DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Rzecznik Episkopatu: Różaniec jednoczy, nie może wywoływać sporów

Rzecznik Episkopatu: Różaniec jednoczy, nie może wywoływać sporów
Fot. Pixabay

„Różaniec jednoczy z Bogiem i bliźnimi, nie może wywoływać sporów. Od wieków łączy wierzących, prowadzi do Boga i jest modlitwą niosącą pokój” – przypomina rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik w kontekście dyskusji na temat logo Marszu Niepodległości 2019.

 

Rzecznik Episkopatu podkreślił, że Różaniec stał się najbardziej powszechną modlitwą na świecie. – To modlitwa dla każdego. Na Różańcu modlą się ludzie różnych kultur i narodów na wszystkich kontynentach – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik. Dodał, że Różaniec zobowiązuje do podążania za Maryją i życia według Ewangelii.

Zaznaczył też, że św. Jan Paweł II zwracał uwagę na fakt, że modlitwa różańcowa rodzi pokój w naszych sercach i w konsekwencji – między ludźmi. Papież Polak mówił: „Odmawiajmy wytrwale Różaniec we wspólnotach kościelnych i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który dla nas się narodził, umarł i zmartwychwstał”.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że tradycyjnie w październiku wierni modlą się na nabożeństwach różańcowych. – Niech nasza modlitwa przyniesie jak najlepsze owoce. Módlmy się o pokój na całym świecie, w intencji naszej ojczyzny i nas samych – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Plakat zapowiadający tegoroczny Marsz Niepodległości przedstawia zaciśniętą pięść trzymającą różaniec. Grafice towarzyszą słowa” „Miej w opiece naród cały”.

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2019-10-21 21:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz." Mt. 10:34. Niesety, ale i u nas w Polsce są takie fragmenty Pisma Świętego, które modernistyczną modłą zostały wyklęte przez wielu katolików w tym i duchownych. Także ten dotyczący miecza przysługującego Kościołowi. Już Św. Brygida w swoich objawieniach ubolewała, że Kościołowi wytrącono Jego miecz...
8 miesięcy temu / krisbac
 
Piszesz oszczerstwo na nas "Ewangelii nie chcecie słuchać". Nie dziwi to, bo od dawna w twych wpisach widać efekty działania ojca kłamstwa. Nawróć się, gdyż oszczercy nie odziedziczą Królestwa Bożego. Kolejny raz dowiodłeś też że jesteś hipokrytą, bo oszczerstwo które wypowiedziałeś jest prawdą wobec ciebie. Przecież to ty nie chcesz słuchać Ewangelii, skoro pomimo niej skłamałeś w słowach "nie chciał by Go nazywać dobrym" oraz sprzeciwiasz się poleceniu Pana Jezusa Mt23,9 - wszak mężczyznę który cię spłodził nazywasz ojcem. Poza tym, jak pogodzisz słowa Pana Jezusa "czcij swego ojca i matkę" z Jego słowami "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem"? Co do dobrego Nauczyciela. Mt23,8 jest skierowany do tłumu i uczniów Pana Jezusa. To oni nie mogą nazywać siebie Rabbi. Natomiast słowa "jeden jest wasz Nauczyciel" dotyczą Pana Jezusa. To On jest Nauczycielem. Jest też dobrym, co wykazałem poprzednio. Interpretacja katolicka jest logiczna, twa heretycka nie jest
8 miesięcy temu / @Second
 
Brawo. Sluchacie wszystkiego co powiedziano w różnych objawieniach, ale Ewangelii nie chcecie słuchać
8 miesięcy temu / Second
 
Mateusza 23 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi4. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie
8 miesięcy temu / Second
 
Do -Second. Bóg jest w Trzech Osobach,jest to Trójca Swięta. Bóg Ojciec ,Syn Boży i Duch Swięty. Tak więc, Pan Jezus jest Bogiem.
8 miesięcy temu / ja
 
Brawo, kolejny raz potwierdziłeś że samodzielnie nie potrafisz zrozumieć Pisma. Z wersetów które cytujesz nijak bowiem nie wynika twoje urojenie jakoby Pan Jezus NIE CHCIAŁ by Go nazywać dobrym. Pan Jezus jest Bogiem. Pan Jezus powiedział "Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg". Z tych dwóch faktów wynika, że Pan Jezus jest dobry. Dlatego słowa "Nauczycielu dobry" były prawdą. Pan Jezus nie oburzał się za te słowa prawdy, wręcz przeciwnie: swoim komentarzem właśnie podkreślił ich prawdziwość związaną z Jego bóstwem. Zrozumiałeś w końcu? A przy okazji, cytujesz też słowa Pana Jezusa: "czcij swego ojca i matkę". Pytanie: kogo miał na myśli Pan Jezus używając słowa "ojca"? Bo przypominam że sobie uroiłeś jakoby nikogo na Ziemi nie wolno było nazywać ojcem. Widzisz jak twoja wiara nie trzyma się kupy? Gdybyś został katolikiem, nie miałbyś takich problemów.
8 miesięcy temu / @Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.