DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Rysa na polsko-izraelskiej przyjaźni? MSZ krytykuje żydowską ekspansję w Palestynie

Rysa na polsko-izraelskiej przyjaźni? MSZ krytykuje żydowską ekspansję w Palestynie
Minister Witold Waszczykowski (zdjęcie ilustracyjne). Fot.Simona Supino/Forum

Dobre relacje łączące – przynajmniej formalnie – Polskę oraz Izrael, mogą już wkrótce odejść na śmietnik historii. Nasz resort dyplomacji postanowił zabrać głos w sprawie budowania przez Żydów osiedli na terenach palestyńskich. Temat jest dla Izraela bardzo istotny i brak poparcia dla powstania osiedli na Zachodnim Brzegu Jordanu spowodował ochłodzenie relacji między Tel-Awiwem a Waszyngtonem.

 

Żydowskie osadnictwo w Palestynie budzi zastrzeżenia społeczności międzynarodowej. 23 grudnia Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję w tej sprawie. W dokumencie potępiono działania Izraela, a Amerykanie pierwszy raz od roku 1979 nie skorzystali z prawa veta, ale wstrzymali się od głosu. W relacjach amerykańsko-żydowskich powiało chłodem.

 

Dyplomaci z wielu krajów popierają tak zwane rozwiązanie dwupaństwowe, zakładające powstanie niepodległego państwa palestyńskiego obok żydowskiego Izraela. W tym tonie pobrzmiewa również komunikat polskiego MSZ z wtorku 14 lutego.

 

„Polska utrzymując przyjazne kontakty z Izraelem, z zatroskaniem przyjęła informację o przegłosowaniu przez Kneset [izraelski parlament-red.] ustawy regulującej status osiedli wybudowanych na prywatnej ziemi palestyńskiej na Zachodnim Brzegu oraz ostatnie decyzje władz Izraela o budowie ponad 6 tys. nowych jednostek mieszkalnych” – czytamy w komunikacie polskiego resortu dyplomacji.

 

„Działania te kontrastują z oczekiwaniami społeczności międzynarodowej w zakresie kreowania warunków do wznowienia procesu pokojowego, odbudowy wzajemnego zaufania, konstruktywnej polityki oraz rzeczywistej woli  stron do zakończenia konfliktu” – dodają w tekście pracownicy MSZ zaznaczając, że rozwój żydowskiego osadnictwa narusza zasady współżycia międzynarodowego, w tym zasadę unikania działań jednostronnych. Polska dyplomacja stwierdza, że tematyka osiedli powinna zostać podjęta w bezpośrednich rozmowach między stronami. Działania jednostronne szkodzą realizacji wizji dwóch państw.

 

„Polska apeluje do obu stron konfliktu, aby poprzez swoją politykę oraz podejmowane działania potwierdziły, że ich strategicznym celem nadal pozostaje osiągnięcie trwałego i sprawiedliwego pokoju na Bliskim Wschodzie oraz istnienie bezpiecznego Izraela obok samodzielnej i niepodległej Palestyny” – czytamy w komunikacie.

 


Źródło: msz.gov.pl / interia.pl

MWł
 


DATA: 2017-02-15 09:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cz.4/,Cz.5/-cenzura ODRZUCIŁA,TYLKO CZEMU??? Możecie Kochani podać POWÓD?Byłem na urlopie w Zakopanym-Cyrhli we wrześniu ub.roku. Miał tam w kościele parafialnym b.ostre kazanie oMAMONIE zakonnik współpracujący z parafią i o tzw. BANKSTERACH,TYCH nowoczesnych zbójach, bandziorach, guru wielu ogłupiałych przez nich ludzi.A pieniądz to jedno z najgorszych, o ile nie najgorsze narzędzieSZATANA.Jest także naturalnie dla normalnych ludzi środkiem do życia,zarabiania w uczciwy sposób, bez diabelskich koneksji.Ale dla banksterskiej swołoczy to środek do panowania nad całymi narodami, to przez niego wybuchają straszliwe wojny,a ludzie wyrzynają się tysiącami i milionami, a homosapiens i całe zdziczałe rodziny tego gatunku,zwłaszcza pochodzące zpotomków pewnych plemion mieszkających ongiś na stepach dzisiejszego Kazachstanu,opanowane są nieokiełznanąchciwością, dla której gotowe są mordować,bezczelnie kłamać i tresować wręcz całe narody WzakrystiiPODALIŚMY OBAJ SKĄD"ONI"!
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
Cz.5/ W czasie mojej i żony pielgrzymki do Ziemi Świętej w 2013 r., nasz przewodnik Ojciec Franciszkanin z Krakowa, który studiowal w Izraelu 5 lat, powiedział nam, że 80 % mieszkańców tego państwa, to ...ATEIŚCI!!! Bardzo wymowne dane... Jedynymi wierzącymi ludźmi są CHASYDOWIE i nielicznii Arabowie. Chasydowie, nieliczni wierzący Chazarowie, wg oświadczenia prof. Shlomo Sanda, określają państwo Izrael jako PRZEKLEŃSTWO OD BOGA I BLUŹNIERSTWO PRZECIW BOGU!!!!! W Internecie widziałem nawet zdjęcia, jak PALĄ IZRAELSKĄ FLAGĘ!!! Sama nazwa państwa jest zawłaszczeniem, bezczelną kpiną i szyderstwem wobec jednego z żydowskich plemion, tj. IZRAELA! To państwo POWINNO się zwać: CHAZARSKA REPUBLIKA LUDOWA, w skrócie ChRL, identycznym jak skrót Chin Komunistycznych!!!
ponad 3 lata temu / powstaniec
 
