DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Rynsztokowy atak „Newsweeka” na księdza prałata Kneblewskiego

Rynsztokowy atak „Newsweeka” na księdza prałata Kneblewskiego
Ksiądz prałat Roman Kneblewski

Proboszcz bydgoskiej parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, ksiądz prałat Roman Kneblewski, stał się obiektem paskudnego ataku ze strony portalu tygodnika "Newsweek", należącego do niemieckiego koncernu Axel Springer.

 

Duchowny znany jest z bezkompromisowej postawy – odważnie broni Kościoła i katolickiej Tradycji. Nie waha się też prezentować swych wyrazistych poglądów na kwestie społeczne i polityczne. Jego społecznościowy profil obserwowany jest stale przez kilka tysięcy osób. Ksiądz prałat wielokrotnie był atakowany przez media pokroju „Gazety Wyborczej”.

 

Najnowsza medialna napaść na księdza Kneblewskiego jest wyjątkowo niskich lotów. Portal newsweek.pl użył w wulgarnym, seksualnym kontekście facebookowego wpisu bydgoskiego prałata na temat postawy, w jakiej powinno przyjmować się Komunię świętą. Czytelnikowi wytresowanemu w postrzeganiu Kościoła katolickiego – a zwłaszcza „niepostępowego” duchowieństwa – w kategoriach wylęgarni pedofilii, tekst miał się jawić z pewnością jako doskonały żart.

 

Już w tytule napastliwego materiału niemieckie medium nie owija w bawełnę („Na kolana i do ust”. Ksiądz na Facebooku uczy jak powinno być „po katolicku”). Na tym bynajmniej rynsztokowa inwencja spółki autorskiej podpisanej inicjałami MW/JK bynajmniej się nie kończy. Przypisuje bowiem ona niemoralne intencje samej ofierze swojej prowokacji. Newsweek.pl pisze: „Proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy znany jest ze swoich kontrowersyjnych komentarzy i zaangażowania politycznego, ale tym razem chyba przekroczył granicę dobrego smaku. Według wielu internautów opublikowanie zdjęcia chłopca podczas przyjmowania komunii z dwuznacznym komentarzem nie przystoi duchownemu”. 

 

Również część cytowanych w artykule komentarzy utrzymana jest w takim duchu, jakby ich autorzy także podejrzewali księdza prałata o seksualne aluzje.

 

Do sprawy odniósł się we wtorek sam zainteresowany: „W moim opisie do tego zdjęcia jedyny przekaz stanowi postulat, aby do Najświętszego Sakramentu odnosić się z najwyższą czcią. A że podałem to w żartobliwym opakowaniu, żeby co do tego nie mogło być najmniejszych wątpliwości – opatrzyłem moją wypowiedź uśmieszkiem z przymrużeniem oka. Toteż – przy założeniu o racjonalności – wydawać by się mogło, że do tego mojego wpisu nikt się przyczepić nie może. A jednak! Wylał się jakiś niczym nie uprawniony potok pomyj. Mnóstwo wulgarnych i jadowicie nienawistnych komentarzy, przesyconych chorymi, zboczonymi skojarzeniami głęboko zasmuca z powodu ujawnienia się aż tylu ludzi chorych lub opętanych. Jest pilna potrzeba modlitwy!” – napisał ksiądz prałat Kneblewski.

 

 

Źródło: newsweek.pl, Facebook

RoM

 

 

 

Zobacz wpis

 


DATA: 2018-01-09 21:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A dlaczego ksiądz Roman miałby się przejmować opinią rynsztokowego szmatławca. I kto w ogóle czyta tą makulaturę...
ponad 2 lata temu / Andrzej6289
 
