DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Rząd będzie finansował procedurę produkcji dzieci z probówki

Rząd będzie finansował procedurę produkcji dzieci z probówki
fot.REUTERS/Laurent Dubrule

Donald Tusk zapowiedział, że w ramach programu zdrowotnego Ministerstwa Zdrowia procedura sztucznego zapłodnienia będzie finansowana ze środków publicznych. Premier zapowiedział, że w ciągu trzech lat mogłoby się poddać tej technice 15 tysięcy par.

 

Zgodnie z przekazanymi przez premiera informacjami program dotyczący in vitro ma trwać trzy lata. Na razie finansowanie dotyczyłoby samej procedury produkcji dzieci z probówki.  Od 2014 roku obejmie także środki farmaceutycznych, głównie hormonów, które kobiety muszą przyjmować, by móc poddać się sztucznemu zapłodnieniu.

 

Górna granica wieku kobiet będzie wynosić 40 lat. Będą mogły z niego korzystać nie tylko małżeństwa, ale wszystkie pary, które udokumentują, że od roku bezskutecznie starają się o dziecko. Finansowane mają być trzy próby sztucznego zapłodnienia.

 

Donald Tusk oszacował, że koszty wyniosą 100 milionów złotych rocznie. Program nie będzie wymagał rozstrzygnięcia ustawowego, nie będzie rozporządzeniem.

 

Źrodło: TVP Info

luk


DATA: 2012-10-22 17:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Błagam was... Co to za pytanie: "na co rządowi dzieci z probówki?"... No rządowi na nic, dzieci nie są dla rządu, tylko dla ludzi. Nie wiem, czy zwróciliście państwo uwagę, na ujemny przyrost naturalny w Polsce, który pogłębiając się może być przyczyną katastrofy. Ujemny, bo wiele par boryka się z niepłodnością, chorobą, na którą najbardziej skuteczną metodą leczenia jest in vitro. (Błagam, nie wyjeżdżajcie mi z naprotechnologią, dobrze wiecie, że to totalna bzdura jest. Naprotechnologia to inaczej obserwacja śluzu, czyli po prostu dokładne badanie cyklu itp. No świetnie to działa, jak ktoś ma problemy z wyliczeniem dni płodnych, ale jak kobieta ma niedrożne jajowody, np. z powody wielokrotnie przebytych w młodości infekcji, czy coś, to JEDYNYM ratunkiem jest in vitro. A jak możecie mówić, że in vitro nie leczy? No leczy, jest choroba- niepłodność, są objawy- niemożność posiadania dzieci, jest leczenie- in vitro i jest skutek- szczęśliwe, normalne dzieciaki.
ponad 7 lat temu / Jestem za in vitro
 
Ludzie, ogarnijcie sie, postawcie sie na miejscu tych, którzy nie mogą mieć dzieci naturalnymi metodami, brakuje pieniędzy nie tylko na szpitale i inne rzeczy, ale bezpłodność to choroba każda jak inne, na leczenie chorych na hiv wydaje sie miliony, wiec dlaczego nie wspomóc chorych na bezpłodność? Narodzie z ciemnogrodu obudz sie!!!
ponad 8 lat temu / In vitroo
 
@banita... masz rację ... z naszych podatków opłacać będziemy coś z czego skorzystają "inni" ( np. niewierzący )... ale z drugiej strony z podatków między innymi tych " innych" korzysta nasz kościół - na wielu płaszczyznach.... tak to już jest..
ponad 8 lat temu / 1234
 
...ale po co kopię kruszyć... przecież 80% rodzin katolickich jest przeciw aborcji... więc z tej metody nie będą korzystać... a niewierzący ... no cóż..
ponad 8 lat temu / faktor
 
Czy Pan Tusk pamięta, że i on stanie przed Bogiem?
ponad 8 lat temu / some1
 
brakuje pieniędzy na szpitale np. Dziecięcy w Warszawie, brakuje pieniędzy na leki, kolejki do lekarzy się wydłużają...a oni chcą refundowac in vitro? I aż 100 mln złotych rocznie?
ponad 8 lat temu / gosia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.