DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Rząd zapowiada: w Polsce powstanie 12 tysięcy nowych miejsc w żłobkach

Rząd zapowiada: w Polsce powstanie 12 tysięcy nowych miejsc w żłobkach
Fot. Jerzy Dudek / Forum

Budżet państwa dofinansuje ponad 53 tysięcy miejsc w żłobkach – zapowiedziała w poniedziałek podczas otwarcia takiej placówki w Stalowej Woli Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Pieniądze z rządowej kasy zostaną przekazane na utworzenie 12 tysięcy nowych oraz wsparcie 42 tysięcy już istniejących miejsc dla najmłodszych. 

Szefowa resortu rodziny podkreślała, że decyzja jest wynikiem rządowego programu "500 +", który przynosi spodziewane efekty. Według przedstawionych przez nią danych, w listopadzie roku 2016 urodziło się w Polsce ponad 2 tysiące więcej dzieci niż w roku 2015. Można to uznać za sukces, zwłaszcza, że po raz ostatni tak znaczny wzrost urodzin odnotowano w naszej ojczyźnie we wrześniu roku 2011.

 

Minister Rafalska przyznała, że z niecierpliwością czeka na dane dotyczące kolejnych miesięcy, ponieważ powinniśmy obserwować stałą tendencję wzrostową. Zakomunikowała również, że rząd dołoży wszelkich starań, aby nadal wspierać polskie rodziny. Program "500 +" oraz dofinansowywanie żłobków to tylko niektóre z form takiej pomocy.

 

Zdaniem minister Rafalskiej, tego typu zabiegi są konieczne. Pozwolą bowiem rodzicom po zakończeniu urlopu macierzyńskiego wrócić do swoich miejsc pracy. Dzieci zaś będą mogły liczyć na odpowiednią opiekę w nowoczesnych i przyjaznych żłobkach.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2017-01-30 18:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS za pieniądze podatników, przy (prawie) pełnym społecznym przyzwoleniu, zbuduje żłobki, które po oddaniu władzy przejmą genderyści, i wychowanie "nowego człowieka" pójdzie pełną parą! Do ludzi nie dociera, że żłobków w ogóle nie powinno być, a dziecko przynajmniej(!) do 4. roku życia powinno być z mamą. Małe dziecko oderwane od mamy później nie będzie miało żadnych oporów, aby tę mamę w przyszłości oddać do domu starców; i tak socjalistyczne koło zamyka się... z ewentualnym uwzględnieniem eutanazji. Jeśli pracuje mężczyzna, to tylko on płaci podatek, zatrudnienie kobiet podwaja populację ograbianych z owoców pracy. Proponuję od razu wprowadzić system kibuców.
ponad 3 lata temu / eMGa
 
Mężczyźni powinni utrzymywać rodziny, aby żony nie musiały pracować i oddawać dzieci do żłobków.Niszczenie rodziny zaczyna się od przymusu ekonomicznego...
ponad 3 lata temu / teodor
 
''Żłobków nie powinno być wcale. Każdy ojciec powinien zarabiać tyle, żeby mama mogła poświęcić się dzieciom do wieku przedszkolnego. Żłobek to krzywda dla dziecka.'' Przepraszam Panią za skopiowanie i wklejenie. Ten wpis tak mi się spodobał, że nie mogłam się powstrzymać.
ponad 3 lata temu / Werka88
 
@mama, @mmm - Tak jest. Cieszę się, że nie tylko ja to widzę.
ponad 3 lata temu / ja
 
Wypędzanie matek i dzieci z domów trudno uznać za politykę prorodzinną. Powinno się dać matce wybór: dziecko do żłobka/przedszkola, albo gotówka do ręki w wysokości dopłaty do miejsca w placówce.
ponad 3 lata temu / Janek
 
Mnie też serce boli że PIS jest tak lewicowy w tej kwestii, ale myślę że jest to specyfika kobiet - są dużo bardziej lewicowe od mężczyzn. Jedyna nadzieja w tym że nastąpi męska konttrewolucja ale póki będą "lecznicze" narkotyki, alkohol i wszechobecny seks, dalej będziemy oglądać te "kobietony" jak mawiał Prezes TVP.
ponad 3 lata temu / guter
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.