DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Rząd walczy z wyłudzeniami VAT. Urzędnicy zablokują „ryzykowne” konta bankowe

Rząd walczy z wyłudzeniami VAT. Urzędnicy zablokują „ryzykowne” konta bankowe
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Andrzej Bogacz/Forum

Ministerstwo Finansów prowadzi prace nad nowymi przepisami umożliwiającymi Krajowej Administracji Skarbowej „szybsze i skuteczniejsze reagowanie na wyłudzenia VAT”. Największy nacisk zostanie położony na „ścisłą współpracę z bankami i spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi”.

 

Przygotowywany projekt zakłada, że banki i SKOK-i będą „automatycznie przekazywać informacje o  firmowych kontach” (m.in. numery kont należących do przedsiębiorców) do specjalnego systemu Krajowej Izby Rozliczeniowej. Ta z kolei po analizie danych dotyczących m.in. kwot dokonywanych transakcji przekaże stosowny raport administracji skarbowej.

 

W przypadku stwierdzenia „nieprawidłowości” przepisy pozwolą szefowi Krajowej Administracji Samorządowej wystosować odpowiednie żądanie do banku lub SKOK dotyczące „blokady rachunku na czas nie dłuższy niż 72 godziny” – donosi dziennik „Rzeczpospolita”.

 

Mecenas Aldona Leszczyńska-Mikulska jest zdania, że „przesłanki na podstawie których szef KAS może zlecić blokadę konta, są niedookreślone”. Ze wstępnych informacji dotyczących projektu nie wynika bowiem, jakie konkretnie dane posłużą urzędnikom do „analizy ryzyka”.

 

Z kolei Jerzy Bańska, wiceprezes Związku Banków Polskich, uważa że nowe przepisy wygenerują dodatkowe koszty dla banków wynikające z potrzeby wdrożenia nowych systemów informatycznych. – Sektor bankowy stanie się źródłem informacji do prowadzonych przez administrację podatkową prac analitycznych. To bardzo duże wyzwanie, gdyż analizie będzie polegał ogrom operacji bankowych – twierdzi.

 


Źródło: „Rzeczpospolita”

TK
 


DATA: 2017-03-22 09:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Łobywatelu, nie kradnij, Rząd nie znosi konkurencji".
ponad 3 lata temu / agricola
 
Będziemy płacić bankom więcej za to że nas podglądają i donoszą. Idę o zakład że opłaty bankowe zaraz wzrosną bez powodu.
ponad 3 lata temu / mat
 
Kto będąc od 25 lat w organach ustanawiających prawo podatkowe zezwolił na 600 furtek na obchodzenie VAT? To zasługa POPiS. Ilu z nich było w PO a potem w PiS lub na odwrót(UW,AWS itd.) A poza tym uważam że sprawiedliwa jest dziesięcina a Polska powinna zostać wyzwolona.
ponad 3 lata temu / wert
 
Układ okrągłostołowy piastując stanowiska w rządzie, sejmie, senacie, władzach lokalnych przez ostatnie ćwierćwiecze najpierw umożliwiał kradzieże, oszustwa, wyłudzenia. Ci sami politycy, którzy dziś wprowadzają totalną inwigilację każdego, nawet uczciwego obywatela, symulują walkę z problemami które sami sprokurowali i to bez najmniejszego wstydu. Powinni najpierw ponieść indywidualną osobistą odpowiedzialność za zaniedbanie i doprowadzenie do tego stanu rzeczy (sąd, odebranie majątków, wiezienie) i podać się do dymisji. To ludzie bez honoru. Pod maską własnej uczciwości wprowadzają NWO.
ponad 3 lata temu / jak2
 
To śmierdzi naruszeniem mojej prywatności i groźbą szantażu w przypadku bycia niepokornym dla aktualnie piastujących urząd.
ponad 3 lata temu / Flips
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.