Jakby nie dodał emotki, to byście widzieli nagłówki "Kneblewski promuje kary cielesne", z kolei jakby nie pisał żadnych postów na fejsie, to byście pewnie uświadczyli newsy w stylu "KNEBLEWSKI PODEJRZANIE MILCZY (CZYLI COŚ KNUJE) I W OGÓLE TO PATRZY JAKOŚ TAK ANTYSEMICKO". Chyba nadaje się do TVNu ;) W każdym razie, nie dogodzi się nigdy, szczególnie jeśli mają w sobie złą wolę. Nie ma sensu patrzeć na swoje życie i swoją działalność na zasadzie "co ludzie powiedzą", a już tym bardziej nie na zasadzie "co newsweek powie". Ksiądz prałat nie naruszył tutaj żadnych dobrych obyczajów i nie dajmy się wciągnąć w takie dywagacje co by było gdyby.
ponad 2 lata temu / incuss
 
Do sprawy odniósł się we wtorek sam zainteresowany: Postulat odnoszący się do Najświętszego Sakramentu został >podany w żartobliwym opakowaniu opatrzyłem moją wypowiedź uśmieszkiem z przymrużeniem oka
ponad 2 lata temu / iskierka/
 
Zboczony tok myślenia pismaków z newsweeka nie powinien nas dziwić a tym bardziej denerwować. Szatańska doktryna "walić kijem w klatkę żeby małpy się wściekały" niech nie dotyczy nas. My módlmy sie za tych biednych ludzi jak powiedział ks. prałat.
ponad 2 lata temu / Robert
 
Historia ludzkości-to historia walki szatana z Bogiem i kochającymi Boga,nawet za cenę UTRATY ŻYCIA LUDŹMI!Szatan nie może"podskoczyć" Bogu,bo jest upadłym aniołem,wcześniej przez tegoż Boga stworzonym,z wielkiej nieskończonej MIŁOŚCI,a do tego wobec Stworzyciela marnym nędznym karzełkiem,nawet marniejszym odWIRUSA!Podobnie stworzony jak człowiek.Jednak ten ostatni,niepomiernie słabszy od szatana,skazany jest na całkowitą klęskę,o ile nieUCHWYCI DŁONI CHRYSTUSA Z CAŁYCH SWYCH SIŁ I Z CAŁEJ SWEJ MAŁEJ LUDZKIEJ MIŁOŚCI W PORÓWNANIU Z MIŁOŚCIĄ ZBAWICIELA.Jednak wówczas miłość słabego człowieka staje się tak potężna,że szatan NIE MA ŻADNYCH NAJMNIEJSZYCH SZANS NA PODBÓJ LUDZKIEGO SERCA i czmycha do swej cuchnącej obrzydliwej nory,lub pluje do ucha i serca kolejnego,ale tym razem już np.słabego człowieczka,który nawet nie usiłuje podać swą chorowitą,wcześniej skażoną już wirusami piekła,dłoń Jezusowi,a posłuszny swemu"opiekunowi"rzyga potokiem NIENAWIŚCI DIABŁA dookoła!
ponad 2 lata temu / powstaniec 1863
 
Tak, ksiądz prałat zdobył tytuł Proboszcza Roku. Tam również akcja dywersyjna była bardzo prężna, widać było głosy niekoniecznie na innego kapłana (z góry zakładam, że bardzo Bożego i dobrego proboszcza), ale bardziej przeciwko ks. Kneblewskiemu. Po samej wygranej nie było się bez bardzo wulgarnych wpisów. Co do wątku "co księdzu wypada", to zauważcie proszę, że w ten sposób sami spychamy się do katakumb, oddajemy pole przyzwalając na takie praktyki. Czy księdzu wypada mieć facebooka? Tak, nie ma w tym nic zdrożnego. Czy godzi się umieszczać lub lajkować pożyteczne treści? Jak najbardziej. Czy kapłanowi godzi się rzucić od czasu do czasu żartem lub zabawnym porównaniem? Tak, o ile nie godzi to w powagę przekazywanych treści. A w tej materii ksiądz prałat jest akurat bardzo uważny, żartuje kiedy można, jest poważny kiedy trzeba.
ponad 2 lata temu / incuss
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.