DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Rządowe „tak” dla imigracji? Przypomnijmy politykom PiS ich wyborcze obietnice!

Rządowe „tak” dla imigracji? Przypomnijmy politykom PiS ich wyborcze obietnice!
PCh24

Wciąż nie wiadomo, czy Polska podpisze oenzetowski dokument GCM. Z jednej strony nasz kraj zaakceptował jego tekst, z drugiej zaś szef MSW Joachim Brudziński odradza premierowi Mateuszowi Morawieckiemu sygnowanie umowy dotyczącej migracji.

 

W grudniu w marokańskim Marrakeszu przywódcy wielu krajów świata podpiszą Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration (Światowy Pakt ws. Bezpiecznej, Uporządkowanej i Uregulowanej Migracji). Dokument znalazł jednak licznych krytyków – i to w samym świecie zachodnim. Z prac nad nim już w roku 2016 wycofały się Stany Zjednoczone. Z kolei po ostatecznym uzgodnieniu tekstu (18 lipca 2018 roku) taką decyzję podjęła Australia, Austria, Bułgaria i Węgry, zaś rozważają ją Czesi. Głosy krytyczne wyrażały również partie w Szwajcarii i Niemczech. Kraj Viktora Orbana nie ma co do GCM wątpliwości i mówi wprost: to plan Sorosa!

 

Ciężko się takiej opinii dziwić, wszak dokument wychwala zjawisko migracji i zwraca uwagę wyłącznie na płynące z niej korzyści. A zagrożenia? O nich GCM milczy! Dlatego też sygnowanie umowy na szczycie w Marrakeszu odradza szefowi naszego rządu odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polski minister spraw wewnętrznych. – Będę rekomendował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu odstąpienie od porozumienia Global Compact ws. migracji – powiedział Joachim Brudziński. Polityk PiS zauważył, że GCM nie gwarantuje naszej Ojczyźnie bezpieczeństwa. Może ponadto stanowić zachętę do nielegalnej migracji.

 

Chociaż dokument nie będzie prawnie wiążący, to ustala pewne standardy i procedury współpracy państw w sprawie migracji. Kraje zostaną zobowiązane do postępowania w zgodzie z nimi. Oznacza to więc ograniczenie polskiej suwerenności w tym aspekcie. To jednak nie wszystko, bowiem wprowadzenie w życie obecnych w GCM rozwiązań stanowi dla Europy prostą drogę do zmiany obecnego składu etnicznego Starego Kontynentu i zasiedlenie go przez imigrantów, także z krajów islamskich.

 

Tymczasem przed wyborami parlamentarnymi w roku 2015 Prawo i Sprawiedliwość przedstawiało się jako siła mogąca obronić Polskę przed falą maszerujących na Europę muzułmanów. Formacja Jarosława Kaczyńskiego jasno pokazywała zagrożenia płynące z niekontrolowanego otwarcia się na imigrantów. Bez wątpienia to właśnie ta narracja dała PiSowi zwycięstwo, dlatego też politycy są zobowiązani do przestrzegania danego słowa i obrony Polski poprzez rezygnację z podpisywania GCM.

 

 

Dlatego też teraz – na kilka dni przed szczytem ONZ w Marrakeszu, gdzie politycy z całego świata mają podpisać skrajnie proimigrancki dokument opracowany przez globalistycznych aktywistów – musimy przypomnieć premierowi, za jaką polityką migracyjną opowiedziała się większa część społeczeństwa w roku 2015. Podpisanie GCM byłoby jawną zdradą wyborców, ale nie tylko. Podjęcie takiej decyzji – i to na kilka miesięcy przed kolejnymi wyborami – stanowiłoby też zdradę własnego środowiska politycznego, swoisty pocałunek śmierci i polityczne samobójstwo zarazem.

 

Możemy, a nawet musimy poinformować szefa rządu, że nie chcemy uczestnictwa Polski w skrajnie proimigracyjnym projekcie zgodnym z oczekiwaniami globalistycznych ideologów. W tym celu powstał skierowany do premiera Mateusza Morawieckiego apel. Podpisując go wyrażamy nasze oczekiwanie rezygnacji z sygnowania GCM oraz obecną w naszych sercach troskę o bezpieczeństwo Polski i Polaków.

 

„Skutkiem podpisania tego paktu będzie, masowy, bowiem ułatwiony, przypływ m.in. afrykańskich i islamskich imigrantów do krajów Europy – w tym również do Polski oraz de facto zalegalizowanie wszelkiej migracji” – czytamy w liście skierowanym do premiera Morawieckiego. Autorzy petycji – a wraz z nimi wszyscy, którzy ją podpisali – wyrażają nadzieję, że PiS, wzorem formacji Viktora Orbana, nie zawiedzie wyborców i nie złamie danych przed wyborami obietnic. „Ostatnia fala migrantów wyraźnie pokazała, jak tragiczne w skutkach były utopijne mrzonki niektórych państw” – przypominają autorzy akcji.

 

Podpiszmy więc apel do premiera Mateusza Morawieckiego. Nie dla projektu multi-kulti w naszym kraju, nie dla dżihadystów i terroryzmu na ulicach polskich miast, nie dla ograniczania suwerenności, nie dla GCM!

 

 

Michał Wałach

 

  

Aby podpisać apel należy kliknąć TUTAJ:

 

  


DATA: 2018-11-16 14:55
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już w Polsce są Ukraińcy.
ponad 1 rok temu / ,
 
Czym różni się instynkt samozachowawczy skorpiona i owieczki? Tak samo naiwne jest odwoływanie sie do sumienia oszusta. Oczekiwanie od polityków reprezentujących ciemne strony księżyca miłości i odpowiedzialności wobec Narodu Polskiego. Ich dewizą jest; im gorzej tym lepiej! I choćby RP się zawaliła, zapanowłą głód i zaraza - Ich to nie dotknie - co widać po całej armii "politycznych sług" od Bermana po aktualnych, nawet 5 te pokolenie ma się jeszcze lepiej niż Polacy! A kto swą głowę w piasek chowa, już na stracenie przeznaczona głowa . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Pookrągłostowa mafia
ponad 1 rok temu / irtur
 
PiS przechodzi coraz bardziej na lewo. Nic nie robi w sprawie aborcji, sprzyja tak naprawdę imigracji. Trzęsie też coraz bardziej przed Zachodem - odpuścili sprawę sądów, hipermarketów i wiele innych. Centralizując państwo przygotowuje grunt dla tych, co przyjdą po nich, czyli lewactu
ponad 1 rok temu / smutna prawda
 
PiS ma wszystkich gdzieś - zawsze miał. Przypominam Kazia Marcinkiewicza i jego chodzenie przy nodze Fogelmana. Niestety wielu niepodległościowców pokłada rzewne nadzieje w Kaczyńskim. Żal patrzeć. Oby się w końcu obudzili, bo na ich emocjach Wiejska gra jak na fortepianie.
ponad 1 rok temu / Jeffs
 
według europejskiej agencji monitorującej ruchy migracyjne w Polsce przyjeliśmy 681 000 emigrantów
ponad 1 rok temu / lila
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.