DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Rząd USA zdecydował: koniec współpracy Huawei i Google. Chiński gigant stracił licencję na Androida

Rząd USA zdecydował: koniec współpracy Huawei i Google. Chiński gigant stracił licencję na Androida
Maurizio Pesce from Milan, Italia/commons.wikimedia.org

Na polecenie rządu Donalda Trumpa amerykański gigant internetowy zawiesza współpracę z chińską korporacją. Huawei stracił licencję na usługi i aplikacje na Androida takie jak Google Play, Gmail, YouTube czy Chrome.

 

Produkty chińskiego giganta (nowe telefony) będą sprzedawane bez dostępu do rozwiązań Google’a.

 

Jak donosi agencja Reutera powołując się na źródło bliskie tej sprawie, korporacja Google została zmuszona do zawieszenia współpracy z Huawei, która „wymaga transferu sprzętu i oprogramowania”. Chińska spółka od razu ma utracić dostęp do aktualizacji systemu operacyjnego Android. Ponadto kolejna linia smartfonów poza Chinami ma stracić dostęp do popularnych aplikacji i usług, w tym Google Play Store i Gmail.

 

Żadne nowe amerykańskie aktualizacje zabezpieczeń dla Androida nie będą dostarczane urządzeniom Huawei, zarówno nowym, jak i starym, w tym najnowszym P30, P30 Pro, Mate 20 Pro i wielu innym.

 

Departament Handlu USA umieścił Huawei na „Liście podmiotów”, które nie mogą kupować technologii od amerykańskich firm bez zgody rządu.

 

Chińskiej spółce pozostaje oparcie się na Android Open Source Project (AOSP). Huawei będzie mogła przesyłać aktualizacje zabezpieczeń dla swoich telefonów po udostępnieniu ich w AOSP, zakładając, że spółka użyje własnego systemu aktualizacji.

 

Od ubiegłym roku amerykańskie agencje wywiadowcze ostrzegały przed używaniem sprzętu produkowanego przez chińską spółkę, która – w ich przekonaniu – wykorzystuje swoje urządzenia do szpiegowania amerykańskich i europejskich sieci na zlecenie rządu w Pekinie.

 

Niedawno donoszono, że firma rozwijała własny system operacyjny na wypadek gdyby Google i Microsoft uniemożliwiły korzystanie ze swoich systemów.

 

Huawei ma pewne sukcesy w zakresie wdrażania technologii 5G, która budzi obawy dotyczące negatywnego wpływu na zdrowie. 5G ma być jednym z głównych filarów innowacyjnej gospodarki.

 

W roku 2015 ponad 230 naukowców w specjalnym liście do przedstawicieli ONZ ostrzegało przed szkodliwym promieniowaniem pola elektromagnetycznego. List do przedstawicieli KE w sprawie technologii 5G wysłali także w 2017 roku europejscy naukowcy i lekarze z 36 państw. Domagali się oni wprowadzenia moratorium na technologię piątej generacji, która powinna zostać – ich zdaniem – uruchomiona dopiero wtedy, kiedy badania niezależnych ekspertów dowiodą braku jej szkodliwego wpływu na środowisko i nasze zdrowie. 5G istotnie zwiększy naszą ekspozycję na pole elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej (tzw. RF-EMF), już teraz emitowane przez sieci: 2G, 3G, 4G i Wi-Fi. Szkodliwość RF-EMF została dowiedziona w licznych publikacjach naukowych.

 

„Przesył informacji w sieci 5G odbywa się prawidłowo tylko na niewielkich odległościach. Ponadto jej sygnał z trudem przechodzi przez ciała stałe. Stąd, w celu jej uruchomienia, trzeba będzie wybudować wiele nowych anten. Jedna powinna przypadać przynajmniej na 10-12 domów. W takich warunkach niemożliwym będzie uniknięcie ekspozycji na jej promieniowanie. Przy zwiększonej ilości przekaźników 5G, lwia część połączeń, tj. 10 do 20 mld, przypadnie na Internet Rzeczy (m.in. lodówki, pralki, kamery do monitoringu, samosterujące samochody). W związku z tym przeciętny obywatel UE będzie znacznie bardziej narażony na zwiększoną i długoterminową ekspozycję na RF-EMF” – czytamy w liście.

