DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Rząd otworzy się na imigrantów! W Polsce brakuje pracowników – firmy potrzebują Azjatów

Rząd otworzy się na imigrantów! W Polsce brakuje pracowników – firmy potrzebują Azjatów
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Braki personalne na rynku pracy oraz perspektywa zapaści demograficznej to powody nadchodzących zmian w prawie. Właśnie dobiegają końca międzyresortowe negocjacje w sprawie strategii imigracyjnej. Spodziewać możemy się jeszcze szerszego otwarcia się Polski na przybyszów spoza Unii Europejskiej – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Jak informuje dziennik, pracownicy z Ukrainy nie wypełniają w wystarczającym stopniu luki na rynku pracy. Dlatego też konieczne jest jeszcze większe otwarcie na wschód. Oznacza to, że już wkrótce do Polski mogą przybyć liczni pracownicy spoza UE – w tym z Azji Południowo-Wschodniej.

 

Negocjacje w sprawie zmian legislacyjnych prowadzą resorty: pracy, spraw wewnętrznych oraz inwestycji i rozwoju. Efektem ustaleń ma być nowelizacja przepisów o instytucjach rynku pracy.

 

Rząd planuje między innymi wydłużenie okresu pracy na podstawie oświadczenia z 6 miesięcy do roku. To rozwiązanie dotyczy sześciu krajów byłego ZSRR. Kolejną zmianą będzie ułatwienie uzyskiwania pozwoleń na pracę i wydłużenie ich obowiązywania. Dziś to maksymalnie trzy lata, zaś po zmianach – pięć. Co więcej, jeśli jeden z małżonków ma pozwolenie na pracę, to w myśl nowych przepisów współmałżonek nie będzie musiał występować o dokument.

 

Rozszerzona zostanie także lista krajów objętych łagodniejszą polityką migracyjną. Jak powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” wiceminister Paweł Chorąży, chodzi głównie o osoby z Wietnamu i Filipin, gdyż doświadczenie pokazuje, że dobrze integrują się z polskim społeczeństwem.

 

Tymczasem rząd jest zainteresowany nie tylko uzupełnieniem braków na rynku pracy, ale także zmniejszeniem konsekwencji wynikających z kryzysu demograficznego. Politycy chcą, aby obcokrajowcy nie tylko w Polsce pracowali, ale także zakładali rodziny.

 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” / gosc.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-06-04 11:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?Ważne jest pytanie: czy rząd ma prawo ? pod obcym, zewnętrznym naciskiem, bez wyraźnej zgody narodu ? podejmować decyzje, które z wysokim stopniem prawdopodobieństwa mogą mieć negatywny wpływ na nasze życie, naszą codzienność, nasze życie publiczne, przestrzeń publiczną, na naszą realną sferę wolności, wreszcie na nasze bezpieczeństwo[..] Nie ma takiego prawa ? ? powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. To było przed wyborami. Po wyborach słowo prezesa już jest nic nie warte. Narodu polskiego nie trzeba pytać. Należy go unicestwić. Taka to demokracja totalitarna i taki komunistyczny PoPiS.
ponad 1 rok temu / zdekomunizujmy władze
 
@Lobotom*: Nie martw się, nie będziesz musiał głosować. "Nasze władze" organizują, w sensie prowokują, wojnę USA z Rosją na obszarze obecnej Polski. Same mają przygotowane miejsca do ewakuacji poza nią. Nawet jeśli nikt nie pójdzie głosować podadzą nam wyniki "wyborów" zgodne z ich/okupantaów / przyszłymi potrzebami.
ponad 1 rok temu / rew
 
I tak rząd wprowadza nam multi-kulti tylnymi drzwiam. Tymczasem Czechy i Litwa wprowadzają ograniczenia dla Ukraińców, żeby nie obniżali stawek na rynku pracy i nie wypierali rodzimej luidności. Rząd warszawski, kolejny anty narodowy rząd robi wszystko, żeby Polaków wypchnąć za granicę i zrobić miejsce dla obcych kultur i religii. Zastanawiam sie dlaczego Kościół milczy.
ponad 1 rok temu / finka
 
Rany boskie ludzie powiedzcie mi na kogo glosowac bo wszyscy okazuja sie zdrajcami i marksistami.Partia ktora wygrala wybory na sprzeciwie wobec inwazji azjatow i afrykanow na Polske teraz wprowadza nam ta inwazje tylnymi drzwiami i to odrazu z laczeniem rodzin i zasilkamiz naszej pracy. Precz ze zdrajcami!!
ponad 1 rok temu / Lobotom*
 
Oczywiście to było pewne ze w krótkim czasie zaczną sprowadzać lmigrantow kto to widział żeby pracodawcy musieli płacić aż 13zl za godz pracy to powinno być tak jak było przecierz Polacy już całymi tabunami wracają z Angli czy z Niemiec do domu żeby tu zarobić 2000tys wiec trzeba ściągać ludzi z całego świata bo luz nawet za przepr Ukraińcy za te stawki nie chcą pracować pozdrawiam
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Brak mieszkań dla Polakow. Gdzie ten rzad zamierza umieścic tysiace imigrantów. Hotels robotnicze, getta,jakieś obozy?
ponad 1 rok temu / Kontra
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.