DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2019 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Rządowy program „Za Życiem” nie działa. W Polsce wzrosła liczba aborcji, głównie „eugenicznych”

Rządowy program „Za Życiem” nie działa. W Polsce wzrosła liczba aborcji, głównie „eugenicznych”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Kiedy PiS odrzucało projekt „Stop Aborcji”, politycy obiecali wprowadzenie programu „Za Życiem”,  który ułatwi matkom przyjęcie na świat dziecka, także upośledzonego. Miało to ograniczyć liczbę aborcji. Najnowsze dane wskazują jednak, że program nie zadziałał. W Polsce w łonach matek zabijanych jest coraz więcej dzieci, głównie tych podejrzewanych o ciężką chorobę czy upośledzenie.

 

Jak podało Radio Maryja, według danych Ministerstwa Zdrowia, w ostatnim roku zostało zamordowanych w łonach swoich matek ze względu na podejrzenie upośledzenia czy choroby 1080 nienarodzonych dzieci. Rok wcześniej było ich 1057. W 25 przypadkach śmierć dziecka była związana z zagrożeniem życia lub zdrowia kobiety. Pozostałe dzieci musiały zginąć z uwagi na podejrzewaną u nich chorobę lub niepełnosprawność.

 

W ocenie obrońców życia, te zatrważające dane to efekt braku odpowiedniego wsparcia dla kobiet. Ponadto sytuacja byłaby inna, gdyby przyjęto rozwiązania prawne zakazujące lub choćby ograniczające aborcję. Na taki ruch – mimo zgłoszonych dwóch obywatelskich projektów – rząd Zjednoczonej Prawicy – się nie zdecydował. Wciąż obowiązuje tzw. kompromis aborcyjny z 1993 roku, który zezwala na zabicie nienarodzonego, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo upośledzenia lub nieuleczalnej choroby dziecka oraz gdy ciąża powstała w wyniku przestępstwa.

 

Ostatni projekt „Zatrzymaj Aborcję” utknął w lipcu 2018 roku w Sejmie. Przewodniczący podkomisji, gdzie trafiła inicjatywa obywatelska, poseł PiS Grzegorz Matusiak potwierdził, że projektem nie zajęto się ze względu na naciski środowisk liberalno-lewicowych. - To robiła opozycja, która dzisiaj stara się każdy moment, który jest właściwie polityczny, wykorzystywać i oni uważają, że ta ustawa też jest jakimś takim przedmiotem, czy argumentem do walki politycznej. Jest mi z tego powodu przykro i mogę tylko przeprosić tych, którzy się podpisywali, bo ja też się podpisywałem pod tym projektem – podkreślił Grzegorz Matusiak.

 

Obrońcy życia zaczynają wątpić czy politycy w końcu uznają, że jest „dobry czas” na zmianę okrutnego prawa. Jacek Kotula z Fundacji Pro – Prawo do Życia jest zdania, że to mało prawdopodobne, bo politycy „chcą patrzeć tylko na słupki, na wyniki poparcia, a boją się, że kilka procent takich obojętnych katolików odeszłoby od nich, jeśli wprowadziliby całkowitą obronę ludzkiego życia”.

 

Jak zauważa Radio Maryja, jedyny ruch idący w kierunku ochrony życia, jaki wykonała Zjednoczona Prawica, to ograniczenie dostępu do pigułki wczesnoporonnej.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2019-08-10 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do puki państwo nie będzie należycie pomagać rodzinie w której jest niepelnosprawnosc to tak będzie dalej. Jak chcą żeby rodzić niepelnosprawnych to niech się nimi zajmują sami. Myślą że to łatwe? Całą noc i dzień przez całe niemal życie opiekować się? A gdzie urlop, wypoczynek, własną praca i emerytura? Trochę myśleć trzeba.
3 miesiące temu / Polak
 
@tradycja - proszę nie wpisuj się w kampanię kłamstw. Konfederacja nie jest za żadną ochroną życia a jedynie za realizacją postulatów Rosji w naszym kraju. Była p.Godek w Konfederacji i co? Dostaje właśnie kopa w tyłek, bo ważniejszy jest generał Wilecki z WSI i pogląd Mikkego że w kampanii wyborczej nie można ruszać tematu obrony życia. To jest wojna, nie jakaś pojedyncza bitewka jak się wydawało pani Godek. W tej wojnie trzeba zwyciężyć by móc realizować swój program, także obrony życia, ale droga poprzez windowanie ytego programu na afisz to droga do klęski. Jak ktoś jest mądry będzie wiedział jak głosować. Idiota krzycząc mądre hasła da głos lewakom. Nie bądźcie głupcami.
3 miesiące temu / konserwa
 
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.
3 miesiące temu / Rocky
 
Do Rocky - Nie życz nikomu Piekła, tak jak sam nie chciałbyś się tam znaleźć. Ja życzę Panu Kaczyńskiemu silnej wiary zgodnej z Ewangelią i daru mądrości i rozeznawania Ducha Św. Jest jeszcze czas, oby zdążył pewne sprawy zrozumieć i podjąć odpowiednie kroki i decyzje.
3 miesiące temu / Filip
 
Na konfederację
3 miesiące temu / Do Tf
 
Żadne sztuczne programy rządowe nic nie dadzą, gdy jest przyzwolenie prawne na aborcję! Jedyną drogą jest pełny zakaz tego zbrodniczego procederu, który obecnie jest niestety chroniony przez większość polityków jako "kompromis". Apeluję do polityków: trochę odwagi! Życie ludzkie jest ważniejsze niż strach o część elektoratu, który jest lewicowo-liberalny. Jesteście konserwatystami, posłowie PiS? To głosujcie jak konserwatyści, a konserwatyści będą na was głosować, bo póki co nie jesteście ani trochę konserwatywni, tylko socjalistyczni. Nie wykonaliście żadnego ukłonu w stronę elektoratu konserwatywnego, natomiast przejmujecie się o elektorat lewacki...
3 miesiące temu / Zwykły katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.