DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nauczyciele "walczą o swoje"? O jakie swoje? Co tam jest ich i im należne w tych wielkich podwyżkach których się domagają? Nauczyciele postawili się ponad wartościami i rozsądkiem, gdyż nie zmusza ich do tego żaden niedostatek, niczego nie muszą sobie odmawiać. Nie brak im niczego, poza umiarem, rozsądkiem i empatią wobec swoich wychowanków którzy przez nich tracą, bo oni chcą zyskać. Nauczyciele! Wasza chciwość to drugi spośród siedmiu grzechów głównych. Czas na nauczkę dla was, bo sami jesteście niedouczeni z takich wartości jak Bóg, Honor, Ojczyzna! Wstyd mi za was! I zapamiętajcie, że chciwy dwa razy traci. Na razie straciliście twarz, więc nawróćcie się, bo kiedy, jeśli nie w Wielkim Poście? Króluj nam Chryste!
11 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Do Aha Pan/Pani raczy żartować. Jestem zwolenniczką prywatyzacji szkolnictwa. Rozumiem, że nie każdy to popiera, więc byłoby dobrze wywalczyć przynajmniej uzależnienie zarobków nauczycieli od jakości kształcenia i oceny pracy nauczyciela przez rodziców i dyrektora, a także wprowadzić większe zróżnicowanie w sposobie nauczania, konieczna jest decantralizacja i odejscie od pruskiego modelu edukacji. Jak słyszę, że przyszły kucharz nie wie, jak zrobić konkretne danie, ale mówi dziwactwa w stylu obróbka brudna ogórka, bo tego od niego wymagają, to mi umysł paruje. O szkolnictwie wyższym też mogłabym sporo napisać. A wypada też wspomnieć o tym, że Polska jest zadłużona, zbiurokratyzowana i powinniśmy myśleć, jak sprawić, żeby kolejne pokolenia nie były biedakami, żeby pracę mieli nie tylko szczęściarze na etacie. Co mają do tego katecheci?
11 miesięcy temu / BP
 
Jesteście stronniczy i nastawieni przeciwko nauczycielom. Nie macie prawa ich obrażać i wyzywać od marksistów tylko dlatego, że walczą o swoje. Gdyby to byli katecheci to pewnie byście ich popierali... No ale oni przecież podwyżki juz dostali!
11 miesięcy temu / Aha
 
Nie ma socjalistycznego rozwiązania tego problemu. Socjalizm jest istotą tego problemu! Odrzucić socjalizm i przywrócić klasyczną, katolicką metodę nauczania. Od dzieciństwa do dziewiątego roku nauczanie domowe od dziesiątego roku nauczanie formalne w szkołach, matura i dalej. Rozwiązać prusacki model edukacji utrwalany w ministwerstwie edukacji a będzie o wiele bardziej konkurencyjnie. Dobrzy nauczyciele dostaną zapłacone za to co się im należy a marni za swoje.
11 miesięcy temu / Krzysiek
 
To postawienie wszystkiego na głowie! Nauczyciele są dla uczniów, a nie odwrotnie. Personel medyczny, który dla pieniędzy - tak, dla pieniędzy, bo czym jest podwyżka? - ryzykuje życie pacjentów powinien być natychmiast zwolniony. Nauczyciele, jeśli nawet mają prawo do strajku, to nie powinni mieć prawa do zbyt długiego strajku, bo ich wydumane prawo bardzo utrudnia życie innym. To społeczeństwo składa się na studia przyszłych nauczycieli i ich wypłatę, więc dlaczego nikt nie zapyta rodziców o zdanie? Nie ma żadnego powodu, aby dać podwyżki wszystkim nauczycielom; można je dać niektórym zgodnie z wolą rodziców i/lub dyrektorów. Warto też zauważyć, że w wielu miejscach znaleźliby się ludzie ze stosownym wykształceniem chcący pracować za to obecne wynagrodzenie! Oznacza to, że nauczyciele wcale źle nie zarabiają. Popieranie tego protestu to popieranie marksistowskiej walki klas w wersji mini. Nasz Pan radził celnikom i żołnierzom poprzestawać na swoim wynagrodzeniu
11 miesięcy temu / BP
 
