DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Rząd Angeli Merkel wisi na włosku. Czy uda się znaleźć porozumienie w sprawie imigrantów?

Rząd Angeli Merkel wisi na włosku. Czy uda się znaleźć porozumienie w sprawie imigrantów?
fot. REUTERS/Axel Schmidt/FORUM

Jeśli szczyt UE nie przyniesie rozwiązania w sprawie imigracji, CSU zacznie zawracać więcej migrantów na granicy mimo argumentu kanclerz Angeli Merkel, że decyzja w tej sprawie należy do niej – powiedział w rozmowie z dziennikiem „Sueddeutsche Zeitung” Horst Seehofer przewodniczący CSU i szef MSW. Słowa te nie pozostawiają złudzeń – przyszłość niemieckiego rządu wisi na włosku.

 

Seehofer stanowczo odpowiedział słowa Angeli Merkel sprzed kilku dni. Kanclerz Niemiec powiedziała, że ostateczna decyzja w sprawie polityki migracyjnej prowadzonej przez Berlin należy do niej. Dała tym samym do zrozumienia, że nie zgadza się ze stanowiskiem CSU – wieloletniego koalicjanta CDU – w sprawie „zawracania imigrantów na niemieckiej granicy”.

 

W urzędzie kanclerskim zrobiono z igły widły. To niespotykane, by grozić przewodniczącemu partii koalicyjnej CSU kompetencją ustalania ogólnych założeń polityki. Nie pozwolimy sobie na to – powiedział Seehofer. Dodał, że jego zdaniem słusznym jest podejmowanie prób rozwiązania kwestii imigracji na poziomie europejskim. Zastrzegł jednak: „jeśli do czasu szczytu UE (28-29 czerwca) nie będzie żadnego rozporządzenia, zlecę rozpoczęcie zawracania (imigrantów) na granicy”. Zapytany, co się wówczas stanie, odparł jak gdyby nigdy nic: „Wtedy zrobi się trudno”.

 

Moje stanowisko jest klarowne: jeśli szczyt UE nie przyniesie skutecznych rozwiązań, to migranci, którzy zarejestrowali się już w innym kraju unijnym, będą odsyłani – podkreślił Seehofer.

 

Czy „niezatapialna” Angela Merkel i jej rząd przetrwa również ten kryzys?

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 47. Imigranci - piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana


DATA: 2018-07-23 16:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Niemczech zintegrowało sie juz około 250 000 emigrantów,to znaczy juz pracują,płacą podatki.Za pare lat bedzie ich jeszcze raz tyle a reszta otrzyma bilet powrotny do domu.Polacy nie powinni zazdrościć p Merkel,przecież jest już w PolscewiecejUkraincow i Chińczyków oraz innych Moslemów niż w Niemczech.
8 miesięcy temu / Panna
 
Wpadła jej mucha do oka. Wyleci drugim.
8 miesięcy temu / Okulista
 
komu w Polsce zależy na silnych Niemczech??? Powinniśmy suto wspierać ruchy separatystyczne w Niemczech np. Bawarii itp. Silne Niemcy i silna Rosja nigdy nie były i nie będą nam na rękę!
8 miesięcy temu / pytanie
 
Już jest po ptakach!!!! Emigranci to wielki business!!!! Przemyt nachodźców daje wymierne korzyści wszystkim zainteresowanym! W dodatku można oczekiwać ich buntu, ze np. członkowie ich rodzin nie będą wpuszczeni do EU!!!! Poza tym za każdego nachodźcę rząd państwa, który go przyjmie dostaje z ONZ-tu kasę na niego z czego może ze 30% idzie na tego nachodźcę a resztę pożera administracja i "businessmen"!!!! ;) I sie interesik kreci a zapłacą za to podatnicy!!! ;)
8 miesięcy temu / XYZ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.