DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Sport to wielkie pieniądze i silne lobby. A co ma rząd z działalności Kościoła? Do nn 21 godzin temu: A dlaczego w autobusie można siedzieć w co drugim fotelu, a w kościele w co setnym?
6 miesięcy temu / ~MO
 
W sporcie jest możliwość kontroli zakażeń, w kościołach nie i dlatego są takie ograniczenia.To trzeba zrozumieć,a nie wyszukiwać wrogów religii.Nie trzeba demonstrować wiary publicznie.Przecież nawet w paciorku dla dzieci jest taki werset że "Pan Bóg jest wszędzie i za złe karać będzie". Proboszczowie musieliby zorganizować kontrolę medyczną wiernych wchodzących do świątyni i inne potrzebne ograniczenia sanitarne przed nosicielami zarazy.
6 miesięcy temu / nn
 
@Marco Nie zawsze wszystko leci "po schemacie": mój Tato-emeryt lubi chodzić na żużel, a ja - raczej młoda, niż stara, chętnie chodzę na Mszę Św. Dodam, że dla człowieka wierzącego uczestnictwo w Eucharystii ma o Niebo wyższy priorytet, niż mecz. Uważam też jakkolwiek daleka jestem od lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa, że nie powinniśmy się tak permanentnie straszyć tym wirusem, bo stres obniża odporność i na tym ciągłym zamartwianiu się możemy wyjść jak Zabłocki na mydle.
6 miesięcy temu / Czytelniczka
 
ze strony państwa wprowadzanie ograniczeń na kult jest nadużyciem władzy, ze strony pasterzy zgoda ciężką przewiną
7 miesięcy temu / maki
 
Krzywosuty nie odpusci nie zrobi tego mocodawcom.
7 miesięcy temu / Nick
 
Myślę że warto by było sprawdzić kto finansował studia Morawieckiego s Stanach... Ten rząd na który głosowało wielu patriotów teraz wprowadza zamordyzm gorszy niż za komuny. O co tu chodzi? Co na to Kaczyński?
7 miesięcy temu / Anonim
 
jakoś nikt nie zajmował się od lat ,,zamrażaniem,, sportu. W miastach Uć czy Zgierz były sztuczne lodowiska, pełne dzieci i od lat nie istnieją te lodowiska, to i dzieci w narkotyki się wdają. O innych miastach nie wiem.
7 miesięcy temu / szpulas11
 
jacy bogowie takie igrzyska
7 miesięcy temu / zbigniew
 
Kościół katolicki w Polsce już przechodzi oczyszczenie. Na skutek pandemii , mniej wiernych i zero kasy. Po pandemii nie lepiej. Wraca stare powiedzenie: Za pieniądze lud się podli, za pieniądze ksiądz się modli.
7 miesięcy temu / ewenement
 
Ada - I jedno i drugie + diabelski chichot.
7 miesięcy temu / Noe
 
Odmraża sport ale bez udziału kibiców!! Po co ta jątrzyć !?
7 miesięcy temu / Kazek
 
Rządziciele czeciejerpe nigdy więcej nie otworzą katolikom kościołów na oścież. Istnieje więc alternatywa rozłączna: albo czeciaerpe, albo w pełni otwarte kościoły.
7 miesięcy temu / Sal
 
Ponieważ Kościół przedłożył prawa świeckie ponad Prawa Boże, to i Pan Bóg dopuści aby Kościół jako pierwszy przeszedł oczyszczenie. Z tym, że to oczyszczenie będzie niestety bardzo bolesne.
7 miesięcy temu / Ada
 
W Polsce przez prawie 2 miesiące straszliwej epidemii zmarło mniej ludzi, niż DZIENNIE umiera na zawał serca. Natomiast we Francji, gdzie epidemia po prostu szaleje i powoduje śmierć kilkuset ludzi dziennie, okazało się niedawno, że w ciągu pierwszego kwartału tego roku zmarło ich MNIEJ, niż zwykle umierało w pierwszym kwartale w poprzednich latach. A tymczasem polska gospodarka traci każdego dnia miliardy złotych, ludzie dostają świra siedząc w domu, a dzieci i studenci ogłupiają się grając całymi dniami w gry komputerowe, bo nie mają kompletnie nic innego do roboty. Czy to dom wariatów czy celowa robota ?
7 miesięcy temu / Ada
 
zawsze jest gdy jest prawdziwe niebezpieczenstwo to naturalnie orony szukamy u Boga
7 miesięcy temu / zbigniew
 
a dlaczego szesc a nie piec lubiacych sport
7 miesięcy temu / zbigniew
 
Pora odgonic od sportu wszelkiej maści mafię. I trza wykorzystać do tego obecna sytuację. Pamiętam jak byłem radnym i uzyskaliśmy informacje jak były dzielone publiczne pieniądze na sport w 2014 roku. Za uczesanie zawodnika w 3 lidze, uczesanie przed meczem klub wypłacił za jednego zawodnika fryzjerowi 89 zlote. Pomnożyć to przez przez ilość zawodników ilość meczów. Piękna kasa. To JEST patologia naszego sportu
7 miesięcy temu / Ted
 
