DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Rząd USA zerwał kontrakt na badania z udziałem tkanek abortowanych dzieci

Rząd USA zerwał kontrakt na badania z udziałem tkanek abortowanych dzieci
Zdjęcie ilustracyjne. Autor: Brian Stansberry (photographer) (Praca własna) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], Wikimedia Commons

Obrońcy życia zaniepokojeni podpisaniem umowy FDA z firmą badawczą na dostawę tkanek abortowanych dzieci do eksperymentów medycznych, podnieśli alarm. W efekcie zmusili Departament Zdrowia i Opieki Społecznej do interwencji do wycofania się z umowy z dopuszczającą się nieetycznych praktyk firmą.

 

Przedstawiciele amerykańskiego ministerstwa zdrowia ogłosili rozwiązanie umowy między Administracją Żywności i Leków (Food and Drug Administration) a Advanced Bioscience Resources, Inc.

 

Oświadczenie wydano 24 września na oficjalnej stronie ministerstwa. „Po niedawnym przyjrzeniu się umowie pomiędzy Advanced Bioscience Resources Inc. a Food and Drug Administration dotyczącej dostarczenia ludzkiej tkanki płodowej do celów badawczych Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) nie dysponowało dostateczną pewnością, że umowa zawiera odpowiednie zabezpieczenia znajdujące do badań nad tkankami płodu” – czytamy w oświadczeniu. Jego autorzy piszą także o wątpliwościach dotyczących spełnienia innych wymogów zamówień.

 

„Wskutek tego umowa została rozwiązana, a HHS przeprowadza obecnie kontrolę wszystkich 

badań z udziałem ludzkiej tkanki płodowej w celu zapewnienia zgodności z przepisami dotyczącymi zamówień publicznych i regulacjami dotyczącymi badań nad tkankami płodu” – piszą autorzy oświadczenia.

 

Departament ogłosił także „wszechstronny przegląd” wszelkich badań z udziałem tkanki płodowej i zapowiedział poszukiwanie „odpowiednich alternatyw”, aby całkowicie uniknąć wykorzystania ludzkiej tkanki płodowej do celów badawczych.

 

W lipcu amerykańska Administracja ds. Żywności i Leków (FDA) podpisała umowę z Advanced Bioscience Resources, Inc. (ABR). Tkanki uśmiercanych dzieci miałyby być wykorzystane do tworzenia „humanizowanych myszy”. Zwierzętom tym wstrzykuje się ludzkie organy w celu pobudzenia rozwoju układu odpornościowego przypominającego ludzki. Wszystko to w celu prowadzenia dalszych badań klinicznych.

 

Po informacji o zawarciu umowy, kilku kongresmenów domagało się jej zerwania. W piśmie skierowanym do FDA napisano o obawach dotyczących naruszenia prawa federalnego, zakazującego sprzedaży tkanek dzieci zabitych w wyniku aborcji.

 

W 2016 roku – w związku członkowie Izby Reprezentantów w ramach Panelu Śledczego analizowali działalność firmy ABR podejrzanej o nielegalny handel organami dzieci. ABR przyznała się nawet do „odsprzedaży” niektórych części płodowych za większą opłatą.

 

„W świetle poważnych nierozwiązanych kwestii podniesionych przez śledczych komisji Izby Reprezentantów i Senatu, jesteśmy zaniepokojeni faktem, że FDA nadal zawiera umowy z ABR na zakup ludzkiej tkanki płodowej” – napisali przeprowadzający analizę kongresmeni.

W piśmie wezwano również do zaprzestania wykorzystywania szczątków płodów w badaniach naukowych. „Praktyka prowadzenia badań z wykorzystaniem części ciała dzieci, których życie zostało gwałtownie przerwane w wyniku aborcji, jest odrażająca” – czytamy.

 

Przewodnicząca Marszu dla Życia Jeanne Mancini powiedziała w oświadczeniu we wtorek, że choć jest wdzięczna, iż HHS zakończyła „przerażający” kontrakt z ABR, to jest to „jedynie pierwszy krok” w dobrym kierunku. Dodała, że rząd federalny nadal wykorzystuje pozostałości płodów w eksperymentach.

 

Jeanne Mancini przypomniała, że trzy lata po ujawnieniu przerażających filmów z Center for Medical Progress, branża aborcyjna, dokonująca aborcji w celu pozyskania tkanek dzieci, nadal otrzymuje znaczne wsparcie finansowe od dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Francisa Collinsa, a także od podatników.

 

Stwierdziła, że 2 federalne instytucje przeznaczają niemal 100 milionów dolarów w celu pozyskiwania części ciał dzieci do eksperymentów na myszach. Działacz pro-life wezwała, by te fundusze zostały przekierowane na udane alternatywy, które nie będą wiązały się z uśmiercaniem dzieci poczętych.

 

Inni obrońcy życia podkreślają konieczność wprowadzenie natychmiastowego moratorium na finansowanie badań z wykorzystaniem narządów i tkanek poddanych aborcji dzieci. Te ludzkie narządy zakupiono od firm z „przemysłu aborcyjnego”.

 

 

Źródło: ewtnews.com

AS

 


DATA: 2018-09-28 09:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.