DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Rząd Viktora Orbana nie zwalnia tempa! Na Węgrzech uczelnie wyższe nie będą wykładać gender studies

Rząd Viktora Orbana nie zwalnia tempa! Na Węgrzech uczelnie wyższe nie będą wykładać gender studies
Soros i Orban. FOT.Harald Dettenborn/Wikimedia Commons+Reuters/Heinz-Peter Bader/Forum

„Nabór na studia gender zostanie zlikwidowany na wszystkich uczelniach na Węgrzech od 2019 roku” – wynika z dekretu rządu premiera Viktora Orbana, który został opublikowany w najnowszym „Monitorze Węgierskim”.

 

Dekret „o kwalifikacjach, które można zdobywać w szkolnictwie wyższym”, stanowi, że w 2019 roku ze spisu kwalifikacji uniwersyteckich zostaną wykreślone gender studies, co oznacza, że węgierskie uczelnie nie będą już mogły rekrutować studentów na ten kierunek.

 

„Naukę(...) będą mogli kontynuować studenci przyjęci na studia magisterskie nauk o płciach społecznych najpóźniej w procesie rekrutacyjnym 2018 roku” – napisano w dekrecie.

 

Decyzja ta oznacza spełnienie obietnic składanych przez ekipę Victora Orbana jeszcze pod koniec poprzedniej kadencji rządowej. – Studia gender, tak samo jak marksizm-leninizm, można uznać bardziej za ideologię niż naukę – oświadczył w marcu sekretarz stanu w ministerstwie zasobów ludzkich Bence Retvari. Podobnie w tej sprawie wypowiadali się inni przedstawiciele węgierskiego rządu.

 

Ostatecznie o likwidacji studiów gender zdecydowała tegoroczna rekrutacja na uczelnie wyższe. – Na wydział gender jest wyjątkowo mało chętnych, co już samo w sobie jest argumentem za jego likwidacją. (...) Wydział z ekonomicznego punktu widzenia nie jest racjonalny, mamy więc prawo sądzić, że utworzono go nie w reakcji na wymogi rynku i nie po to, by studenci uzyskali szybko wiedzę do bezpośredniego wykorzystania – stwierdził Retvari.

 

Likwidacja naboru na studia genderowe dotknie m.in. założony przez amerykańskiego finansistę węgierskiego pochodzenia George’a Sorosa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU).

 

„Raptem przestaliśmy istnieć. W węgierskim szkolnictwie wyższym rozpoczęła się nowa epoka” - napisała na Facebooku Andrea Petoe – wykładowca CEU.

 

Źródło: interia.pl

TK


DATA: 2018-10-17 09:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Warcisław .. czy wiesz od kiedy Viktor ORban jest Premierem Węgier ... od 2010r. Doucz się i nie kompromituj.To Polacy z Klubów Gazety Polskiej i Inni,którzy rozumieli jak ciężko mają Węgrzy nawet 1-2 tysiące Polaków jechało by 15 marca świętować ich Święto Narodowe .. Viktor Orban był wzywany na dywanik właśnie w tym dniu i musiał być w Brukseli. Węgrzy także przyjeżdżali na 11 listopada z wdzięczności za to. Tyle lat zabrało czyszczenie kraju targowicy i z-komuny i ich niszczycieli młodego pokolenia. PO i PSL mieli 8 lat , byli żyjący prezydenci i ich rządy mieli ok.25 lat na zbudowanie pięknej, bogatej Polski .....widziałeś to "piekno"-gdzie afera goniła aferę? Gdzie są m.in. polskie zakłady, polskie marki samochodów, polska prasa, polskie banki, RUCH i młode pokolenie tułające się za chlebem?
5 miesięcy temu / Matex
 
I batdzo dobrze. Exhibicjonisci i parady równości też zakazać.
5 miesięcy temu / Tomasz
 
Brawo Orban, a te nieudaczniki z pis niech się uczą, Bracia Węgrzy macie rozum i wspaniałych władców. U nas niestety po-pis tragiczne i obce rządy, niszczące Polskę.
5 miesięcy temu / Warcisław
 
Brawo Panie Orban! Zaluje ze nie urodzilam sie w takim jak Wasz kraju, gdzie Prezydent to znaczy PREZYDENT...przez duze "P" facet z jajami...bo w Polsce, kraju ktory za chwile bedzie POLINEM...politykom tej czesci miedzy nogami brakuje!!!
5 miesięcy temu / Ulla
 
Brawo Bracia Wegrzy! Tak trzymac! Jaroslawie Kaczynski i PiS z tego bierzcie zywy przyklad, jak pogonic demoniczna ideologie gender! Z Panem Bogiem
5 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 
To samo powinno być zrobione w Polsce. A swoją drogą, na absolwentów tego kierunku czeka wiele miejsc pracy:)
5 miesięcy temu / Toni
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.