DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Rząd rozważa przebadanie na Covid-19 całego społeczeństwa

Rząd rozważa przebadanie na Covid-19 całego społeczeństwa
fot. Pixabay.com

Czy wszyscy Polacy zostaną przebadani pod kątem przejścia zakażenia Covid-19? Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz zasugerował, że może do tego dojść w ciągu najbliższych miesięcy.

 

- Większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem - powiedział w piątek na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

 

Jak dodał Andrusiewicz, w Polsce „jest duża liczba osób niezdiagnozowanych na koronawirusa, ponieważ przechodzą zakażenie bezobjawowo i nie widzą nawet potrzeby kontaktowania się z lekarzem”.

 

Rzecznik powiedział, że Polska zakupiła testy serologiczne i rząd „nie wyklucza badania testami antygenowymi, żeby to [realną liczbę zakażeń - red.] sprawdzić populacyjnie”.

 

Andrusiewicz wyjaśnił, że decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych tygodniach, ale w jego ocenie „takie badanie przesiewowe odbędzie się w Polsce”.

 

Wciąż nie wiadomo też, czy rząd będzie chciał poddać Polaków przymusowym szczepieniom. Minister zdrowia Łukasz Szumowski sugerował kilka tygodni temu, że z epidemią koronawirusa nie uporamy się dopóki „wszyscy nie zostaną wyszczepieni”.

 

Niejasne stanowisko, podobnie jak w Polsce, mają też władze sąsiednich Niemiec.

Jak dotąd władze naszego kraju nie zadeklarowały wprost swoich planów w tym zakresie. Przeciwko obowiązkowi szczepień opowiada się wielu hierarchów Kościoła katolickiego, ale także prezydent USA Donald Trump.

 

Duże kontrowersje budzi nie tylko sam przymus, ale także opracowywanie szczepionki z wykorzystaniem linii komórkowych pochodzących z ciał dzieci nienarodzonych zamordowanych w aborcjach.

 

Źródło: gazetaprawna.pl/PCh24.pl 

Pach


DATA: 2020-05-29 20:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Krakowscy naukowcy zbadali, że w Krakowie 2 procent osób przeszło Covid19 bezobjawowo badania były chyba robione w Kwietniu, jeśli można uogólnić to na Polskę, to jest to ponad 750 tys. osób. Trochę mało, żeby mieć odporność zbiorową to potrzeba chyba, żeby covid19 przeszło 2/3 społeczeństwa dla innych wirusów ta liczba jest inna.
1 miesiąc temu / uuuuu
 
@Dron: Ależ skąd! Nie odjęło im rozumu, bo oni dobrze wiedzą co robią. Co innego im odjęło - sumienie.
1 miesiąc temu / Tomcio
 
Pandemia głupoty zatacza coraz większe kręgi. Zakupiono już jak widać testy. Ciekawe kto na tym znów zarobi? Testy które można o kant d... potłuc. Czy tam na górze już wszystkim rozum odjęło?
1 miesiąc temu / Dron
 
W Rosji Sowieckiej była shizofrenia bezobjawowa na którą opozycję zamykano w psychuszkach .'DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM"PAPIERZ JAN PAWEŁ II.Najpierw testy a później wyszczepienie Narodu Polskiego .WHO grupa Bilderberg planują depopulacje .
1 miesiąc temu / Tomasz
 
I dobrze. W Nowej Zelandii i Islandii jakoś wygaszono dzięki temu epidemię bez szczepionki.
1 miesiąc temu / trooper
 
Wcale nie chcemy być oszukiwani. Pan chyba nie wie, ile osób jest świadomych tego dramatu który się teraz rozgrywa. Ma pan jakiś pomysł na ratunek...? Ja się codziennie modlę i ufam, że Maryja nam pomoże.
1 miesiąc temu / IB
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.