DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Rząd rozpoczyna odmrażanie sportu. A co z pełnym otwarciem kościołów?

Rząd rozpoczyna odmrażanie sportu. A co z pełnym otwarciem kościołów?
Fotograf: Mateusz Wlodarczyk, Archiwum: Forum

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o pierwszych krokach w odmrażaniu sportu. Oznacza to między innymi powrót do gry ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej - póki co na pustych stadionach. Polityk nie wyjaśnił, kiedy rozpocznie się wyczekiwane przez katolików „odmrażanie” normalnego życia chrześcijańskiego i pełne otwarcie kościołów.

 

Na sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd rozpoczyna odmrażanie sportu. Rzecz zostanie przeprowadzona w kilku etapach. Najpierw 4 maja udostępnione zostaną boiska i miejsca uprawiania sportu na otwartej przestrzeni, w tym orliki. Będzie na nich mogło przebywać nie więcej niż 6 osób jednocześnie. To oznacza powrót takich gier jak tenis.

 

Trzeci etap oznaczać będzie dla sportu otwarcie sal szkolnych i hali sportowych - również z sześcioosobowym limitem osób grających.

 

Na etapie czwartym otwarte zostaną siłownie, sale fitness, baseny, kręglarnie i inne podobne obiekty.

Przy tym decyzje o przejściu do trzeciego i czwartego etapu podejmowane będą w zależności od stanu epidemiologicznego.

 

Premier podał też, że rozmawiał z przedstawicielami związków sportowych oraz z kierownictwem resortów zdrowia i sportu. W efekcie podjęto decyzję o powrocie do rozgrywek ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej. Pierwsze mecze mogą rozegrać się już pod koniec maja, choć jeszcze bez publiczności.

 

Jak dotąd nie wiadomo, kiedy w Polsce zacznie być przywracane normalne życie katolickie.

 

Możliwość uczestnictwa w Mszy świętej jest wciąż bardzo silnie ograniczona. Rząd nie podał jak dotąd żadnych terminów wskazujących na plan luzowania obowiązujących obecnie

restrykcji.

 

Źródło: tvp.info

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-04-25 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sport to wielkie pieniądze i silne lobby. A co ma rząd z działalności Kościoła? Do nn 21 godzin temu: A dlaczego w autobusie można siedzieć w co drugim fotelu, a w kościele w co setnym?
5 miesięcy temu / ~MO
 
W sporcie jest możliwość kontroli zakażeń, w kościołach nie i dlatego są takie ograniczenia.To trzeba zrozumieć,a nie wyszukiwać wrogów religii.Nie trzeba demonstrować wiary publicznie.Przecież nawet w paciorku dla dzieci jest taki werset że "Pan Bóg jest wszędzie i za złe karać będzie". Proboszczowie musieliby zorganizować kontrolę medyczną wiernych wchodzących do świątyni i inne potrzebne ograniczenia sanitarne przed nosicielami zarazy.
5 miesięcy temu / nn
 
@Marco Nie zawsze wszystko leci "po schemacie": mój Tato-emeryt lubi chodzić na żużel, a ja - raczej młoda, niż stara, chętnie chodzę na Mszę Św. Dodam, że dla człowieka wierzącego uczestnictwo w Eucharystii ma o Niebo wyższy priorytet, niż mecz. Uważam też jakkolwiek daleka jestem od lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa, że nie powinniśmy się tak permanentnie straszyć tym wirusem, bo stres obniża odporność i na tym ciągłym zamartwianiu się możemy wyjść jak Zabłocki na mydle.
5 miesięcy temu / Czytelniczka
 
ze strony państwa wprowadzanie ograniczeń na kult jest nadużyciem władzy, ze strony pasterzy zgoda ciężką przewiną
5 miesięcy temu / maki
 
Krzywosuty nie odpusci nie zrobi tego mocodawcom.
5 miesięcy temu / Nick
 
Myślę że warto by było sprawdzić kto finansował studia Morawieckiego s Stanach... Ten rząd na który głosowało wielu patriotów teraz wprowadza zamordyzm gorszy niż za komuny. O co tu chodzi? Co na to Kaczyński?
5 miesięcy temu / Anonim
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.