DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Rządowe instrukcje gender dla szkół

Rządowe instrukcje gender dla szkół
Fot: Krystian Maj/FORUM

Bezpłatne materiały równościowe dla nauczycieli dostępne są już na rządowej stronie internetowej. Wychowawcy mogą dowiedzieć się z nich jak skutecznie indoktrynować i demoralizować dzieci zgodnie z ideologią LGBT.


Liczący ponad 60 stron poradnik metodyczny dla nauczycieli pt. „Lekcja równości” jest dostępny „za darmo” na stronie internetowej pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Autorzy publikacji zarzucają szkole, że przekazuje wzorce heteroseksualne i sprzyja dyskryminacji dzieci i młodzieży o odmiennej orientacji.


Autorzy sugerują, że problematyka związana z orientacją płciową powinna znaleźć się niemal na każdym poziomie nauczania, ponieważ dotyczy każdej szkoły. Uważają, że w każdej klasie znajdują się uczniowie LGBT, ponieważ osoby nieheteroseksualne mają rzekomo stanowić aż 8 proc. społeczeństwa. W ich przekonaniu uczniowie i uczennice LGBT czują się dyskryminowani. Przejawem nierównego traktowania miałaby być niemożność wysłania przez chłopców walentyki do swoich „partnerów”. Podkreślają również, że dotychczas w szkołach nie było precedensu, by podczas studniówki tańczył chłopak z chłopakiem lub z dziewczyna z dziewczyną. Rzecz jasna uznają to za kolejny przejaw „homofobii”.


Według podręcznika walka z „nietolerancją” powinna obejmować wszystkie przedmioty szkolne. Podczas lekcji języka polskiego powinno się podkreślać nieheteroseksualne związki Marii Konopnickiej czy Jarosława Iwaszkiewicza. Na historii trzeba uwypuklić biseksualizm Aleksandra Wielkiego. Z kolei podczas lekcji matematyki słowa „mama” i „tata” w zadaniach trzeba zastąpić „partnerem” i „partnerką”.Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

KRaj


DATA: 2014-07-19 08:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pani na zdjęciu była odpowiedzialna za kampanię przeydencką Jarosława Kaczyńskiego. Wtyka? podobna historia do Giertycha? MEN to to jedna z najbardziej lewicowych instytucji w naszym kraju.
ponad 3 lata temu / Garet
 
Kochani rodzice!!!! Obudźcie się!!! Bo zniszczą wam dzieci w imię poprawności politycznej. Boże chroń Polskie rodziny.
ponad 3 lata temu / Katecheta
 
Proszę nie doszukiwać się (jedynie) uwarunkowań personalnych, czy to pani Kluzik, czy kogokolwiek innego. Sytuacji nie naprawimy wymieniając tę, czy inną osobę. Problem jest znacznie poważniejszy. Jest prostą konsekwencją otwarcia Polski na neomarksizm/ postmodernizm zachodnich, lewackich elit. Przyczyną zdecydowanych postępów tej antyspołecznej zgnilizny jest nierozliczenie się myślą komunistyczną w Polsce. Istniejące na uniwersytetach instytuty socjologii wywodzące się kadrowo niekiedy w prostej linii z instytutów marskizmu-leninizmu, są obecnie chwacko zastępowane przez instytuty gender. To stąd wynikają te instrukcje dla Kluzików i innych ministrów RP
ponad 3 lata temu / ksee
 
To wszystko jest wina osoby, która wybiera tego typu ludzi do pracy w ministerstwie. Gdzie tu jest dążenie do stabilizacji, bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Gdyby te nauczania zostały wdrożone w praktyce, to dewianci seksualni będą mieli więcej materiału do konsumpcji.
ponad 3 lata temu / marekb54
 
Proponuję też aby nie używać łacińskiego słowa minister tylko sługa , a w przypadku kobiety służka.No więc uczniowie mogą przywitać panią słowami - "dzień dobry pani służko ...".
ponad 3 lata temu / cynik
 
Dlaczego my katolicy zgadzamy się na taki program w szkołach? Dlaczego zgadzamy się aby robił to wybrany przez nas rząd za nasze pieniądze? Dlaczego większość nie może ustanowić praw i zasad jakie ona uznaje?
ponad 3 lata temu / razar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.