Cz.4/ Mam tę książkę, książkę ZNIENAWIDZONĄ PRZEZ SYJONISTOW NAD JORDANEM, którzy nawet przez liczne telefony grozili mu ..pobiciem, a nawet śmiercią!! Uczciwy naukowiec, a nie wredny podły kłamca i sługus ŚWIATOWEGO SYJONIZMU, piewca Przedsiębiorstwa Holokaust i opluwacz naszego Kraju [znany wszystkim, że nie ma potrzeby przytaczać tu jego personaliów], jako wg. tego dziennikarzyny, współwinnego HOLOKAUSTU 6 mln ŻYDOW, SORRY - CHAZARÓW! Niechże ten propagandzista napisze o tym przede wszystkim, jak to prawa ręka Stalina - chazarskie NKWD, z kolejnymi szefami: Jeżowem, Jagodą i Berią zamordowało 50 mln obywateli Bolszewickiej Rosji za rządów Stalina, w tym najwięcej 43-45 mln Słowian, a wśrod nich najwięcej Rosjan, a z NARODU ROSYJSKIEGO została w większości mierzwa, motłoch i ...swołocz!!! Tą jeszcze dodatkowo ogłupia i pierze mózgi były KGB-owiec, były rezydent tej organizacji w Lipsku za czasów NRD. Żal mi Narodu Rosyjskiego, choć na wschodzie był car zaborca!
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
W czsie wizyty Premier w Iz. dało się zauważyć aż nadto wyraźnie kiepski sposób traktowania naszej delegacji przez tubylców: premier Iz próbował popychac naszą premier, ta się nie dała . Sytuacja była krępująca. Żeby było wyraźniej postraszyli naszą delegację kolizją w czasie przemieszczania kolumny samochodów. Kolizję spowodował kierowca Iz. Tu nie ma żadnej przyjaźni jest ich interes. I to się tylko liczy. Kiedyś miałem nadzieję, że to państwo będzie nam przyjazne ze względu na wspólną historię i co tu mowić ratunek dla nich poczynając od średniowiecza. Gdyby nie Kazimierz i następcy ten naród by nie prztrwał a resztki uległy by asymilacji. Ale jakiś gen im tylko własciwy nie pozwala odwzajemniać uczuć sympatii i co najgorsze zawsze trzymać z naszymi oprawcami. Jeżeli ktoś uważa inaczej to niech wskaże osobę z tego narodu, która protestuje przeciw oskarżaniu nas o współpracę w mordowaniu ich w czasie wojny lub protest Izraela w zwiazku z nazywaniem niemieckich ob
ponad 3 lata temu / Lee
 
Cz.3/ podobnym do zbrodniczego dyktatu dla Polski z Teheranu-Jałty-Poczdamu, który okaleczył nasze państwo polskie o połowę terytorium, choć ono i tak było MNIEJSZE O POŁOWĘ od terytorium przed ROZBIORAMI!!! W począkowej zaś fazie Izrael był nazywany KOLONIĄ STALINA!!! Chcę dodać w tym miejscu, że wielokrotnie już pisałem na różnych forach, iż prawdziwą, RZETELNĄ historię Chazarów, opisał w swojej wspaniałej, fascynującej książce, światowym BESTSELERZE pt.: "Kiedy i jak wynaleziono Naród Żydowski", WYBITNY I UCZCIWY NAUKOWIEC [A NIE ZAKŁAMANY PROPAGANDYSTA, jakich wielu w samym Izraelu, Europie Zach. , a szczególnie w uległych wobec poczynań Izraela, nawet tych skrajnie PRZESTĘPCZYCH(!!) Stanach Zjednoczonych], PROFESOR SHLOMO SAND z Uniwersytetu w Tel Awiwie. Jego książka, tłumaczona na 20 języków, w tym oczywiście hebrajski, a także na jęz. polski (do kupienia w Księgarni Naukowej w Krakowie na ul. Podwale, także w e-księgarni internetowej tej Księgarni!
ponad 3 lata temu / powstaniec
 
Cz.2/ My Polacy, nie tylko NIE WYDALIŚMY NA ŚMIERĆ NASZEGO NAJWSPANIALSZEGO RODAKA kardynała Karola Wojtyły, lecz oszaleliśmy z radości, nawet łącznie z większością naszych KACAPÓW, GDY NASZ WIELKI RODAK został pierwszym w historii tak Polski, jak i ŚWIATA, PAPIEŻEM JANEM PAWŁEM II, a więc NAMIESTNIKIEM CHRYSTUSA NA ZIEMI!!! PRAWDZIWI ŻYDZI, zmuszeni 1250 lat temu przez muzułmańskiego najeźdźcę do przyjęcia islamu, mieszkają w Palestynie i nazywają się ...PALESTYŃCZYKAMI!!!! Izrael NIE MA ŻADNEGO PRAWA DO RESZTEK PALESTYNY, KTÓRĄ ZAGRABIŁ [mordując przy tym i wypędzając ponad półtora mln właścicieli tych ziem], JAK STALIN POŁOWĘ TERYTORIUM POLSKI PO 17 WRZEŚNIA 1939 R., mało tego, w ogóle NIE MA PRAWA NAWET do 1 km kwadr. terytorium Palestyny, przyznanego Chazarom-Syjonistom przez zbrodniczą mafię Roosevelt (Chazar), Churchill i Stalin (pół Chazar - nieślubne dziecko Gruzinki z Chazarem), bandyckim traktatem-dyktatem,
ponad 3 lata temu / powstaniec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.