@Aha, ciężką pracę? Płaci się za efekty pracy. Zamiatanie polega na pozbyciu się za pomocą miotły paprochów z podłogi a nie "sprzontoł, sprzontoł, ruszoł szczotkom". Głupi posyłałem dzieci do szkoły w nadziei, że się czegoś nauczą i... na całą szkołę jedna, JEDNA!, nauczycielka zasługiwała na zapłatę za swoją robotę. Stracony czas, stracone lata, stracone pieniądze. Teraz nadrabiają w nauczaniu domowym zaległości, przynajmniej nauczą się czegokolwiek pożytecznego, poza nakładaniem gumy na banana, sprzątaniem świata, "hałolinem", dniem nauczyciela, "sralentynkami", dniem wagarowicza i masą innych bzdur opartych o parszywą bolszewicką propagandę nachalnie obecną nawet w zadaniach matematycznych. Tfu! O buńczuczności wielu "uczoncych matołów" nie wspomnę. Od czasu reformy przeprowadzonej przez tego kulawego Dziada z laską z roku na rok jest tylko gorzej.
11 miesięcy temu / agricola
 
Czemu poparcie strajku to grzech? Czy walka o dobro własnych bliskich i swoją godność to grzech? Proszę pokazać któremu przykazaniu to przeczy. Jako chrześcijanie powinniśmy być solidarni z belframi w ich staraniach o godziwe wynagrodzenie za ich ciężką pracę
11 miesięcy temu / Aha
 
ZNP to jeszcze przedwojenna Sowiecka agentura, szczególnie podle aktywna w przedwojennym Grudziądzu. Już dawno to gniazdo bolszewii powinno zostać rozpędzone na cztery wiatry wraz z PZPR. Zlikwidować te agendy wrogiej propagandy i deprawacji z przyzwyczajenia zwane szkołami i po kłopocie. Dobrzy nauczyciele robotę znajdą, jest ich garstka. Sfrustrowane "Tłumoki" do łopaty lub gracy, chłopy potrzebują parobków.
11 miesięcy temu / agricola
 
Czy katolik może popierać strajk nauczycieli? Według mnie to grzech i to ciężki.
11 miesięcy temu / scsdcd
 
Najgorsza prawda jest lepsza niż najsłodsze kłamstwo, więc jutro... znów idziemy do pracy, żeby zarobić na siebie, nauczycieli i całą resztę budżetówki. Ja i moi koledzy w pracy pieniądze zarabiamy, budżetówka dostaje wynagrodzenie niezależnie od wyniku i jakości pracy i taka jest prawda. I tak denerwuje nas to niezależnie od tego jak bardzo "potrzebna" i "pożyteczna" jest ta "praca" budżetówki.
11 miesięcy temu / Sługa
 
@iskierka: Wiesz co mają w bibliotekach szkolnych? Książki o tolerancji, równości i braterstwie. O bohaterach insurekcyjnych, o wilkołakach i obowiązkowo Harry Pottera. Dla dziewczynek książki o miłości przygotowujące do życia seksualnego. Normalnych książek żadne dziecko nie chce czytać.
11 miesięcy temu / wiem
 
Całym sercem popieram strajk. Niech trwa jak najdłużej. Najlepiej do końca świata. Przynajmniej nie będą psuć dzieci.
11 miesięcy temu / Robert
 
PiS do PO, Ziobro do Broniarza : "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych", "Każda afera jest dobra gdy musimy przykryć rozbiór i likwidację Polski", "Stwórzmy wspólnie ogólnopolski problem , następnie z determinacją go rozwiązujmy tak długo, jak długo głupi goje nie zmęczą się krzykiem o uroszczeniach żydowskich, ACTA2, zakazie aborcji, gender, okradaniu ich w podatkach, nieistniejącej mowie nienawiści, proteście przeciw systemowym kłamstwom historycznym, wspólnej armii europejskiej, socjalizmowi, zadłużaniu ich prawnuków, likwidacji polskich firm, naszej przyjaźni z banderowcami, polityce multi-kulti i totalitarnemu nwo."
11 miesięcy temu / umowa?
 
