia wiecznego mojej Prababci. Wolę w tym dniu skierować swoje myśli ku Niebu, pomodlić się i wzbudzić w sobie nadzieję na "żywot wieczny". Innego znaczenia ten dzień nie ma dla mnie.
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
że tez moderator jeszcze nie odkrył że jesteś prowokatorem który ośmiesza katolików ,bo jeśli ty serio to zgroza
8 miesięcy temu / @Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.