DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Rząd pomoże bezdomnym Polakom w Niemczech

Rząd pomoże bezdomnym Polakom w Niemczech
Pixabay

Polski rząd powiedział, że przejmie bardziej aktywną rolę w opiece nad tysiącami bezdomnych Polaków żyjących na ulicach stolicy Niemiec.

 

- W przyszłym roku pracownicy socjalni finansowani przez państwo polskie będą szukać potrzebujących Polaków i udzielać im porad – oznajmił rzecznik prasowy ambasady Polski w Berlinie Dariusz Pawłoś. - Pracownicy socjalni będą rozmawiać z bezdomnymi i organizować pomoc dla nich lub podróż do kraju – dodał.

 

Niemieckie media donoszą, że władze berlińskie i organizacje charytatywne od kilku miesięcy obserwują wzrost liczby polskich bezdomnych. W październiku zlikwidowano kilka obozowisk w parku Tiergarten w centrum miasta. Burmistrz dzielnicy skarżył się na „wzrost bezprawia w zielonej przestrzeni”.

 

- Możemy jedynie oszacować liczbę Polaków żyjących na ulicy w oparciu o informacje przekazywane przez organizacje charytatywne na miejscu – mówił Pawłoś. - Uważamy jednak, że na ulicach Berlina żyje ponad 2 tys. Polaków. Ambasada traktuje to bardzo poważnie – zapewnił.

 

Obecnie bezdomni Polacy w całych Niemczech mają zwracać się o pomoc do lokalnych konsulatów. Od przyszłego roku polskie organizacje charytatywne otrzymają dodatkowe fundusze, by docierać i pomagać potrzebującym Polakom w konkretnych miastach.

 

Za zachodnią granicą mieszka około 783 tys. obywateli polskich. Ogromna większość z nich ma pracę i mieszkanie. Pawłoś miał mówić agencji AFP, że „jeśli ludzie nie zdołają znaleźć pracy, często tu zostają, bo wstydzą się wrócić do domu”. Dla innych bezdomność jest łatwiejsza w Niemczech niż w Polsce. – Polskim bezdomnym łatwiej żyje się na bogatym Zachodzie. Mogą zbierać butelki i żebrać. Jest też wiele organizacji charytatywnych – dodał rzecznik ambasady.

 

 

Źródło: thelocal.de

AS

 

 


DATA: 2017-11-17 15:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech opublikują dane statystyczne na temat Polaków mieszkających w Niemczech 86% pobiera świadczenia socjalne! Przyjechali po frycowe i się skundlić...
ponad 2 lata temu / okirex
 
Ci bezdomni mogą oczywiście wrócić do Polski i podjąć pracę.
ponad 2 lata temu / groszek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.