Nie dawać im żadnych podwyżek. Wiecznie im mało. Mają tyle przywilejów w pracy, że już z tego dobrobytu chcieliby gwiazdki z Nieba. Czemu nie mowią publicznie ile zarabiają i ile pracują, a prawda jest taka, że pracują 16 do 18 godz. tygodniowo, mają wolne i płatne tak jakby byli w pracy: wakacje, ferie zimowe, Święta. Mogą sobie wziąć roczny urlop na podratowanie zdrowia, oczywiście płatny, tak jakby się było w pracy - kto dzisiaj ma tak dobrze jak Oni? Niech idą do Biedronki i stoją na kasie cały dzień, rozkładają towary i zarobią 1600 zł na rękę na cały etat na miesiąć i zobaczymy wtedy kto jest tu poszkodowany. Oto co ludzie piszą na forach: "A czy pracownik na kasie w tesco pracuje 16 godz tygodniowo i ma prawie 3 miesiące urlopu pełno płatnego w roku,co to za porównanie? Moja szwagierka jest nauczycielem dyplomowanym i zarabia ponad 4 tyś zł,a jej córka uczy od 2 lat i ma 2900 na ręke za 16 godz tygodniowo."
11 miesięcy temu / Ireneusz
 
Nie ma już nauczycieli z powołania , jeśli NIE POTRAFILI wyrazić PUBLICZNIE swojego SPRZECIWU przeciwko programom LGBTQ wprowadzanym do szkół. Myślą tylko o pieniądzach a nie dobru dzieci. Dlatego Rząd nie powinien uginać się pod presją lewackich związków i spełniać żądania pojedynczych grup zawodowych przy równoczesnej realizacji dużych programów obejmujących całe społeczeństwo. Ostatnio p. Daniel Pasent na Tok- FM, biadoląc na kulturą rodaków i dolą nauczycieli zaproponował aby na czas strajku dzieci zaprowadzić do biblioteki i zachęcić do czytania. Bardzo dobry pomysł.
11 miesięcy temu / iskierka
 
Na portalu Sommera czytamy : "Dziś zaczął się strajk nauczycieli, nakręcany przez ZNP, któremu przewodniczy Sławomir Broniarz. Nauczyciele z Warszawy mogli mieć już podwyżki, jednak to zostało zablokowane przez ZNP ? tak przynajmniej twierdził pod koniec stycznia Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził w Polsat News, mówiąc o podwyżkach, że ?mieliśmy wprowadzić je już od tego miesiąca, jednak związek nauczycielstwa polskiego poprosił nas o chwilę zwłoki?." --- Czerwony komunista prowokator Broniarz powinien już siedzieć w ciupie.
11 miesięcy temu / mzd
 
Nauczyciele mało nie zarabiają jak na Polskie standardy i wyróżniają nie najdłuższym wypoczynkiem w ciągu roku spośród wszystkich grup społecznych. Teraz bardziej chcą mieć, niż być. Zapomnieli, że inteligencja to wzór dobrych cnót i wartości których tym rebeliantom brak. Nauczycieli oceni teraz społeczeństwo i stracą resztki szacunku. Właśnie dla tego, należy usunąć dyscyplinarnie nawet 10% rebeliantów spośród tych którzy nie nadają się na wzór, dla swoich wychowanków. Oczyszczenie jest niezbędne, bo inaczej dojdzie do gangreny. A jeszcze teraz Wielki Post i jaki oni dają przykład do nawrócenia i pokuty? To chyba największy skandal w powojennej katolickiej Polsce. Dlatego bez Krucjaty Różańcowej za odnowę moralną w Ojczyźnie, się nie obejdzie. Króluj nam Chryste!
11 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Na miejscu rządu ostudziłbym teraz stosunki z nauczycielami. Skoro ich wymagania stały się niebotyczne to trzeba przeczekać ich, moim zdaniem, skrajnie roszczeniową postawę. Chcą strajkować? A niech strajkują ile chcą, tydzień dwa, trzy...zobaczymy komu się to znudzi i kto poza dziećmi oczywiście, straci najwięcej. Zarobki średniej klasy nauczycieli powinny kształtować się na poziomie średniej krajowej. To wystarczy.
11 miesięcy temu / magis
 
