DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Rypin: Szaleniec uszkodził ołtarz podczas Mszy świętej

Rypin: Szaleniec uszkodził ołtarz podczas Mszy świętej
Fot. Pixabay

Podczas porannej Mszy świętej odprawianej w kujawsko-pomorskim Rypinie 46-latek uszkodził siekierą ołtarz. Zatrzymany przez wiernych, trafił w ręce policji, a następnie do szpitala psychiatrycznego.

 

Trwa seria antykatolickich manifestacji. Profanacje, wulgarne napisy, akty bluźnierstwa. W sobotę, podczas Mszy w kościele pw. Świętej Trójcy 46-letni mężczyzna podbiegł do ołtarza i uderzył w niego kilka razy, powodując zniszczenia. Wierni zatrzymali szaleńca, który zdążył uszkodzić też mszał, mikrofon oraz świece, i oddali go w ręce policji. Szczęśliwie obyło się bez jeszcze poważniejszej profanacji ani ofiar. 

 

 

Napastnikiem okazał się będący pod wpływem alkoholu mieszkaniec miejscowości. Dziennikarze radia RMF ustalili, że cierpi on na zaburzenia psychiczne. Po przebadaniu zatrzymanego lekarz skierował go do szpitala psychiatrycznego.

 

 

Źródło: rmf24.pl, TVP Info, Facebook

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-06-08 17:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mam pytanie szczegółowe : czy chory psychicznie uszkodził siekierą OŁTARZ czy stół ? Słyszałam o przypadku kapłana, który po wprowadzeniu do K.K. novus ordo porąbał siekierą stół i ZROBIONO z niego "wariata". Ostatnio pewien ksiądz poinformował mnie, że w Dolnym Kościele N.M.P. Królowej Różańca św. w Gdańsku stół do eucharystii może być przemieszczany dowolnie / usuwany gdy "przeszkadza" w innych imprezach "rozrywkowych" ponieważ NIE JEST KONSEKROWANY. Na pytanie : Jak to możliwe ? Przecież na tym "stole" sprawowane są święte czynności - liturgia odpowiedział, że nie będzie mi tłumaczył czym jest KONSEKRACJA ?
4 miesiące temu / iskierka
 
A może jednak przywrócić balaski oddzielające sferę sacrum od profanum? Nie trzeba było ich usuwać.
4 miesiące temu / Kontra
 
Prawdziwy ołtarz to jest tam pewnie przerobiony na podstawę pod kwiatki. Prawdziwy ołtarz posiada relikwie świętych, prowadzą do niego stopnie, prezbiterium jest oddzielone balaskami, poza które nie mają wstępu kobiety. Na prawdziwym ołtarzu spoczywa prawdziwy mszał z bullą Piusa V we wstępie. Słowo Boże głoszone jest z ambony. Ale skąd ma to wiedzieć Polak-katolik de nomine chadzający do posoborowego bunkra lub przedsoborowego kościoła, z którego nocą wyrąbywano balaski, wstawiano protestanckie stoły a prawowite mszały z "Quo primum tempore" pleśnieją na strychach lub po piwnicach? "Gdzie twoja msza kapłanie?"
4 miesiące temu / Leaf427
 
Do żałosnych "kpiarzy" - uszkodził albo mówiąc wprost-SPROFANOWAŁ ołtarz w czasie Ofiary Chrystusa
4 miesiące temu / Do lemingów
 
Tylko się Pan nie zapluj. Siedzi sobie Pan Zbigniew na ławeczce w ogródku, z tabletem, luzik, piffko, AŻ tu nagle news: wariat uszkodził o ołtarz w Rypinie. Wyciąga więc Zbigniew wniosek: Polacy to zera, dumny ze swej przenikliwości, pociąga z flaszeczki. Dumny katolicki intelektualista
4 miesiące temu / @zbigniew
 
to nacpani oplacani przez masnow szalency a sady ich uniewinnia a katolicy sa w odwrocie oglupili my wszyscy wstyd i hanbba wlasciwie to obecnie POLACY SA ZAPRZECZENIEM ODWAGI TRADYCJI PATRIOTYCCZNYCH JESTESMY ZEREM
4 miesiące temu / zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.