Odmrażanie sportu nie oznacza, że mecze żużlowej ekstraligi i piłki nożnej będziemy oglądać na stadionach. Będzie można śledzić rozgrywki w telewizji. Podobnie jak Msze także można oglądać w tv, a nawet w ograniczonym zakresie chodzić do Kościoła. Na otwarte stadiony musimy poczekać.
7 miesięcy temu / Michu.
 
Proponuję otwarcie knesetu dla rzadzacych
7 miesięcy temu / Damian
 
Tytuł artykułu ma wydźwięk pretensji. A nie przyszło komuś do głowy, że jest proste i logiczne uzasadnienie takiej właśnie decyzji? Że najpierw stadiony, potem kościoły? Kto głównie przychodzi na mecze i inne zawody? Młodzież! Kto głównie odwiedza kościoły? Babcie i trochę dziadków, których oszczędziła statystyka nadumieralności mężczyzn. A kto stanowi przytłaczającą większość ofiar koronawirusa? Osoby mocno leciwe i przeważnie już i tak schorowane. Więc na kogo spadnie odium w razie wystąpienia nowych ognisk zarazy albo istotnego wzrostu zachorowań ogółem??? No właśnie! A skoro już to ustaliliśmy, teraz ja zapytam - czy właśnie o to nam chodzi?
7 miesięcy temu / Marco
 
@Ala: Ufność to rzecz piękna. I wcale nie mówię tego z przekąsem. Na tym portalu nie zamierzam też rozwijać myśli niejakiego W.I. Uljanowa ksywa - Lenin, który mawiał, że ufać znaczy kontrolować, czy coś w tym sensie. Niemniej już śp. ks. Tischner zauważył, że "po Auschwitz pewien rodzaj wiary umarł". I tu chyba jest sedno problemu. Okrutnych doświadczeń nie brakowało nigdy w historii człowieka, ale dopiero wiek XX i powszechny, łatwy przepływ informacji spowodował refleksję, że coś dzieje się nie tak! Każdy potrafi wyklepać formułkę ufności, ale ilu z nas jest w stanie - po tym wszystkim - naprawdę szczerze zaufać? Ew. - ile razy trzeba zostać boleśnie zawiedziony w swej ufności, by zwyczajnie dać sobie spokój? Długo już szukam odpowiedzi na to pytanie.
7 miesięcy temu / As
 
Jak zacznie brakować kasy, którą mają przecież od wiernych, z tacy, to zaczną się w końcu upominać. Księża już mówią, że oszczędności się kończą.
7 miesięcy temu / Wojtek
 
Biskupom na tym nie zależy, księżom też nie zależy, bo gdyby było inaczej pojawiły by się jakieś apele KEP do rządu, ale trwa głucha cisza. Pasterze nas zostawili na pożarcie wilkom.
7 miesięcy temu / nick
 
a to jest najwazniejsze
7 miesięcy temu / zbigniew
 
Nie dostał takiego pozwolenia. Polecenia płyną od starszych i mądrzejszych.
7 miesięcy temu / ron
 
Koscioly wtedy kiedy teatry
7 miesięcy temu / Hahaha
 
Chasydzi rządzą i nie oczekujmy rewolucji
7 miesięcy temu / Jfk
 
Niestety, to co zauważyliśmy z Proboszczem z mojej parafii- nawet gdyby zdjęto ograniczenia co do liczby osób w kościołach, to i tak ludzie że strachu nie przyjdą. Teraz tak było zanim wprowadzono restrykcje- maksymalnie 20 osób na Mszy w niedzielę. Czasem 9. A do tej pory w piątki na Koronce pełny kościół i wołanie: "Jezu, ufam Tobie!". Ile z ten ufności nam zostało?
7 miesięcy temu / Ala
 
Skąd to upodobanie cyfry 6?
7 miesięcy temu / Jan
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.