DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 13  >   SPOŁECZEŃSTWO

Roman Motoła

Rząd chce nam zabrać dzieci!


Notoryczna praktyka ukazywania w dominujących mediach środowiska rodzinnego jako siedliska patologii, skrupulatne nagłaśnianie wszelkich przejawów faktycznej bądź rzekomej „przemocy domowej” okazały się długim preludium do zuchwałego zamachu na tradycyjny porządek społeczny. Zamach ten dojdzie do skutku, gdy przefarbowanym na socjaldemokratów i liberałów eurosocjalistom uda się wprowadzić nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Pod chwalebnie brzmiącymi komunałami o zapobieganiu patologiom kryje się w niej bowiem leninowska myśl: Dajcie mi pierwsze lata dziecka, a będzie ono moje na zawsze.

W postaci zmienionych przepisów ustawy, państwo da do ręki omnipotentnym urzędnikom pełnię władzy nad rodziną, nie oglądając się już na zbędne ceregiele w rodzaju orzeczeń sądowych. To niezwykle groźny precedens. Dotychczas bez orzeczenia Temidy okresowo odebrać dzieci rodzicom mogli wyłącznie kuratorzy sądowi bądź funkcjonariusze policji, ale wyłącznie wtedy, gdy istniało bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia nieletnich. Teraz dokonać będzie się to mogło na mocy decyzji jednego pracownika socjalnego, którego werdykt dopiero zatwierdzi bądź zaneguje (po jakim czasie?) wymiar sprawiedliwości.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

„Skandal pedofilski”, jak media głównego nurtu określają nadużycia seksualne duchownych względem nieletnich i kleryków, niewątpliwie czyni wielkie spustoszenie i rozzuchwala antagonistów Kościoła do przeprowadzania bezpardonowego ataku praktycznie na wszystkich katolików. Stolica Apostolska zaproponowała środki naprawcze, wydając nowe normy prawne. Przygotowuje też przewodnik, który ma być gotowy do końca tego roku.

 
 

Chociaż już w poprzedniej kadencji Sejmu część posłów Platformy Obywatelskiej głosowała za wprowadzeniem w Polsce związków partnerskich, to przez długi czas formacja ta nie przywiązywała większej wagi do postulatów środowisk homoseksualnych. Teraz sytuacja uległa zmianie, a partia Schetyny zdaje się nie znać umiaru w skręcaniu w lewo. Maski opadły, a PO coraz mocniej zbliża się do lewicowego fundamentalizmu. Zaskakujące słowa wypowiedział ponadto rzecznik PSL.

 

W Chojnicach (woj. pomorskie) burmistrz zdecydował, że miasto nie będzie finansować koncertu satanistycznej grupy Vader, który z tego powodu został odwołany. Włodarz miasta uzasadniając swoją decyzję podczas konferencji prasowej pokazał okładkę jednej z płyt grupy, na której księdzu przecina się gardło.

 

We wtorek prezydent Brazylii Jair Bolsonaro i biskup Fernando Areas Rifan poświęcili Brazylię Matce Bożej. W uroczystościach uczestniczyły osoby konsekrowane i politycy wysokiego szczebla. 

 

„Rodzice kadeta Petera Zhu, który zginął w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku narciarskim, uzyskali od sądu zgodę na wykorzystanie zamrożonych plemników syna do spłodzenia jego dziecka”, informuje serwis rp.pl. Decyzję w tej sprawie wydał Sąd Najwyższy w Nowym Jorku.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.