DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Rząd Francji odwołał się od wyroku ratującego życie Vincenta Lamberta

Rząd Francji odwołał się od wyroku ratującego życie Vincenta Lamberta
Fot. You Tube

Rząd w Paryżu uważa, że nie musi stosować się do wyroku stołecznego sądu i czekać na orzeczenie Komitetu Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ w sprawie Vincenta Lamberta. Mężczyzna upośledzony po wypadku, leży w szpitalu w stanie minimalnej świadomości, lecz reaguje na bodźce z zewnątrz. Skazany przez własne państwo na śmierć przez zagłodzenie, korzysta obecnie z pożywienia i płynów dzięki korzystnemu werdyktowi sądu.

 

Liczący sobie dziś 42 lata mężczyzna w 2008 roku uległ wypadkowi na motocyklu i doznał porażenia wszystkich kończyn. Nie jest sztucznie podtrzymywany przy życiu, lecz musi mieć podawane pożywienie i napoje. Od lat szpital w Reims oraz żona pacjenta zabiegają o wstrzymanie dokarmiania Lamberta, czyli w praktyce zagłodzenie go. Przeciwni temu są rodzice, którzy podkreślają, że ich syn słyszy i rozumie to, co się dzieje wokół niego.

 

Wydawało się, że los mężczyzny jest przesądzony po tym jak szpital uzyskał zgodę na zaprzestanie karmienia. Okrutna procedura została rozpoczęta 20 maja. Desperacka interwencja prawników doprowadziła jednak do zablokowania przez sąd w Paryżu egzekucji. Wyrok zobowiązał władze do natychmiastowego przywrócenia odżywiania i poczekania na rozstrzygnięcie Komitetu Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ.

 

Jak poinformował Reuters, rząd złożył odwołanie od werdyktu sądu do Sądu Kasacyjnego.

 

Źródło: rp.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-05-31 21:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Taki człowiek kosztuje państwo dziesiątki jeśli nie setki tysięcy euro rocznie. Taniej jest zabić aniżeli utrzywać przy życiu kogoś kto finansowo obciąża rząd i nie jest w stanie przysłużyć się państwu. Tu rozchodzi się tylko o pieniądze a nie o wartość życia. Każde życie jest bezcenne. Pracuję w szpitalu i wiem, że chociaż ci ludzie nie mogą mówić, ani samodzielnie zjeść to jednak mają swój własny życiorys, emocje, a przede wszystkim wartość nieskończoną w oczach Boga. Może mają nawet świadomość i zmysły nie są uszkodzone a są "tylko" a raczej "aż" sparaliżowani. Dlatego człowiek nie ma prawa decydować o czyjejś śmierci. Państwo, które zabija swoich obywateli czy to narodzonych czy też w łonie matki i wspiera LGBT jest skazane na zagładę.
ponad 1 rok temu / a
 
Żona chce zostać wesołą wdówką coś na miarę Adamowiczowej?
ponad 1 rok temu / matkaPolka
 
Cały aparat państwowy przeciwko jednemu niepełnosprawnemu człowiekowi.Boże błogosław tego chorego człowieka i nie pozwól, żeby te sępy nad jego łózkiem zwyciężyły.
ponad 1 rok temu / gość
 
biora wzor z niemcow morderstwa ojca M.Kolbe przeciez makron to slugus merkelowej carycy tuskowcy tez
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
Biedny facet, chcą go zagłodzić, to jest humanitarne? Nie ma litości nad dziećmi poczętymi oraz ciężko chorymi ludźmi.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Święty Maksymilianie , przez ręce Niepokalanej błagam Twojego wstawiennictwa przed Jezusem Miłosiernym za tym bezbronnym człowiekiem
ponad 1 rok temu / Hanna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.