DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Rząd tryumfuje! Nie wiedziałeś? To jesteś ruskim agentem!

Rząd tryumfuje! Nie wiedziałeś? To jesteś ruskim agentem!
Okładka Gazety Polskiej (fragment)

Rząd PiS – nawet kompromitując siebie i nas – odnosi wielkie sukcesy. A gdy społeczeństwo, a nawet właśni wyborcy, widzą klęskę, to z medialną pomocą przychodzi niezawodna „Gazeta Polska”. Tygodnik wszystko wyjaśni, przy okazji rzucając poważnymi oskarżeniami wobec myślących inaczej.

 

W tym tygodniu okładka „Gazety Polskiej” stanowi – delikatnie mówiąc – laurkę wystawioną prezesowi PiS. Widzimy na niej uśmiechniętego Jarosława Kaczyńskiego z uniesioną w geście „wiktorii” dłonią oraz napis „Pokój Wam!”. Za politykiem widnieje biało-czerwona flaga, zaś opis na okładce wyjaśnia, że rozpoczęła się polsko-izraelska walka z antypolonizmem.

 

Okładka „GP” spotkała się z krytycznym odbiorem części internautów. Pojawiają się nawet głosy sugerujące, że grafika nawiązuje do wizerunków Jana Pawła II, co użytkownicy sieci uznali za nadużycie. Wielu osobom nie podoba się również sam laurkowy i graniczący z hagiografią styl zaprezentowania polityka.

 

Sam anonsowany na okładce wywiad Katarzyny Gójskiej z Jarosławem Kaczyńskim jest jednak mniej interesujący niż inne teksty poświęcone tematyce. Tłumaczą one – w sposób tak siermiężny, że aż zabawny – działania PiS wobec dyplomatycznego kryzysu w relacjach z Izraelem.

 

Kilka stron za rozmową z liderem obozu rządzącego swoim tekstem dotyczącym nowelizacji znowelizowanej ustawy o IPN raczy nas Piotr Lisiewicz. W artykule przebrzmiewa tryumfalny ton. Tryumf rządzących miał zostać odniesiony nad… agentami Putina. A skąd w tym wszystkim Rosja i jej prezydent? Publicysta zastosował stały, wręcz nudny schemat: każdy kto podważa monopol PiS na „prawicowość” rozbija „obóz niepodległościowych”, a więc przyczynia się do sukcesu wrogów – w domyśle Putina, ewentualnie Tuska. Podobnie każdy krytykujący politykę zagraniczną „dobrej zmiany”, opartą na książkowym serwilizmie względem USA i uległości wobec Ukrainy, służyć ma tak naprawdę Kremlowi. Słowem: PiS albo Putin. I kropka.

 

„Podmienić obóz niepodległościowy, przeciwstawiający się antypolskim planom Rosji i Niemiec, czerpiący z tradycji Kościuszki, Traugutta, Piłsudskiego, Pileckiego, Łupaszki i Lecha Kaczyńskiego, na jego karykaturę, skarlałego potworka pomstującego na Izrael i banderowców według scenariusza Władimira Putina – taki był cel operacji, która rozgrywała się w ostatnich miesiącach. Znakomite porozumienie zawarte między Polską i Izraelem przekreśliło ten scenariusz” – pisze Lisiewicz stwierdzając także, że prognozy dotyczące międzynarodowego poniewierania naszego kraju po wycofaniu się z zapisów ustawy o IPN są nietrafione, gdyż Polska odniosła ostatnio sukces dotyczący wycofania się UE z mechanizmu relokacji imigrantów. „Sukces” ma jednak wymiar bardziej propagandowy niż polityczny, wszak ów mechanizm od dłuższego czasu stanowił fikcję, a impotentna Unia Europejska nie potrafiła zmusić krajów członkowskich do jego realizacji.

 

W duchu tropienia moskiewskiej agentury pisze również Grzegorz Wierzchołowski. „Niespodziewana deklaracja rządów Polski i Izraela kończy zawirowania wokół nowelizacji ustawy o IPN. Część środowisk prawicowych, PO, a przede wszystkim portale jawnie wspierające Kreml nazywają postawę PiS ujmą, zdradą lub padaniem na twarz przed Żydami. Tymczasem według dużej części izraelskich mediów i polityków to Warszawa odniosła dyplomatyczny sukces, narzucając Tel Awiwowi własną narrację historyczną” – stwierdza.

 

Liczba przywołanych w tekście prorosyjskich portali jest jednak niewielka, a wymienione serwisy (w różnym stopniu otwarcie utożsamiające się z poglądami prorosyjskimi) nie stanowią medialnej potęgi. Czy więc problem usłużnych wobec Kremla mediów jest marginalny, zaś „Gazeta Polska” robi z igły widły? A może autor chciał w agresywny sposób zaszufladkować wszystkich kwestionujących poczynania „dobrej zmiany” (w myśl schematu: kto nie z nami, ten Ruski), ale brak realnej prorosyjskości krytyków zrodził u autora obawy o przegranie potencjalnego procesu z wydawcami? Ciężko orzec.

 

Niewątpliwie natomiast „Gazeta Polska” swoim najnowszym numerem uzyskała kwalifikację olimpijską. Redaktorzy będą reprezentować nasz kraj w gimnastyce artystycznej. Możemy liczyć na medale, gdyż prezentują w tej dziedzinie wielkie umiejętności, a wygibasy dokonywane w celu tłumaczenia polityków PiS i przedstawiania porażki jako sukces są najwyższej jakości.

 

 

Michał Wałach

 

 

Polecamy również:

 

Uległość plus. Już jest nowy numer magazynu „PCh24 Co Tydzień” – kliknij i pobierz!

 

To nie są obrońcy Polski! Raport PCh24 o serwilizmie PiS wobec Izraela

 

Niebezpieczna deklaracja polsko-izraelska. Antysemityzm karać, antypolonizm tylko odrzucać

 

Uległość wobec Izraela. Polska wstaje z kolan tylko teoretycznie

 

  


DATA: 2018-07-04 13:52
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Celem prawdziwych "ruskich agentów' jest w szczególności skłócenie polskiej prawicy. Nie krytykujcie w taki sposób GP. Niech środowiska prawicowo-patriotyczne polemizują ze sobą, ale niech nie szydzą z drugiego!
ponad 2 lata temu / PK
 
Żenua.
ponad 2 lata temu / Golden
 
Ja też oglądałem szarika.
ponad 2 lata temu / JEDYNY
 
Bardzo dobry komentarz red. M.W. tego co się dzieje.
ponad 2 lata temu / iskierka
 
Śmieszny pan Sakiewicz już w stosunku do popierających projekt Ordo Iuris w 2016 roku używał tego argumentu że to ruscy agenci bo szkodzą PiSowi. Widać Gazeta Polska jest tylko z nazwy bo powinna się nazywać Gazeta Koszerna.
ponad 2 lata temu / katol
 
Kochani! Gazeta Polska tyle lat klepała biedę! Pracują w niej redaktorzy, ludzie tacy jak my- maja pewnie zus, czynsz, prad i oc auta do opłacenia. Mysla sobie- no przecież jak nie teraz sie odkuc to kiedy?
ponad 2 lata temu / zzz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.