DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Rząd mobilizuje listonoszy. Mają być remedium na brytyjskie problemy z samotnością

Rząd mobilizuje listonoszy. Mają być remedium na brytyjskie problemy z samotnością
fot. pixabay.com
#SAMOTNOŚĆ    #WIELKA BRYTANIA    #RZĄD    #THERESA MAY    #SYSTEM    #ROZWIĄZANIA    #RODZINA    #UK    #LONDYN    #LISTONOSZE    #PROBLEM

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May pragnie w sposób systemowy zwalczyć problem samotności i wykluczenia społecznego dotykający coraz większej liczby Brytyjczyków. Nowe obowiązki otrzymają lekarze rodzinni, organizacje pozarządowe oraz… listonosze.

 

Samotność to już prawdziwa plaga w brytyjskim społeczeństwie. Trzy czwarte lekarzy codziennie spotyka nawet do pięciu pacjentów narzekających na samotność. Na ten problem skarży się 20 proc. Brytyjczyków. Aż 200 tys. osób w podeszłym wieku podaje, że przez miesiąc nie rozmawiało z żadnym z krewnych. Powyższe dane podaje brytyjska służba zdrowia (NHS).

 

Kampania na Rzecz Zwalczania Samotności (ang. Campaign to end loneliness) podaje, że samotność jest przyczyną wielu chorób psychicznych i fizycznych. Przebywanie w samotności jest tak samo szkodliwe dla zdrowia, jak wypalenie 15 papierosów dziennie, oraz jest znacznie gorsze niż problemy związane z otyłością i brakiem aktywności fizycznej.

 

Rząd opublikował 84-stroncowy dokument zawierający strategię walki z samotnością. Do jej zwalczania zaangażowani będą odpowiednio przeszkoleni lekarze pierwszego kontaktu, którzy oprócz tradycyjnych form pomocy (przeprowadzanie badań, zapisywanie leków) będą oferować porady dotyczące np. zaangażowania w wolontariat czy działalność społeczną.

 

Dodatkowo, rząd planuje zwiększyć współpracę  z najważniejszymi dostawcami pocztowymi. Listonosze będą zobowiązani do zwiększenia liczby interakcji z osobami cierpiącymi na samotność. Na cel zwalczania samotności rząd planuje przeznaczyć ponad 1,8 mln funtów w ramach współpracy z organizacjami społecznymi.

 

Od 2020 r. nauczanie dotyczące problemu samotności obowiązywać będzie w szkołach pierwszego i drugiego stopnia. Do walki z tym problemem brytyjski rząd chce włączyć przedstawicieli biznesu, świata nauki i kultury, sportu czy samorządów lokalnych.   

 

Warto zastanowić się, dlaczego brytyjski rząd nie chce prowadzić walki z samotnością poprzez wspieranie polityki prorodzinnej. Dużo bardziej skuteczne wydaje się przecież promowanie wartości rodzinnych niż zmuszanie listonoszów do sztucznej rozmowy wynikającej z obowiązku służbowego.    

 

Źródło: tvp.info / campaigntoendloneliness.org

PR

 

 


DATA: 2018-10-16 15:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No właśnie udowodniłeś że bredzisz, bo Prawo Boże obowiązuje każdego człowieka, także ciebie. Ale wiadomo że bredzić nie przestaniesz, zgadza się? :)
4 miesiące temu / do ollek
 
Nie obowiązuje mnie to prawo w żadnej mierze. Przestań bredzić, wiadomo,że i tak nie przestaniesz.
4 miesiące temu / ollek
 
Napiszę analogicznie: Prawo Boże obowiązuje cię w całości i za to że je łamiesz zostaniesz ukarany. I teraz albo się z tym zgodzisz, albo nie zgadzając się skompromitujesz sam siebie, bo udowodnisz że napisałeś głupotę w zdaniu: "Prawo świeckie obowiązuje Cię w CAŁOŚCI i jeśli je złamiesz, będziesz ukarany" :) No i, będąc nikim, proponować to sobie możesz do woli. Ulżyło ci chociaż? :)
4 miesiące temu / do ollek
 
Prawo świeckie obowiązuje Cię w CAŁOŚCI i jeśli je złamiesz, będziesz ukarany. Dodatkowo proponuję zaostrzenie kar za łamanie prawa pod wpływem religii, na przykład kara 10 lat pozbawienia wolności za noszenie burki, kara 20 lat za publiczne modły odprawianie przez muzułmanów. Podobnie z żydami, chrześcijanami czy buddystami.
4 miesiące temu / ollek
 
Cierpliwie powtarzam: nie złamałbym wszystkich przepisów prawa świeckiego, a tylko tę część prawa świeckiego której przestrzeganie wymusiłoby na mnie działania sprzeczne z Prawem Bożym. I to właśnie logicznie wynika z zasady "dura lex sed lex" odniesionej do najważniejszego prawa, czyli Prawa Bożego, które muszę przestrzegać :)
5 miesięcy temu / do ollek
 
Czyli jednak złamałbyś to prawo. Dura lex,sed lex, więc musisz prawa przestrzegać.
5 miesięcy temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.