DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Rwanda zahamuje powstawanie nowych wspólnot protestanckich. Trudniej będzie stworzyć wyznanie

Rwanda zahamuje powstawanie nowych wspólnot protestanckich. Trudniej będzie stworzyć wyznanie
fot. pixabay.com

Rząd Rwandy rozpoczął kampanię skierowaną przeciw powstawaniu nowych wyznań protestanckich. Władze nałożyły na przyszłych duchownych obowiązek ukończenia studiów wyższych. Nowe prawo dotyczyć będzie również katolickich księży i muzułmańskich imamów.

 

Zjawisko powstawania nowych, zakorzenionych w protestantyzmie wyznań, przybrało w Rwandzie potężne rozmiary. Do tej pory praktycznie każdy mógł założyć własny związek wyznaniowy, nie posiadając do tego żadnych kwalifikacji formalnych. Rząd Rwandy postanowił ukrócić proceder.

 

Teraz aby założyć nowe wyznanie, twórca związku będzie musiał dysponować dyplomem ukończenia studiów na poziomie licencjata w dziedzinie nauk religijnych. Dodatkowo zabronione będzie sprawowanie posługi przez wszystkie osoby w jakikolwiek sposób zaangażowane w ludobójstwo z 1994 roku. Wyłączone z przewodzenia praktykom religijnym będą także osoby mające rasistowskie poglądy czy propagujące dyskryminację.

 

– Zgadzam się z nowym prawem. Niektóre wspólnoty zaczęły działać w niebezpieczny sposób – powiedział luterański hierarcha Evalister Mugabo. Zdaniem władz, przepisy wprowadzą porządek w strukturach wyznaniowych oraz zakończą działalność pastorów o wątpliwej reputacji, których poglądy mogą popchnąć ludzi do niebezpiecznych zachowań. 

 

– Każdy mógł wstać rano i założyć kościół. Założenie grupy wyznaniowej nie wiązało się z najmniejszymi wymaganiami. My po prostu chcemy wprowadzić lepszą organizację dla tych grup – powiedziała Judith Uwizeye, minister w rządzie prezydenta Paula Kagame. Projekt ustawy zyskał wielu zwolenników w rwandyjskim parlamencie.

 

Nie jest to pierwszy krok w walce ze zjawiskiem. W marcu 2018 roku rząd zdecydował się na zamknięcie niemal 700 „domów modlitwy” i meczetów. Najbardziej dotknięte działaniami zostały wspólnoty pentakostalne.

 

 

Źródło: ncronline.com

PR    

  

  


DATA: 2018-07-17 13:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bedzie tam spokojniej bez "swietego" smiechu ,"wyrabywania" sie na posadzke by spoczac ,ludzie w ciszy moze dostana szanse uslyszec wreszcie glos Boga.
ponad 1 rok temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.