@anna Przepraszam za określenie ale Twoja wypowiedź pachnie mi po prostu pisowską manipulacją. Rząd i jego media znalazł wroga- są nim lgbt, 'dziwaczne programy nauczania'. Włożyliśmy to sobie naszych głów, że teraz należy nam myśleć- ho ho co to będzie jeśli Pis nie zdobędzie władzy. Ale wcale jakoś nikomu nie przeszkadza, że żyjemy w kraju, który po raz wtóry robi 'łaskę' amerykanom, że grozi nam zabieranie majątków w myśl ustawy 447. I z tym mamy się czuć dobrze, i z tym mamy żyć. A na szacunek zasługuje absolutnie każdy. Nawet najgorszy wróg. Taka jest nasza Wiara.
11 miesięcy temu / marcin
 
@banita. Kto wg Ciebie może strajkować biorąc zakładników: kierowcy autobusów, piloci, budowlańcy, bankowcy, może jeszcze inni, skoro lekarze i nauczyciele nie? Niestety wszyscy strajkujący biorą zakładników nie godząc w tych, przeciwko którym strajkują. Rządowi nic się nie dzieje w razie blokady autostrady albo lekcji w szkole czy operacji w szpitalu. Do tej pory nikt nie zablokował wypłaty wynagrodzeń dla ministrów czy posłów, a to może by zaczęło skuteczniej rozwiązywać problemy społeczne. Może ustawowo ustalić, że minister zarabia najniższą pensję w swoim resorcie - dążyłby wtedy do jej podniesienia we własnym interesie.
11 miesięcy temu / Hanka
 
Ludzie, którzy nie widzą problemu w niszczeniu naszych dzieci poprzez promocję LGBT i dziwaczne programy nauczania Ale widzą problem w zasobności własnego portfela Nie zasługują nawet na odrobinę szacunku!!!
11 miesięcy temu / Anna
 
Ten strajk nauczycieli to uderzenie w Polskie dzieci i młodzież metodą przywiązywania ich na tarcze do walki, tak robili wandale i najpodlejsi z podłych. Która grupa zawodowa na świecie domagała się kiedykolwiek tak gigantycznej podwyżki? Lewactwo w Polsce zaczyna czuć się jak okupanci faszystowscy w Polsce. Czy to nie jest wystarczająco widoczne dla porządnych Polaków, uczciwie pracujących i budujących Ojczyznę? Na lewaków trzeba twardej ręki i bata. Żadnych kompromisów, ze złem się nie paktuje, tak jak nie paktuje się z terrorystami. Króluj nam Chryste!
11 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Ciekawi mnie tylko dlaczego Pan Broniarz nie wstrzynał strajku za czasów PO, kiedy to szanowny waćpan Tusk oświadczył że pieniędzy dla nauczycieli nie ma i kropka!! Nasz kraj jest rozwalany od środka i to skutecznie i niech w końcu Polacy otworzą oczy, że nie jesteśmy żadnym bastionem!! Polegniemy tak samo jak zachód. P.s. Drodzy Rodzice, współczuję Wam!
11 miesięcy temu / Ann
 
Wysłała Platforma i PSL 6 latków do szkoły dziś 3-klasistów, to i teraz zatrzyma uczniów na drugi rok w tej samej klasie!
11 miesięcy temu / ...
 
@Marcin: lepsza była zielona wyspa tuska i zamrożone płace. Też chciałbym pracować jak nauczyciele po 16 godzinek tyg mieć wolne we wszystkie święta, 2 miechy wakacji, wycieczki w góry no i extra kase z korków. Taki mały oświatowy jednoosobowy Biznesik. Może po prostu wydało się w końcu, że tu wcale nie chodzi o nasze dzieci.
11 miesięcy temu / Robus
 
Do Marcin: Kto podburzony przez faryzeuszy,"uczonych w piśmie" wołał ukrzyżuj go, ukrzyżuj go mimo, ze Piłat nie widział w nim winy? Pomimo,że Jezus nauczał, uzdrawiał, rozmnażał chleb i ryby...to,ten poziom w ludzie pozostał. Ten poziom ludu nie był w stanie obronić ani siebie, ani Jezusa, ani głoszonych przez Niego wartości. Kto zagroził Piłatowi" Jeżeli go nie wydasz nie jesteś przyjacielem Cezara" i była to niemal z każdej strony grożba donosu do Rzymu na Piłata? Strajki nauczycieli? Najlepsi dbający w oparciu o BÓG, HONOR, OJCZYZNA byli pod poprzednią władzą wyrzucani z pracy. Urzędnicy skarbowi nie mogą dorabiać, dynamiczność przepisów podatkowych pod Po/PSl była/jest zawrotna a pensję z wysługa niemal 40.letnia netto wynosiły często poniżej 2.500zł. Nie mają tyle wolnego co nauczyciele, nie pracują 3 dni w tygodniu jak wielu nauczycieli.
11 miesięcy temu / Michał
 