 

Uczeni wskazali, że „w 2015, jeszcze zanim zrobiło się głośno o 5G, w liście skierowanym do ONZ i WHO ponad 230 naukowców z ponad 40 krajów wyraziło zaniepokojenie w związku z coraz bardziej powszechną ekspozycją na pole elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia elektryczne i bezprzewodowe. Kluczowym argumentem w tej sprawie był fakt, że: w ostatnim czasie pokazało się wiele publikacji naukowych o szkodliwym wpływie pola elektromagnetycznego na organizmy żywe w dawkach dużo niższych niż zalecane przez międzynarodowe i krajowe wytyczne. Udowodniono m.in. związek między tym polem a wzrostem zachorowań na nowotwory, wzrostem ilości szkodliwych wolnych rodników, uszkodzeń genetycznych, zmian strukturalnych i funkcyjnych układu rozrodczego, luk w pamięci i trudności w uczeniu się, zaburzeń neurologicznych i ogólnego złego samopoczucia. Szkodliwy wpływ EMF nie ogranicza się tylko do ludzi, ale dotyka również roślin i zwierząt”.

 

Po 2015 przyszły kolejne badania potwierdzające duże zagrożenie ze strony technologii bezprzewodowych. Największe z nich, z budżetem sięgającym 25 mln dolarów i prowadzonym w ramach amerykańskiego National Toxicology Program (NTP), wykazało statystycznie znaczący wzrost zachorowań na raka mózgu i serca u zwierząt wystawionych na działanie EMF na poziomie znacznie niższym niż wskazany w wytycznych Międzynarodowej Komisji Ochrony Przed Promieniowaniem Niejonizującym, a obowiązujący w większości krajów. Wyniki późniejszych badań epidemiologicznych na ludziach potwierdziły te wnioski, łącząc ekspozycję na promieniowanie o częstotliwości radiowej ze wzrostem zachorowań na nowotwory mózgu.

 

W 2016 Europejska Akademia EUROPAEM stwierdziła, że „istnieją silne dowody na to, że długoterminowa ekspozycja na pole elektromagnetyczne może powodować wzrost zachorowań na nowotwory, Alzheimera i bezpłodność. Częściej jednak mamy do czynienia z objawami nadwrażliwości na EMF, m.in. bólami głowy, trudnościami z koncentracją, problemami ze snem, depresją, brakiem energii, zmęczeniem i symptomami grypopodobnymi”.

 

Kila dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw, czyli tzw. nowelizację megaustawy.

 

Likwiduje ona bariery administracyjno-prawne hamujące rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej i drastycznie poluzowuje wymogi sanitarne dotyczące dopuszczalnej odległości budowy masztów. Rząd, czyli wszyscy podatnicy, dofinansują budowę i rozwój sieci 5G.

 

Projekt przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji znacznie poluzowuje wymogi dotyczące poziomów i pomiaru poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku, metod wykonywania tych pomiarów, formy przekazywania ich wyników pomiarów itp.

 

 

Źródło: techtimes.com / komorkomania.pl / cyberdefence24.pl / PCh24.pl

AS

 

 


DATA: 2019-05-20 14:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chrome jest nieciekawy, nawet niebezpieczny. Wyświetla twoje powiadomienia, czasami gdzieś zamieszcza. Dlatego najczęściej używam trybu incognito, gdyż odczuwam bezpieczeństwo. Obecnie Google oznacza zło oraz nienawiść. Wolałbym usunąć usługi Google
5 miesięcy temu / Kropla15
 
I właśnie z braku uslug googla wielu wybierze ta firmę. ... Ludzie nie maja pojęcia ze bez usług Google da sie żyć i wszystko działa. ..
6 miesięcy temu / Gd
 
Ale w czym problem. Ja od zawsze po kupieniu telefonu usuwam usługi CIA. I Nie mam problemu z apkami. Bateria trzyma długo i nie ma problemu z inwigilacją. ..
6 miesięcy temu / Hhd
 
do 123 przypomnę Franciszka " a kim ja jestem, żeby oceniać", a Ty 123 kim jesteś? Jaruzelski, Cybula zostali sługami bożymi i tych nie oceniasz?
6 miesięcy temu / Moher
 
Jak wiadomo trwa taka druga ?zimna wojna? miedzy USA a Chinami. Według mnie to czysta propaganda. Służby robią swoje i tyle. Chociaż pewnie z biegiem czasu dowiemy się więcej.
6 miesięcy temu / Marcin
 
Myślę, że jakość chińskiego sprzętu bardzo podkopała sytuację różnych Iphonów i innych, stąd postanowiono wyeliminować chińskiego gracza z rynku. Amerykanie sami pracują nad internetem rzeczy i chyba byli daleko w tyle, jeżeli podjęli taką decyzję... Zresztą to było do przewidzenia...
6 miesięcy temu / Krakusik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.