DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Rząd przyjął wstępny projekt przyszłorocznego budżetu. Takiego deficytu jeszcze nie widzieliśmy!

Rząd przyjął wstępny projekt przyszłorocznego budżetu. Takiego deficytu jeszcze nie widzieliśmy!
fot. Adam Chelstowski/FORUM

Budżet państwa na przyszły rok ma realizować cele rządu oraz obietnice wyborcze PiS. Wszystko ma jednak swoją cenę. Przyjęty przez Radę Ministrów wstępny projekt budżetu zakłada rekordowy w historii Polski deficyt sektora finansów. Wyniesie on 2,9 proc. PKB czyli aż 59,3 mld zł. Założenia mogą ulec zmianie.

 

Projekt zakłada, że PKB wzrośnie w przyszłym roku o 3,6 proc., zaś inflacja będzie na poziomie 1,3 proc.

 

Jak przekonywała na konferencji prasowej z ministrem finansów Pawłem Szałamachą premier RP Beata Szydło, dyskusja nad budżetem była trudna, gdyż każdy resort miał własne oczekiwania. Udało się jednak wypracować rozwiązania realizujące najważniejsze założenia rządu, to jest programy socjalne, inwestycyjne, edukacyjne i wydatki na bezpieczeństwo.

 

Beata Szydło przekonywała, że budżet jest odpowiedzialny a rząd jest zdeterminowany do zwiększenia dochodów państwa z tytułu podatków, uszczelniania systemu i racjonalizacji wydatków. Co ciekawe, szefowa rady ministrów mówiła również o utrzymaniu dobrej kondycji finansów publicznych i… niskim deficycie.

 

Premier zobowiązała ministrów, by szukali w swoich resortach oszczędności. Założenia wstępnego projektu budżetu mogą więc ulec zmianie.

 

Dochody państwa w przyszłym roku, zgodnie z szacunkami, wyniosą 324,1 mld zł, a wydatki będą większe o 59,3 mld zł i wyniosą 383,4 mld zł.

 

Wśród wydatków uwzględniono realizację sztandarowych obietnic wyborczych PiS, w tym program Rodzina 500 plus, zmiany w wieku emerytalnym, jednorazowe dodatki dla najgorzej uposażonych emerytów i rencistów, wyższe nakłady na obronę narodową, darmowe leki dla seniorów i inne.

 


Źródło: tvpparlament.pl

MWł


   


DATA: 2016-08-26 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co zapowiadaną likwidacją ZUS obniżeniem podatków obniżeniem wieku emerytalnego do 65 mężczyźni 60 kobiety co z emeryturą obywatelską 1600 zł z możliwością pracy Gdzie obniżenie stawek VAT ???
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
hm....niedługo się okaże, że nie znajdziemy ani jednego, co głosował na PIS... dla Margrabiego rada intymna - normalny mężczyzna i normalna kobieta w normalnym państwie rozmnażają się normalnie.... w nienormalnym państwie potrzebują bodźców zewnętrznych... ;)))
ponad 3 lata temu / delgado
 
socjalizm laicki czy socjalizm "katolicki" zawsze będzie socjalizmem czyli okradaniem w imię "sprawiedliwości społecznej"
ponad 3 lata temu / lolo
 
Czcigodny Margrabio, my nie jesteśmy zwolennikami socjalizmu, więc nie możemy pochwalać wydatków państwa. Rozdawnictwo cudzych pieniędzy to grzech, nawet jeśli się je daje biednym zamiast dać im samym wyjść z biedy.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Magdalena Ansbach Pomyliła pani Pch 24 pl z gw.Co Pani szuka na chrześcijańskim portalu ?
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
@Margrabia Ansbach -ja też odnoszę podobne wrażenie
ponad 3 lata temu / sn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.