DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Rzecznik Bodnar pyta o ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej: chce poznać ich przyczynę

Rzecznik Bodnar pyta o ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej: chce poznać ich przyczynę
fot.Simona Supino / FORUM

W sprawie decyzji Prokuratury Krajowej o ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, które nie zostały spopielone, głos zabrał Rzecznik Praw Obywatelskich. Adam Bodnar zainterweniował po opublikowaniu listu wdowy po Arkadiuszu Rybickim, Małgorzaty Rybickiej do Zbigniewa Ziobry oraz wniosku do RPO dotyczącego decyzji prokuratury.


Adam Bodnar skierował do ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry pytanie z prośbą o wskazanie „przyczyn podjęcia decyzji o ekshumacji wszystkich ofiar katastrofy, a także poinformowanie, czy osobom wykonującym prawa pokrzywdzonych doręczone zostały odpisy postanowienia o zarządzeniu ekshumacji oraz czy którakolwiek z nich odwołała się od tego postanowienia” – informuje wprost.pl.

 

Rzecznik podjął decyzję po skierowaniu przez wdowę po działaczu PO Arkadiuszu Rybickim listu otwartego do Zbigniewa Ziobro oraz wniosku do RPO dotyczącego decyzji prokuratury.

 

„Pani Małgorzata Rybicka podnosi, iż nie zgadza się z decyzją Prokuratury o zarządzeniu ekshumacji wszystkich ofiar katastrofy i uważa, że nie ma ona żadnego uzasadnienia, a ponadto naraża ją, jej rodzinę i rodziny ofiar zajmujące podobne stanowisko na niepotrzebne cierpienie” - przypomniał Bodnar.

 

  

Źródło: wprost.pl

luk

 

 


DATA: 2016-10-17 08:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W tytule i tekście bardzo trafnie nie dopisano \'czego\' Rzecznikiem jest Bodnar ... bo z pewnością nie Praw Obywatelskich.
ponad 3 lata temu / Nina
 
Bodnar i pani Rybicka mają coś do ukrycia...
ponad 3 lata temu / o ho ho
 
No właśnie, niektóre zwłoki tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej zostały spopielone i niemożliwością jest ich odtworzyć, a tu się robi dziwne mniemania, że zwłoki będą miały znaczenie dla dociekań przyczyn tej katastrofy lotniczej. Sądzę, że robi się specjalne nagłośnianie problemu, który powinien być rozpatrywany bez udziału jakiejkolwiek nie związanej z lotnictwem instytucji czy reklamowego nagłaśniania. Co tak, ochoczo robi minister MON.
ponad 3 lata temu / NN
 
Bodnar raczej nie ma na uwadze dobra rodzin ofiar wypadku lub bardziej wiarygodnie brzmiącego zamachu w Smoleńsku, ale troszczy się o skutki ekshumacji w Jedwabnem - co to będzie, jeśli do niej dojdzie i jeśli naga prawda ujrzy światło dzienne. Nie zapominajmy, dla kogo Bodnar pracował i czyje interesy reprezentuje. Dziwię się, że jest on nadal RPO.
ponad 3 lata temu / skonfudowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.