DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Rzecznik dyscyplinarny KUL zajmie się sprawą ks. prof. Alfreda Wierzbickiego

Rzecznik dyscyplinarny KUL zajmie się sprawą ks. prof. Alfreda Wierzbickiego
Ksiądz Alfred Wierzbicki, teolog i etyk z Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego / Źródło: TVN24

Katolicki Uniwersytet Lubelski podejmuje działania w sprawie ks. prof. Alfreda Wierzbickiego. Rzecznik dyscyplinarny uczelni zdecydował, że zajmie się sprawą jego wypowiedzi. Środowiska katolickie apelowały o interwencję od dawna, zważywszy na rażącą sprzeczność między słowami księdza profesora na temat ideologii gender a stanowiskiem Konferencji Episkopatu Polski i nauczaniem Stolicy Apostolskiej.

 

Ks. prof. Alfred Wierzbicki jest etykiem z Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W przeszłości katedrą tą kierował sam Karol Wojtyła. W 2020 roku ks. Wierzbicki trafił na czołówki portali za sprawą podpisu pod poręczeniem za aktywistę LGBT Michała Sz. ps. „Margot”. Wraz z innymi sygnatariuszami kapłąn domagał się cofnięcia decyzji o tymczasowym aresztowaniu „Margota”, podejrzanego między innymi o napaść na działacza Fundacji Pro - Prawo do Życia.

 

Gdy „Margot” areszt opuścił prezentował w mediach postawę wulgarną i zaczepną. Mimo tego ks. Wierzbicki deklarował, że nie żałuje, iż poręczył za aktywistę. Przy tej okazji wypowiadał się też w nader wątpliwy z perspektywy nauczania Kościoła sposób na temat ideologii gender. O „Margocie” mówił na przykład konsekwentnie w formie żeńskiej, tak, jakby Michał Sz. rzeczywiście był kobietą.

W efekcie zaistniałych kontrowersji na KUL wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec księdza profesora. Opinię publiczną powiadomiono o planie przeanalizowania tych wypowiedzi duchownego, które odnoszą się do „nauczania Kościoła i oficjalnego stanowiska Konferencji Episkopatu Polski w kwestii LGBT+”.

 

- Rzecznik dyscyplinarny ds. nauczycieli akademickich KUL postanowił wszcząć postępowanie wyjaśniające w sprawie ks. dr. hab. Alfreda Marka Wierzbickiego - poinformowała teraz rzecznik KUL, Monika Stojowska.

 

Poniżej przypominamy ubiegłoroczną rozmowę red. Łukasza Karpiela z ks. prof. Dariuszem Oko o homoherezji w Kościele katolickim.

 

 

Pach

 


DATA: 2021-01-13 14:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To już NIE JEST katolicka uczelnia. Przymiotnik "katolicki" występuje tylko w nazwie. Owszem są tam jeszcze wspaniali, kochani i oddani PRAWDZIE wykładowcy ale to wszystko po prostu wali się, bo nie ma tam już fundamentu, czyli BOGA.
2 dni temu / absolwent KUL
 
Ja też, KUL nie reprezentuje już wartości katolickich, Niestety.
3 dni temu / ada
 
ja nie dam już na KUL ani złotówki, więcej będę zachęcał innych. KUL miał wiele czasu na reakcję.
3 dni temu / gość
 
W gruncie rzeczy głupiec, jak patrzę na siwy włos tego profesora śmiech politowania mnie ogarnia i co Ci dało całe to wykształcenie, skoro znalazłeś się na mieliźnie i manowcach wiary ? Życie krótko trwa, i z czym staniesz przed Panem, jeszcze masz czas, pomyśl i zawróć, jutro może być za późno
3 dni temu / Jerzy
 
@A.G Znam KUL nie od wczoraj. Powiem jedno... KUL nie istnieje jako katolicka uczelnia. Podzieliła los amerykańskiego Uniwersytetu Notre Dame w stanie Indiana jako uczelnia nominalnie katolicka pod ,,opieką'' biskupa ordynariusza, ale będąca siedliskiem antykatolickich wartości. Na University of Notre Dame gościł jako Honoris Clausa Barack Obama mimo proaborcyjnych poglądów a wiele osób związanych z tą uczelnią to katolicy otwarci lub po prostu wspierający cywilizację śmierci. Jeśli studenci KUL-u popierają księdza Wierzbickiego oraz co więcej wyrażają pogardę dla katolickiej nauki społecznej, atakują otwarcie pracowników otwarcie żyjących wiarą i traktujących pracę jako nie zawód lecz służbę DEO et PATRIE oraz sami na profilach mają błyskawicę, parasolki i tęczę to po prostu chyba władze uczelni tak samo myślą. Problemem dodatkowym uczelni jest lojalność niektórych wykładowców wobec PiS i brak jakiejkolwiek krytyki.
3 dni temu / Polishwolf97
 
Jak go nie wywalą to nie dam na KUl.
3 dni temu / A.G.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.