DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Rząd sprowadzi Nepalczyków. Gwarancja minimalnej pensji i zakwaterowania

Rząd sprowadzi Nepalczyków. Gwarancja minimalnej pensji i zakwaterowania
Fot. A. Chełstowski / Forum

„The Himalayan Times” podaje, że rząd Nepalu rozpoczął podpisywanie z Turcją i Polską umów dotyczących migracji zarobkowej. Warszawa zapewni Nepalczykom zakwaterowanie, bezpieczeństwo i minimalne wynagrodzenie.

 

Ram Prasad Ghimire, nepalski sekretarz w Ministerstwie Pracy, Zatrudnienia i Zabezpieczenia Społecznego poinformował, że jego resort przekazał projekty umów wspomnianym państwom. – W zeszłym miesiącu wymieniliśmy projekt protokołu ustaleń (MoU) z Turcją – powiedział Ghimire, dodając, że wkrótce projekt protokołu ustaleń zostanie przekazany również Polsce.

 

Według urzędnika, obydwa państwa chętnie przystały na podpisanie porozumienia o pracy z Nepalem. – Turcja i Polska wspomniały o swojej gotowości do zatrudnienia nepalskich migrantów zarobkowych, powołując się na ich uczciwość i pracowity charakter – dodał Ghimire.

 

Wcześniej Katmandu i Ankara przeprowadziły rozmowy, aby zatrudnić nepalskich pracowników migrujących w ramach umowy rząd-rząd (G2G) do różnych prac technicznych i nietechnicznych.

Obecnie tureckie i polskie firmy prowadzą nabór za pośrednictwem różnych agencji. Stwierdzono, że nepalskie agencje rekrutacyjne wybierają pracowników, pobierając od kandydatów do pracy ogromne sumy pieniędzy. Wielu Nepalczyków przylatuje też każdego roku do Turcji i Polski na fałszywych dokumentach.

 

Według nepalskiego ministerstwa pracy, zawierając porozumienie o pracy z wymienionymi państwami, rząd skoncentruje się na uwzględnieniu najważniejszych postanowień istniejących porozumień o pracę, które zostały podpisane z innymi krajami, takie jak: zapewnienie pracownikom zerowych kosztów. Zapewni ponadto migrantom minimalne wynagrodzenie.

 

Ghimire powiedział również, że jego rząd zagwarantuje, iż firmy pracodawców w Turcji i Polsce poniosą opłaty za usługi rekrutacyjne, przeloty w dwie strony, opłaty wizowe, opłaty za badanie lekarskie, kontrolę bezpieczeństwa i opłaty pobierane od nepalskich migrantów. Następnie poinformował, że firmy krajów docelowych lub same rządy tych państw będą musiały ponieść wszystkie wydatki związane z zakwaterowaniem i zapewnieniem bezpieczeństwa w miejscu pracy podczas obowiązywania umowy.

 

 

Źródło: thehimalayan.com.

AS

 

 

 


DATA: 2019-05-13 17:39
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak negujecie Nepalczyków, to przekonajcie polskich prywatnych przedsiębiorców, żeby płacili Polakom nie najniższą stawkę, zobaczymy ilu chętnych będzie do dawania i brania pracy.
ponad 1 rok temu / Blanka
 
Głosując na obecnych mamy Nepal ,Ukrainę i Bangladesz ...na opozy ję mamy Lgtb J uchodźców...nam Polakom trzeba czegoś zupełnie innego, bo to co jest lub tamto co juz bylo to jeden pies .I to zły !
ponad 1 rok temu / Jaro
 
Moi Drodzy, tu nie chodzi o ręce do pracy, bo niby u nas nie ma komu pracować ..tu chodzi o to aby Polacy stąd uciekli za granicę kraju ..O to ,żeby "wymieszać" ludzi w Polsce ,bo w por?wnaniu z innymi np.Francją trzymamy fason i w miarę jednolite społeczeństwo...A to niebezpieczne dla tych ,którzy naprawdę nami rządzą myślący wiedzą o co chodzi no i przede wszystkim sprowadzając Ukraińców i tych z Bangladeszu i Turcji wprowadzą chaos i rozboje i voia...chyba wiadomo co musimy zrobić jako społeczeństwo ..I to już teraz,zanim będzie za późno!
ponad 1 rok temu / Dora
 
PiS trzeba jak najszybciej pozamiatać .to już nie są żarty
ponad 1 rok temu / Darek
 
No to się zacznie...najpierw choroby ,później rozboje i gwaĺty.brawo Pis
ponad 1 rok temu / Seba
 
Spotkałem nepalską obsługę rok temu w Turcja,bardzo,bardzo sympatyczni ludzie i niesamowicie pracowici
ponad 1 rok temu / Mark
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.