Nie tylko nauczyciele marnie zarabiają. Porozumienia by nie było nawet gdyby rząd zgodził się na wyśrubowane w dużej części warunki. Ten protest - strajk to to samo co niedawny z niepełnosprawnymi zwykła POlityczna ustawka przedwyborcza. Najgorsze jest to że tak wielu ludzi w tym nauczycieli za zakładników bierze osoby niepełnosprawne i dzieci. Żywe tarcze współczesnej wojny - walki po niemiecku - dzieci przywiązane do machin wojennych. Jeżeli teraz rząd ustąpi chociaż o odrobinę niech lepiej od razu odda PO władzę bo o to w tym chodzi. Nie można za zakładników jako żywe tarcze brać dzieci jak lekarze nie mogą w szpitalach zostawić chorych by umierali tylko po to by lekarze uzyskali swe roszczenia. Są zawody, które zwyczajnie nie mogą pewnych rzeczy robić. Ale czego się spodziewać jeśli zniszczono wolność sumienia i mamy co mamy. I co z ludźmi równie wykształconymi zarabiającymi tyle samo albo mniej niż ci co dzieci wzięli za zakładników.
11 miesięcy temu / banita
 
Zarobki mają takie, że nie jeden może tylko pomarzyć, przywileje, że ho, ho - wolne ferie, Święta, 2 miesiące wakacji, oczywiście wszystko płatne. Pracują na pół etatu w Szkołach 20 godz. tygodniowo, a mają płacone jak za cały etat i jeszcze im źle i jeszcze więcej kasy by chcieli. Ludzie już dzisiaj nie znają umiaru. Budowlaniec na budowie, że tak się brzydko wyrażę "rypie" od rana do wieczora, w zimnie, w upale, w deszczu, śniegu, zarobi 2 tys zł, a ci mają luksus i jeszcze im mało. Pazerność i chciwość ludzi nie zna granic.
11 miesięcy temu / Romuald
 
W głowach im się poprzewracało. Mają juz tyle przywilejów i ulg jako nauczyciele, że niejeden marzy by mieć taką pracę. Wolne Święta, ferie, 2 miesiące wakacji - oczywiście wszystko płatne. Ba, co najważniejsze żaden z nich głośno nie powie, że nauczyciele w Szkołach pracują tylko 20 godzin tygodniowo, to jest pół etatu, a pensje mają płacone jak za cały etat. Drugie pół etatu pracują w domu, sprawdzając klasówki. Każdy chyba marzy żeby mieć takie przywileje w pracy. Wiem, co mówię, bo moja świętej pamięci mama, zmarła nie aż tak dawno, była Nauczycielką Biologii w Liceum. Sam chciałbym mieć taką pracę.
11 miesięcy temu / Teodor
 
Niech domagają się podwyżek. Jeśli muszą. Ale robienie z Dzieci zakładników, to mało inteligentne zachowanie.
11 miesięcy temu / Rodzic
 
Przy tej ilości propagandy sukcesu jak można się w ogóle dziwić, że nauczyciele upomnieli się o swoje. Problem pojawił się, gdy pisowscy specjaliści od PR-u uznali, że nie jest to najbardziej właściwy target do inwestowania przez rząd pieniędzy w perspektywie nadchodzących wyborów. Znów Polacy zostali podzieleni. Na tych cennych dla rządu jak rolnicy, policjanci i wojskowi i na tych cennych inaczej. Pamiętam jak pani Szydło odnosiła się do młodych lekarzy przecież nie tak dawno temu. Jak Kurski napuszczał społeczeństwo, co wieczór. Teraz mija 2 i pół roku. I znów ta sama śpiewka. Wtedy lekarze byli siłą polityczną wrogą pisowi, teraz są nią nauczyciele. Ale oczywiście ci wybrani. Bo ci z Solidarności to przecież bez zarzutu i nieskazitelni są. Pis jest po prostu niegodziwy. Gdyby żył Lepper powinien wstać i powiedzieć, że Szydło musi odejść.
11 miesięcy temu / marcin
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.