DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Rząd narodowy czy rząd państwowej jedności? W Izraelu zakończyły się przedterminowe wybory

Rząd narodowy czy rząd państwowej jedności? W Izraelu zakończyły się przedterminowe wybory
Fot. DDP/Forum

Wiele wskazuje, że wyborcza zawierucha w Izraelu będzie trwać nadal. Świadczą o tym wyniki sondaży exit polls, jakie zostały ogłoszone po wtorkowym głosowaniu. Według nich Likud – partia premiera Binjamina Netanjahu – otrzyma w 120-osobowym Knesecie od 30 do 33 miejsc. Z kolei Niebiesko-Biali mogą liczyć na 32-34 miejsca.

 

Wyniki Likudu i Niebiesko-Białych potwierdzają przedwyborcze analizy, z których wynika, że żadna z tych sił nie będzie w stanie stworzyć rządu nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael Awigdora Liebermana, która – według sondaży – ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie.

 

Netanjahu w przemówieniu wygłoszonym przed niewielką grupą zwolenników w Tel Awiwie nie ogłosił – jak zauważyli komentatorzy – swojego zwycięstwa, ale też nie przyznał się do porażki. Stwierdził jedynie, że będzie oczekiwać ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów. Podkreślił jednak, że nie pozwoli na sformowanie nowego rządu z udziałem reprezentantów ludności arabskiej.

 

Z kolei przywódca centrolewicowej koalicji Niebiesko-Białych, były szef sztabu generalnego izraelskich sił zbrojnych Beni Ganc, opowiedział się za utworzeniem „rządu jedności”. W odróżnieniu od Netanjahu kładł on nacisk na „pojednanie i porozumienie”.

 

Według przewidywań Likud, by stworzyć nielewicowy koalicyjny rząd, może liczyć na poparcie około 55 członków nowego Knesetu, zaś w staraniach o sformowanie rządu centrowo-lewicowego Niebiesko-Biali mogą liczyć na głosy nie więcej niż 59 deputowanych. W sytuacji, kiedy wymagana większość wynosi 61 głosów, partia Liebermana odegra rolę „języczka u wagi”.

 

 

Źródło: rmf24.pl / interia.pl / TVP Info

TK

  

  


DATA: 2019-09-18 08:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie udały się wybory
8 miesięcy temu / fhgf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.