DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Rząd Trudeau kryminalizuje terapię reparatywną dla nieletnich homoseksualistów

Rząd Trudeau kryminalizuje terapię reparatywną dla nieletnich homoseksualistów
Fot. Reuters / Forum

Kanadyjski rząd zgłosił w poniedziałek projekt ustawy, uznający za przestępstwo wszelką pomoc w skierowaniu nieletniego na terapię reparatywną niechcianych skłonności do osób tej samej płci.

 

Rzecznik gabinetu Justine’a Trudeau określił ewentualne nowe prawo „najbardziej postępowym i kompleksowym na świecie”.

 

Szef resortu sprawiedliwości David Lametti zgłosił propozycję wprowadzenia do kodeksu karnego zapisów kwalifikujących jako przestępstwa: spowodowanie poddania nieletniej osoby terapii reparatywnej, umożliwienie takiej osobie przebycie leczenia za granicą, poddanie chłopca bądź dziewczyny takiemu leczeniu wbrew ich woli, czerpanie zysków z praktyk reparatywnych oraz ich reklamowanie.

 

 - Jeśli chodzi o nieletnich, kryminalizujemy to na wszystkich płaszczyznach – sprecyzował Lametti. Nielegalna będzie także, rzecz jasna, „przymusowa terapia konwersyjna” dorosłych. Minister określił terapię jako „zdyskredytowaną, nieopartą na nauce praktykę”.

 

Z kolei obrońcy rodziny przeciwni wobec wprowadzenia podobnej ustawy przez Senat, potępiają ją jako prawo totalitarne, uniemożliwiające młodym Kanadyjczykom podjęcia leczenia, którego sami chcą i potrzebują.

 

Jakakolwiek terapia kliniczna lub poradnictwo duchowe pomagające przezwyciężyć niepewność związaną z tożsamością płciową i zaakceptować biologiczną naturę, a także wsparcie duszpasterskie, będą definiowane jako terapia konwersyjna, a zatem staną się nielegalne – zwraca uwagę Jack Fonseca z Campaign Life Coalition.

 

Działacz prorodzinny zwrócił uwagę na kłamliwą kampanię wokół terapii konwersyjnych.

 

Obecnie nieuczciwe media i jeszcze bardziej nieuczciwi działacze LGBT krążą po całym kraju, kłamiąc i twierdząc, że geje oraz lesbijki są rażeni prądem, przymusowo ograniczani i torturowani przez kościoły, a także psychoterapeutów praktykujących terapię konwersyjną – podkreślił.

 

A to kłamstwo. Mówimy o pełnej miłości, standardowej terapii poprzez rozmowę. Nie ma w tym nic przymusowego; ludzie wybierają się tam dobrowolnie – dodał Fonseca.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 


DATA: 2020-03-09 21:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

moja noga nigdy w kanadzie nie powstanie ! Będąc dzieckiem żyłam w komuniźmie , widziałam kartki na masło i mięso, stałam w kolejkach ale nie widziałam tego co widzę dziś....... ludzie myśleli , mieli rożne poglądy ale myśleli dziś są wydrenowani na wszystkie sposoby sytuacja w której legalnie w mocy prawa można oddać malutkie dzieci do tzw.adopcji ludziom zboczonym seksualnie jest wręcz nieludzka !!!! dziś trzeba bać się tylko drugiego człowieka .....nie zarazy ,choroby ale drugiego człowieka....straszne czasy !!!
2 miesiące temu / bhy
 
[email protected] Już wpadłeś w sidła degeneratów i barbarzyńców.
2 miesiące temu / DNA
 
@Kolo, siejesz nieprawdę, a bronić Polski to trzeba przed pogladami, które Ty propagujesz
2 miesiące temu / Dawid
 
Kanada już nie pachnie żywicą jak pisał Arkady Fiedler, lecz odorem totalitarnego teroru. Mary Wagner doświadcza już opresji z racji obrony nienarodzonych. Czas na następnych. Kraj pięknego krajobrazu i przyrody oraz głupoty ludzkiej i sprzeciwu wobec Praw Bożych.
2 miesiące temu / Krakusik
 
Ależ głębia intelektu wyziera z tej twarzy. A może te jego sympatie do homoseksualizmu nie są tylko wyrazem lewackiej poprawności politycznej?
2 miesiące temu / Jan
 
Tęczowo-brunatno-czerwona zaraza się szerzy...
2 miesiące temu / Tomek82737382
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.