DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Rząd USA: Uniwersytet Yale dyskryminował rasowo białych i żółtych

Rząd USA: Uniwersytet Yale dyskryminował rasowo białych i żółtych
Budynki Uniwersytetu Yale, fot. Pixabay

Na prestiżowym amerykańskim Uniwersytecie Yale w New Haven, Connecticut, dochodziło do systemowej dyskryminacji na tle rasowym. Uczelnia chętniej przyjmowała czarnoskórych, utrudniając akces białym i żółtym.

 

Do takich wniosków doszedł po dwóch latach śledztwa Departament Sprawiedliwości USA. Biali i żółci studenci wysyłali skargi do tego resortu rządu federalnego, twierdząc, że bezpodstawnie nie zostali przyjęci na uczelnię. Zgodnie z ustaleniami śledztwa kandydaci o innym kolorze skóry niż czarny mieli jedynie od 10 do 25 proc. szans dostać się na uniwersytet. Uniwersytet miał celowo segregować kandydatów, tak, by osiągnąć równe proporcje studentów białych, żółtych i czarnych.

 

Uczelnia odrzuca wyniki śledztwa, twierdząc, że nigdy nie dyskryminowała. Sprawa jest tym poważniejsza, że placówka, choć prywatna, jest beneficjentem corocznej wielomilionowej pomocy z funduszy federalnych.

 

Z drugiej strony władze uczelni przyznały, że przyjmując studentów zwracają uwagę nie tylko na osiągnięcia naukowe, ale także na „prawdopodobieństwo, że wniosą coś do społeczności Yale i do świata”. Placówka dodała też, że jest dumna z "różnorodności" swoich studentów.

 

Podobne zarzuty w roku 2014 skierowano przeciwko Uniwersytetowi Harvarda, któremu zarzucono dyskryminowanie żółtych studentów i faworyzowanie czarnych i latynoskich. Uczelnia wygrała wówczas sprawę w sądzie, który orzekł, że nie było "celowej dyskryminacji" Azjatów.

 

Uniwersytet Yale to jedna z najlepszych uczelni na świecie. W tak zwanym rankingu szanghajskim plasuje się regularnie w pierwszej światowej dwudziestce - obecnie jest na miejscu 11.

 

Źródło: nytime.com

 

Pach


DATA: 2020-08-16 09:37
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uczelnie w USA to wylęgarnia neomarksizmu kulturowego, stąd rasistowskie praktyki wobec białych.
5 miesięcy temu / Husarzowy
 
Niby taka nowoczesna ametka a są 100 lat za murzynami.
5 miesięcy temu / Rocky
 
W USA istnieje coś takiego jak pozytywny rasizm, proszę sobie sprawdzić. W Katalonii też wielu uczniów nie dostaje się do szkół pomimo znakomitych wyników bo mają za mało punktów. Punkty dostaje się za rodzeństwo i hiszpan ma 1 siostrę a Mahomet 5 braci i 3 siostry więc spokojnie może się dostać gdzie chce.
5 miesięcy temu / Ahmedabad
 
Mamy dyskryminację białych! To jest rasizm na tle koloru skóry. Nie? Rozumiem, działa tylko w jednym kierunku!! Jak "Kali" ukraść krowę to dobrze, jak "Kalemu" - to juz źle. Komunistyczna sprawiedliwość i równość!!!
5 miesięcy temu / Polonus
 
no i jej rasizm jest dopwodem jej "poziomu"!!!!
5 miesięcy temu / he he
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.