DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Rząd Victora Orbana odpiera zarzuty Brukseli: działacie na zlecenie Sorosa!

Rząd Victora Orbana odpiera zarzuty Brukseli: działacie na zlecenie Sorosa!
Fot. Laszlo Balogh / Reuters / Forum + ©Danny Gys / Reporters / Forum

„Węgry nie wezmą udziału w tegorocznej debacie Parlamentu Europejskiego na temat praworządności w tym kraju” – oświadczył rzecznik rządu Victora Orbana, Zoltán Kovács. Nalegał ponadto, aby pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans, zajmujący się tą kwestią, został zawieszony w swoich obowiązkach przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

 

Przemawiając w Brukseli węgierski sekretarz stanu ds. komunikacji międzynarodowej i stosunków międzynarodowych nazwał debatę parlamentarną, która odbędzie się w środę „wiecem kampanii zgodnej z planem Sorosa”, nawiązując do George’a Sorosa, amerykańskiego miliardera pochodzenia węgierskiego, reprezentującego interesy globalnej finansjery.

 

Rzecznik powtórzył opinię premiera Viktora Orbana, który wskazał, że Timmermans – „Spitzenkandidat” Partii Europejskich Socjalistów (PES) – jest „człowiekiem Sorosa” a sam Soros chce przejąć instytucje europejskie.

 

Wiceszef KE opowiada się za wszczęciem postępowania z artykułu 7 przeciwko Węgrom w związku z systemowym zagrożeniem dla „rządów prawa.”

 

– Widzimy wysiłek organizacji pozarządowych związanych z Sorosem i organizacji zajmujących się instytucjami europejskimi. Oznacza to, że treść decyzji, treść debaty, projektowanie różnych elementów polityki jest prowadzone przez powiązane z Sorosem organizacje – podkreślił rzecznik węgierskiego rządu, wskazując, że Timmermans jest „ramieniem lewicowo-liberalnych organizacji związanych z Sorosem.”

 

Dodał, że „instytucje europejskie nie powinny być wykorzystywane do celów politycznych w ten sposób, szczególnie teraz, gdy pan Timmermans jest Spitzenkandidatem”.

 

– Osoba ubiegająca się o mandat w Parlamencie Europejskim nie może być aktywnym członkiem Komisji – zaznaczył. Przywołał kandydaturę innego wiceszefa KE, Słowaka Marosa Sefcovica, ubiegającego się o prezydenturę, który został zawieszony w obowiązkach wiceszefa KE. Tymczasem podobne zasady nie zostały zastosowane względem Timmermansa. Zdaniem węgierskiego polityka, „Spitzenkandidat” prowadzi kampanię, która zasadniczo jest mieszana z jego rolą w Komisji.

 

Kovacs apelował, by się przyjrzeć, kto finansuje i zapewnia logistyczne wsparcie dla kampanii politycznej Timmermansa. Wyjaśnił, że to jest powód, dla którego Węgry nie wezmą udziału w debacie w Parlamencie.

 

Dodał, że jego rząd nie będzie uczestniczył „w wiecu wyborczym” lewicy politycznej i liberałów.

 

Węgierski przedstawiciel skrytykował przewodniczącego Komisji, Jeana-Claude’a Junckera. – Istniejąca Komisja ogłosiła się jako Komisja polityczna. To nie jest dobre. Nie taki miał być jej cel. Nie miała być organem politycznym. Powinna być najmniej polityczną instytucją z trzech głównych instytucji europejskich – komentował.

 

Źródło euractiv.com

AS


DATA: 2019-01-29 14:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Węgrzy jestem z Wami
10 miesięcy temu / Rapallo
 
Żeby u nas tak było . Oj. :(
10 miesięcy temu / Mirrro
 
Brawo Węgry. Tak trzymać. Jestem z wami ! Niech dobry Bóg chroni wasz kraj.
10 miesięcy temu / Filip
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.