DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Rzecznik Episkopatu: nie można tolerować profanacji symboli wiary

Rzecznik Episkopatu: nie można tolerować profanacji symboli wiary
Ks. Paweł Rytel-Andrianik, Fot. Episkopat.pl

„Nie można tolerować profanacji symboli wiary milionów Polek i Polaków oraz chrześcijan na całym świecie” – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. W wypowiedzi nawiązał do informacji o kolejnych profanacjach, których dopuszczają się lewicowi aktywiści.

 

„Jakkolwiek rozumiana wolność artystyczna nie może być związana z ośmieszaniem, wykpiwaniem i wrogością wobec wiary oraz wrażliwości religijnej ludzi” – zaznaczył rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 

„Kościół katolicki, zgodnie z przeslaniem płynącym z Ewangelii, szanuje godność każdego człowieka, bez żadnych wyjątków. Do takiego szacunku mają również prawo katolicy w Polsce i na całym świecie oraz wszyscy chrześcijanie i wyznawcy innych religii. To podstawowe prawo z katalogu praw człowieka” – podkreślił rzecznik Episkopatu. Dodał, że nie można pozostawić aktów profanacji i wyśmiewania symboli chrześcijańskich bez jakiejkolwiek reakcji.

 

„Nie możemy nie reagować wobec wulgarnego szyderstwa i braku podstawowego szacunku dla wiary milionów osób wierzących, których takie działania obrażają. Mamy konstytucyjne prawo do uszanowania godności człowieka i ochrony symboli naszej wiary” – powiedział rzecznik Episkopatu Polski odpowiadając na liczne głosy osób, które wyrażają swój ból po kolejnych profanacjach, które mają miejsce w Polsce w ostatnim czasie.

 

 

Źródło: episkopat.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-07-26 23:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Kościół katolicki, zgodnie z przesłaniem płynącym z Ewangelii, szanuje godność każdego człowieka, bez żadnych wyjątków." Zgdnie z przesłaniem Ewangelii : ZBOCZENIA - grzechy sodomii - są OBRZYDLIWOŚCIĄ w oczach Bożych i godne potępienia - PIEKŁA.
11 miesięcy temu / iskierka
 
Więc czemy na pradze wciąż stoi sprofanowana figurka Matki Bożej wśród grzybków halucynogennych? Zabrakło odwagi by zniszczyć "dzieło" pracownika żydowskiego muzeum?
11 miesięcy temu / Jacek
 
Moim zdaniem chrześcijanie, katolicy potrzebują realnego przywództwa księży i biskupów oraz w ogóle Episkopatu,także Papieża do walki przeciw ideologi gender i LGBT,której zwolnicy walczą otwarcie, bezczelnie , bez skrupułów z katolikami i naszą KATOLICKĄ WIARĄ. Niewielka grupa LGBT pluje nam katolikom w twarz.Przecież to jest bezczelne łamanie konstytucji.Należy każde łamanie praw człowieka,katolików kierować do sądów.
11 miesięcy temu / cichy
 
"Nie możemy nie reagować..."itd.Nie możecie,ale nie reagujecie.W dzisiejszych czasach episkopat ma cywilny oręż do walki z profanacjami w postaci pozwów sądowych i rozpraw.Jest przecież taki paragraf w prawie polskim,który mówi o obrazie uczuć religijnych i on,ten paragraf,winien być w całej rozciągłości wykorzystywany przez duchownych.Przecież doskonale znani są profanatorzy,nawet szukać za bardzo ich nie trzeba.I co?Nico!Im dalej w las tym więcej drzew.Im dłużej chowania głowy w piasek i obawa przed profanatorami tym ich "odwaga" jeszcze większa i tym więcej zbezczeszczeń.Czekajcie dłużej,a obudzicie się z ......
11 miesięcy temu / ito
 
Rzecznik powiedział..... i co z tego wynika? Geje się tym nie przejmują. A zbyt "gorących i narwanych" obrońców spacyfikowano w Białymstoku w medialnej i fizycznej akcji nie spotykanej dotąd i niewspółmiernej z reakcją na profanacje sodomitów. co ja mam zrobić z tym Komunikatem Rzecznika?. Na "barykady" nie pójdę. Tylko modlitwa? - to będzie zarzut że nieaktywny społecznie.
11 miesięcy temu / Mirrro
 
Dlaczego biskupi nie pójdą do sądu przeciwko "artystce" Dominice Kulczyńskiej? To wieloletnie milczenie nie wycisza, ale rozzuchwala. Na co czekają? Na to, że wyręczy ich ONR?
11 miesięcy temu / tlka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.