DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Rząd powinien wypowiedzieć genderową konwencję! Czy PiS odpowie na apel Marka Jurka?

Rząd powinien wypowiedzieć genderową konwencję! Czy PiS odpowie na apel Marka Jurka?
Fot. Robert Jaworski/FORUM

Ta konwencja jest uzasadnieniem do całkowitej przebudowy edukacji szkolnej. Rząd powinien jak najszybciej wypowiedzieć konwencję genderową! – powiedział w rozmowie z Janem Wróblem na antenie radia Tok FM eurodeputowany Marek Jurek.

 

Prezes Prawicy RP zwrócił uwagę na zagrożenia płynące z konwencji stambulskiej. Dokument może posłużyć do ataku na rodzinę przez wykorzenienie z ludzkiej kultury naturalnych różnic między mężczyznami a kobietami.

 

Rząd powinien jak najszybciej wypowiedzieć konwencję genderową. To co jest w niej najbardziej niebezpieczne, to wykorzenienie stereotypów, np. to że chłopcy nie chodzą w spódniczkach. Role obu płci są rolami dopełniającymi się. Jeżeli mamy, np. zagwarantować prawa kobiet, to one muszą odnosić się do tego kim jest kobieta, np. do macierzyństwa, a nie do jego przekreślania – zauważył europoseł.

 

Parlament Europejski, kiedy ratyfikował konwencję stambulską uchwalił, że dzieciobójstwo prenatalne, czyli aborcja jest prawem człowieka. To pokazuje, w którym kierunku ta konwencja zmierza – dodał Marek Jurek.

 

Zdaniem lidera Prawicy RP Polacy obawiają się wpływu ideologii gender na wychowanie oraz konsekwencji płynących z założeń konwencji stambulskiej, zwanej niekiedy konwencją antyprzemocową. Dokument nie ma jednak nic wspólnego z ochroną przed przemocą.

 

Bierut też wprowadził taki dekret o wolności sumienia i wyznania, a później w oparciu o ten dekret wsadzano księży do więzienia. Jednego ks. Władysława Findysza już za Gomułki zamęczono w więzieniu. Zatem nie sądźmy po nazwie – zauważył europoseł dodając, że wbrew twierdzeniom rządzącej niegdyś koalicji PO-PSL, dokument nie został podpisany przez większość państw UE.

 

 

Źródło: tokfm.pl

MWł

 

 


DATA: 2017-10-31 14:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

[email protected] Weź coś na uspokojenie, albo na przeczyszczenie.
ponad 2 lata temu / DNA
 
"zejdźmy już osoby posła -o odpuścimy już sobie te różne uwagi, bo i jak by nie patrzeć robi i tak więcej dobrego aniżeli złego podnosząc tę kwestię nieszczęsną... zdecydowanie więcej dobrego, bo gdyby nie on to dziś już dawno byśmy zapomnieli że taka bomba jest podłożona i sobie tyka czekając na nieco lepsze czasy dla siebie.... i to nie jest w cale jakaś jego ukryta strategia mocarstwowa (mocarstwowe żądania), która później kończy się porażką, tylko sami dzisiaj rządzący jak byli w opozycji to ostro przeciwko tej nieszczęsnej konwencji protestowali - każdy niczym Rejtan był wówczas i się wydawała, że jak dojdą do władzy to w jednej chwili ją odwołają a tutaj 2 lata mijają i nędza, nędza.... tym bardziej, że jak M. Jurek zauważa jest bardzo bardzo sprzyjający kontekst międzynarodowy aby wypowiedzieć tę pseudo konwencję....
ponad 2 lata temu / marcin
 
Marek Jurek działa w polityce od 28 lat. Owoce jego działalności są zgniłe i robaczywe. Te 28 lat jest czasem wielkiego upadku sprawy katolickiej w Polsce.Marek Jurek i jego współpracownicy, z których część dzisiaj jest już w obozie wrogów Koscioła, doprowadzali kilka razy nasze sprawy do całkowitej klęski.Polityczny modus operandi Marka Jurka polega na tworzeniu katolickiego skrzydełka przy formacjach określanych jako patriotyczne .Gdy ta formacja zdobywa wpływ na władzę w naszym kraju, Marek Jurek uaktywnia się wysuwając mocarstwowe żądania wobec tzw naszego rządu.Widzimy,że taktyka Marka Jurka jest niezborna logicznie.Najpierw definiuje katolików jak mało znaczący czynnik polityczny, a nastepnie stara się wymóc w imieniu tych "mało znaczących" katolików daleko idące działania lub deklaracje. Ten mechanizm jest pułapką doprowadzającą do pozbawienia katolików,stanowiących nadal większość, wpływu na najprostsze decyzje w naszym kraju.
ponad 2 lata temu / Mirek
 
Eurodeputowamy Marek Jurek ma tu calkowita racje. Zdecydowanie popieram! Precz z demoniczna ideologia gender, ktora juz sieje zamet na swiecie! Precz z gender, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, po prostu precz z szatanem i cywilizacja smierci. Z Panem Bogiem
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Definicję postępu najprecyzyjniej określa nauka ścisła -matematyka. Inne postępy mogą być dodatnie ( w nauce, pracy > postęp techniczny, etc. ) lub ujemne (...) wg. sł. języka polskiego > "przejście w kolejne stadium jakiegoś negatywnego stanu lub nasilenie się czegoś" ( np. postęp na wyższy etap duraczenia -z czym mamy coraz więcej styczność > "wyższy etap" rewolucji, której początek zaczął się od Marcina L....)*
ponad 2 lata temu / Stanislavus
 
to chyba jakiś prowokator dowartościowujący tymi swoimi wypowiedziami nie do końca wiadomo, czy wartych tego... trzeba zachowywać dystans i do prowokacyjnych wypowiedzi i do ich przedmiotu... ta kwestia winna stanąć na agendzie w pierwszym tygodniu rządzenia tych, którzy mają w sercu Boga i człowieka na Jego obraz i podobieństwo stworzonego... z Panem Bogiem!
ponad 2 lata temu / marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.